Výnimočné ženy

• Česko Neobyčejné ženy (viac)

Mali všetko: slávu, moc, bohatstvo: Grace Kelly, Coco Chanel, Audrey Hepburn, Indira Ghandi a mnohé ďalšie. Boli milované, zbožňované a dokázali celému svetu, že aj žena sa dokáže vyrovnať mužovi. Ale za ich verejným úspechom sa skrývali aj osobné tragédie a utrpenie. V tejto sérii vám odhalíme okrem iného aj cenu, ktoré museli výnimočné ženy 20.storočia zaplatiť za to, čo dosiahli. Stali sa však inšpiráciou pre celé generácie žien dnešnej spoločnosti. (STV)

hippyman

zatím shlédnuta pouze epizoda s J.Baker... osobně nemám moc rád počešťování cizích ženských příjmení, zde to bije do uší ještě víc, když se jedná o jména, která jsou obzvláště zvučná... nicméně je zde evidentní propracovanost - jak ve vztahu k historickým a kulturním událostem, tak biografie samotné... zatím tedy nelze hodnotit, ale zdejší červená barva se zdá být oprávněná. ()

hellstruck

Viděn díl s Audrey Hepburn. Zajímavý dokument pro neználky, já osobně jsem se nedozvěděla příliš nového a dokonce mi tam pár věcí faktů chybělo. Například Audreyina celoživotní nechut k jídlu způsobená Hladovou zimou, nebo její prohlášení o tom, že ke své postavě v Breakfast at Tiffany's nechovala příliš sympatií. Zrovna tak jsem postrádala zmínku i o filmech jako je např. Sabrina, připadalo mi, že dokument se podrobně zaobíral jejím strastiplným dětstvím i stářím a jakoby téměř nic mezitím nebylo. O Audrey šlo říct určitě víc věcí;snad kdyby první polovina nepůsobila jako dokument o druhé světové válce..Ilustrační záběry byly navíc prostě příšerné. Jinak je to celkem zábavné, takový čistý průměr. ()

borsalino

O Čankajškovi se toho ví celkem dost, zejména pak o jeho vojenských přehmatech. Musím však přiznat, že jsem byl zaskočen velkým významem a vlivem jeho manželky, která se rozhodla žádat o finanční pomoc nejen Roosevelta, ale v osobním projevu také obě komory kongresu. Zaujala mě pro svou bojovnost a vytrvalost za sjednocení Číny. Asi si budu muset doplnit vzdělání... ()

Big Bear

Tomuto dokumentu není co vytknout. Viděl jsem díl - Wallis Simpsonová. Popisuje události, které předcházely událostem o nichž je oscarová http://www.csfd.cz/film/269587-kralova-rec/. Je smutné, že za toto chlapské rozhodnutí abdikovat (a věřím, že dobré i pro lid Anglie a Commonwealthu) to dala královská rodina (a brácha Bertie především) Eduardovi a Wallis tak vyžrat... Vždyť Bertie díky tomu přestal koktat a za války se stal uznávaným a ctěným králem jehož lid miloval... Eduard byl chlap, šel za ženou jež miloval a byl s ní až do smrti. Pro Wallis obětoval vše, i královský titul. Klobouk dolů! * * * ()

otík

Průměrný dokument, který tradiční formou mapuje život známých žen. Snaha přiblížit divákovi život známé osobnosti pomocí hraných scének je však zcela mimo. Tam, kde to šlo, měli raději dát původní materiál. Tohle mi fakt vadilo. Jinak fakta řečená v dokumentu jsou dostačující. Hudba: Audio Network PLC PS: za díl s Audrey Hepburn musím své hodnocení zvýšit o jednu hvězdu - to byl tak neskutečně silný dokument o neskutečně silné ženě, že mě to neuvěřitelně zasáhlo. ()

• Finanční odměna za vynález pro Hedy v epizodě "Hedy Kieser" se nezakládá na pravdě. Ona ani spoluautor patentu George Antheil, který zemřel roku 1959, kdy vypršela patentová ochrana jejich systému FHSS, nedostali ani cent. Byli oceněni pouze morálně. Nicméně chudá Hedy nezemřela. V roce 1998 použila bez svolení softwarová společnost Corel na obal a propagaci svého grafického programu překreslenou fotografii Hedy Lamarr. Z následného soudního sporu si Hedy odnesla 200 000 amerických dolarů. (kenny.h)