Temné kriminální drama o tajemné krásce v pozadí brutální vraždy. Tajemná krása v pozadí brutální vraždy? Peníze. Sex. Moc. O tom všem vypráví tento strhující thriller. Hrdinou je detektiv Corelli, který se při vyšetřování sadistické vraždy dostává do vysokých politických kruhů. K podezřelým patří i Tina, jeho někdejší milenka a žena jeho spolužáka, právníka Gavina. Klíčem k případu se stává záhadná kráska přezdívaná Jade... (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Linda Fiorentino je tak hot, že stačí aby ukázala nehty na prstech a neusnu z toho 14 dní. Těžce mě nasral fakt, že do role Lindina mužskýho protějšku byl obsazen David Caruso a ne já ! Vůbec nechápu Curuza jako chlapa, místo toho aby vzal scénář, sežral ho a skočil po Lindě, tak si hraje na herce, no jak trapný, ještě si Linda bude myslet, že se chlapům nelíbí. To se Caruzovi fakt povedlo. Teď budu muset jménem všech chlapů letěl za Lindou a napravit to, co Caruzo posral. ()

tron

Nechcem vám kaziť sny, ale napriek dráždivému plagátu a prítomnosti dračice menom Linda Fiorentinová (DIABOLSKÁ ZVODKYŇA), nečakajte erotický triler, pretože tento film videl Paula Verhoevena z rýchliku a aj to ešte v tuneli. Biedna réžia, podrazácky scenár, otrasné herecké výkony inak schopných frajerov (Biehn, Palminteri) a matné tempo s mútnou atmosférou, to sú hlavné charakteristiky tejto nešťastnej biedy. A Davidovi Carusoovi mali zakázať účinkovať vo filmoch už na začiatku 80. rokov. Najvtipnejšie (najsmutnejšie) je, že režíruje legendárny William Friedkin. ()

Phobia

Koncentrovaná nuda... Davida Carusa mám čím dál víc nerada, Chazz Palminteri byl naprosto nevýrazný, M. Biehn s příšerným knírkem a bukvicovitým českým dabingem - škoda mluvit; snad Linda Fiorentino by to mohla zachránit, kdybych byla chlap. Nechápu, že jsem dokoukala do konce, nejspíš jsem pořád čekala, kdy mě to zaujme. 33% ()

mat.ilda

David Caruso je typ osamělého hráče ve velkém týmu, sedí mu stoický klid, práce od stolu s podepřeným čelem, občas přerušená loudavou procházkou či vyhlídkovou jízdou za účelem vyslechnutí svědků. Akční honičky v ulicích Frisca ho nejsou hodny (nebo on jich, v zatáčkách a hopech má jeho obličej těžce nedůstojný výraz), stejně jako toto béčko bez náboje a espritu s rádoby erotickým napětím a vrcholně nesympatickými spoluhráči. Pochvalu si zaslouží snad jen maskér za nepoužití voděodolné Extra Super Lash na Carusovo řasy ...:-) ()

Padme_Anakin

Tahle kriminálka je čítankovým příkladem filmu, který je pro mě na jedno kouknutí, dá se bezproblémově zvládnout, má i světlé chvilky, bohužel se mi nijak výrazněji pod kůži nedostal.. Patrně to bude tím, že mě Linda Fiorentino nepřesvědčila, že by mohla být Jade, žádnou vášeň, jiskru, touhu jsem v jejích očích nenašla.. David Caruso svou roli vyšetřovatele zvládl o něco lépe, ale ani to žádný zázrak nebyl.. Prachy, sex a moc v tomto kabátku vydá sotva na tři hvězdy.. ()

• William Friedkin scénář Joea Eszterhase značně přepsal. Dokonce natolik, že se Eszterhas domáhal vyškrtnutí z titulků a žádal studio Paramount o "odškodné" ve výši dvou až čtyř milionů dolarů. (dezert)
  • Joe Eszterhas predal scenár za 2,5 milióna amerických dolárov. (ČSFD)