Open Grave

• Veľká Británia Open Grave

Muž sa prebudí v otvorenom hrobe plnom mŕtvych tiel. Postihla ho strata pamäti, a preto nevie, kto je, ako sa na toto desivé miesto dostal a či je vrahom tých obetí on sám alebo niekto iný. Zachráni ho tajomný muž a dostáva sa do domu plného cudzincov, ktorí taktiež trpia stratou pamäti. Pri odhaľovaní záhady, kto je vlastne vrahom, sa začína boj o život. (kubqo)

oRi11

Open Grave je napínavý a tajemný film, jehož děj má celkem zajímavou pointu. Navíc jí odkrývá pomalu v průběhu celého filmu, což mám rád. Bohužel tady je rozuzlení až moc zdlouhavé. Také způsob, kterým Gonzalo López příběh podává, je hodně chaotický. Závěr je příliš předvídatelný a tím pádem není tak překvapivý ani originální, jak by mohl být. ()

maddy

Čakal som pomerne rutinný thriller a dostal som vskutku originálnu fabulu. Scenár drží diváka v blaženej nevedomosti po vzore Saw od prvých minút. O postavách nevieme nič a postupne sa dozvedáme len informácie, ktoré kladú čoraz viac otázok: Prečo sa hlavná postava prebudila v hromadnom hrobe? Odkiaľ sú tie mŕtvoly? Prečo si nikto nič nepamätá? Prečo má modriny po injekciách? Kto je tá nemá záhadná aziatka? Prečo sú uväznení v lese? Kto sú tie divne zmutované postavy? atď. V úvode to funguje náramne, odhaľovanie odpovedí vytvára napätie a drží aj slušné tempo. Samotný záver je potom prekvapivou variáciou takmer na nedávny World War Z a skutočne nečakanou pointou. Bohužiaľ, problém je dianie medzí tým. Gonzalo Lopez-Gallego opäť dokázal, ako aj v prípade Apollo 18, doslovne zabiť pútavý scenáristický námet (v rámci hororu) svojou mdlou réžiou. Výsledkom je tak film, ktorý v úvode síce vyvolá až neprimerané očakávania, aby s pribúdajúcimi minútami mohol nádejný príbeh skĺznuť do nechceného chaosu, až absolútneho divákovho nezáujmu. A nezvládnuté vyrozprávanie sa pri podobnom námete odhalí ako prvé na ubúdajúcej atmosfére, čo zamrzí o to viac, že tento film si nie je problém predstaviť oveľa dynamickejší. Čo potom zo šokujúceho záveru, keď predošlé minúty ho nedokážu vôbec predať! Medzi atmosférickým úvodom a zakončením tak film väčšinou tiahnu len herci - Sharlto Copley je po Elysium a District 9 zárukou drňáckej charizmy, potešia aj celkom slušní televízni herci ako Joseph Morgan (The Vampire Diaries) alebo Thomas Kretschmann (Dracula), a mňa osobne aj rockerka Josie Ho (ale to bude mojou záľubou v Hong Kongu). CELKOVO tie 3* bez problémov udelím. Nie je to taká katastrofa ako iné hororové/thrillerové DVD/BluRay prírastky z posledného obdobia, ide o slušnú jednohubku v určitých momentoch s fungujúcim napätím a atmosférou, ale je až trestuhodné ako svojou nezáživnou réžiou dokázal Gallego zabiť už dva sľubné námety po sebe. ()

Perverz

Ztráta paměti a probuzení v díře mezi mrtvolama, začíná to dobře, týpek se vyhrabe, má u sebe bouchačku, a potká skupinku lidí, ti si také nic nepamatují. Les. A všude kolem visí mrtvoly lidí nebo jsou přivázány ke stromu, občas se jen tak válejí. Nikdo nikomu nevěří, znají se? Kdo je kdo? Pomalu se to odhaluje, bla bla bla. Herci, neznámé pysky, moc jim to nejde. Nejvýraznější asi byla Josie Ho. Příběh by nemusel být špatný, ale nepodařilo se ho odvyprávět chronologicky srozumitelnějším vývojem. Prostě je to nastříhané na piču. Dívat se na to dá. Dokoukal jsem to a ani tak netrpěl. Silnější dvě hvězdy. ()

rollman1

Každý se určitě po kalbě probudil na nevšedním místě. Někdo s kobylou v posteli (to asi jen já) a tak. V tomto snímku se týpek probouzí v masovém hrobě a ne však po párty. Nečekal jsem, že mě zrovna tenhle snímek může bavit. Naprosto skvělé podaný příběh, výborný casting, kamera i styl jakým to je natočené. Celý příběh jsme svědky odhalování střípků z minulosti a tak se pomalu dostáváme k famóznímu konci, který mě uchvátil asi nejvíce. Režisér se snaží udržet diváka co nejdéle v nevědomosti a neukázat mu vše po 20 minutách. Sice zde není žádný náznak nějaké velké brutality, ale to mi nevadilo a já se skvěle bavil celou stopáž. Díru do světa tento kousek asi neudělá, ale určitě stojí za zhlédnutí. Překvapení týdne! ()

AppleCore

Já legenda a Podivní sjednocený do jednoho filmu, přičemž z prvního postrádá naléhavost a z druhýho styl. Skvělej úvod a téměř fenomenální závěr je tak za doprovodu slušnýho soundtracku naprosto sesazenej veškerým děním mezi tím, jelikož se tam neděje nic relevantního a děje-li se něco podstatnýho, vlastně vás to nezajímá, protože to nemá žádnej šmrnc ani vizi. Dokážu si to představit podstatně epičtější, drsnější, dějově rozmanitější a dynamičtější, ale hlavně mnohem líp natočený. Tohle je nuda! ()