Film o filmu Atentát nám přiblíží natáčení slavného českého filmu Jiřího Sequense o atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Pohled do zákulisí natáčení nám poskytne režisér Jiří Sequens a někteří představitelé hlavních rolí. (oficiálny text distribútora)

mira007

Film o filmu, který diváka obohatí mnoha informacemi navíc, než je u tohoto typu filmu obvyklé, protože ústy režiséra kombinuje vzpomínky pamětníků skutečné události a zajímavostmi z natáčení, např. : 1) tak jako v Anthropoidu byl kostel vystavěn v ateliéru na Barrandově v poměru 1:1 2) scéna seskoku parašutistů byla točena v únoru a aby je kamera viděla, byli nasvícení reflektorem, ale oni pak vůbec neviděli jak hluboko je místo dopadu na zmrzlé pole 3) voda zatopené kryptě v které se několik dní pohybovali herci měla jen 7 stupňů Celsia - to je solidní hrdinský výkon 4) na promítání na finské velvyslanectví se dostavila Heydrichova manželka Lena a suše řekla, že tak to mohlo být 5) přípravné práce na filmu byly na tři roky pozastaveny, protože autoři nechtěli do příběhu zakomponovat, že se na likvidaci Heydricha podíleli i komunističtí odbojáři. Takto vypadá vzorový film o filmu, ikdyž přímo záběry jak se to natáčí tam bohužel nejsou. ()

ostravak30

Tak zhruba takto má vypadat film o filmu. Dozvíme se spousty zajímavostí, rozhovorů s herci i režisérem, navštívíme původní místa natáčení, spatříme dobové fotografie a záznamy. ()