V pořadí čvtrté pokračování série Initial D. Takumi se dál snaží stát nejrychlejším downhillovým závodníkem, přidává se proto k týmu "Projekt D", který má za úkol během jednoho roku pokořit všechny downhillové a uphillové rekordy v Japonsku. Do cesty se mu staví noví nepřátelé a na scéně se objevuje i jeho otec. (Hulkee)

CarnTheNunya

VAROVÁNÍ, TENTO KOMENTÁŘ OPĚT MŮŽE OBSAHOVAT MÍRNÉ SPOILERY: Vím, byly to jen čtyři díly, ale za to se zase jedná o sérii čtyřiadvaceti epizod a vzhledem k tomu, jaký problém jsem měl se sledováním předchozích sérií s výjimkou třetího stage, který je film a ještě k tomu docela zábavný, tak se mi to dokoukávat opravdu nechce. První dvě epizody byly o tom, jak "Projekt D" jde závodit s nějakým dalším týmem plným generických a nezajímavých postav a ty další dvě jsou zase o tom samém a bez ničeho navíc? Žádná zajímavější zápletka, prostě jenom Takumi jede zase nakopat prdel nějakému random protivníkovi? Na to sere pes. U čtvrté epizody jsem už vyloženě usínal a při náhodném probuzení ji popřetáčel, takže opravdu nemám potřebu to sledovat dále, ale když nad tím zase tak přemýšlím, tak jako pohádka před spaním to nemusí být špatné. ()

vorvexCZ

Stage Project D je neuvěřitelně působivý seriál, který nadchne jak milovníky JDM aut, tak i ty, kteří hledají napínavé drama. Project D je asi ta nejlepší stage Initial D, kterou jsem viděl. Sledovat hlavního hrdinu, Takumiho, jak se vyvíjí jako závodník a zdolává náročné výzvy na legendárních silnicích, je prostě skvělý. Každá epizoda je naplněna neuvěřitelnou atmosférou, která vás vtáhne do světa driftování a adrenalinu. Navíc, série nabízí skvělou kombinaci výborně zpracovaných závodních scén, živých postav a hlubokých emocí. Pro fanoušky rychlých aut a vzrušujícího příběhu je Initial D: Stage Project D naprostým must-watch!" ()

Hulkee

Přečetl jsem mangu a viděl jsem všechny aktuální stage (v době psaní komentáře jich bylo 5) i hraný film. Takže můžu zodpovědně napsat, že ze všech sérií byla ta čtvrtá zezačátku mému srdci nejvíc vzdálená, s tím jak se ale děj posunuje si své místo našla a celkově zapadla. Pro diváka může být první půlka čtvrté série velmi zdlouhavá a frustrující, protože celou první půlku se seriál dává pomalu do pohybu, aby se nakonec rozjel až po desátém díle. Závody jsou tradičně z toho nejlepšího, na co se dá koukat - dobře zvolené úhly, rychlý sled záběrů, který ale nepůsobí nepřehledně a do pozadí rytmus udržující japonský eurobeat. Pokud hledáte sportovní anime z prostředí silničních závodů, ve kterém se postavy chovají aspoň trochu dospěle (a nikoliv dětinsky a jejich interakce vcelku funguje) + Vám nebude vadit trošku starší grafika (i přesto jsou závody vykresleny tak dobře, že Vám to za chvíli ani nepřijde a budete přilepeni sedět u obrazovky čekat jakým způsobem dopadne další zatáčka), našli jste co jste hledali. Pět hvězd za seriál jako celej. Je to to sakra nejlepší závodění co jsem viděl. ()

• Počas závodov s tímom Purple Shadow, je možné medzi divákmi vidieť členov japonskej hudobnej skupiny M.O.V.E, ktorých piesne sa v Initial D často používali. (Echelon1)
  • Takumi postupně porazí v závodech automobily Mazda MX-5 NA (řidič Toru – tým Seven Star Leaf), Honda Civic Type-R EK9 (Daiki – škola Todo a poté ještě Tomoyuki – bývalý absolvent školy Todo a nyní profesionální závodník), Toyota Altezza RS200 Z (Nobuhiko – Northern Saitama Alliance), Suzuki Cappuccino (Sakamoto – Northern Saitama Alliance), Mitsubishi Lancer Evolution 6 GSR Tommi Mäkinen Edition (Ichijo – Tsuchisaka) a Honda S2000 AP1 (Toshiya "God Arm" Joshima – Purple Shadow). (Martin_Happy)
  • Keisuke postupně porazí v závodech automobily Nissan Skyline 25GT-T ER34 (Atsuro – Seven Star Leaf), Honda Integra Type-R DC2 (Smiley – škola Todo), Toyota Corolla Levin GT (Wataru – Northern Saitama Alliance – kdysi poražený Takumim), Mazda RX-7 Type-R FD (Kyoko – Northern Saitama Alliance), Mitsubishi Lancer Evolution 5 GSR (Aikawa – Tsuchisaka) a Nissan Skyline GT-R V-Spec II R34 (Kozo "God Foot" Hoshino). (Martin_Happy)