Bye Bye Berlusconi je první komedie o současném předsedovi vlády - skutečné existující osoby, která působí v Římě. Natáčel se inkognito v Janově, v zimě roku 2004 a filmový materiál se pak upravoval v Berlínu. V Berlíně se v únoru 2006 film uvedl, jen dva měsíce před volbami v Itálii. V Bye Bye Berlusconi nejdřív čtyři Italové unesou ministerského předsedu, aby ho dali k soudu pro to , jak provozuje svou moc a politiku a jak se snaží uplatit soudce a změnit zákony, aby se ochránil. Bye Bye Berlusconi je filmová "politická bomba" - drzá satira o fiktivním únosu Silvia Berlusconiho. (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Tak tenhle film má bezesporu velký italský koule. S Berlusconim se totiž fakt nesere. Film je promíchán s fiktivním dokumentem o tom, jak vznikalo natáčení, čili něco jako film + film o filmu v jednom. Samozřejmě všechno je to fikce, ale taky velmi trefná satira, která ukazuje jakýho ksindla si Taloši opakovaně volí do čela svý země. Je to podaný takovou vtipně dokumentaristickou formou a samozřejmě, jako že to není Berlusconi, ale Myšák, aby nepadali žaloby ještě dřív než padne první klapka, leč vše je od počátku zřejmé kam film míří a co nám chce říci. Je to tak za tři, ale za odvahu tvůrců přidávám ještě jednu hvězdu navíc. ()