Tvoje krása nemá cenu...

(festivalový názov)
  • Rakúsko Deine Schönheit ist nichts wert (viac)

Dvanáctiletý snílek Veysel, který do Vídně přišel s rodiči z rodného Turecka, je ve své nové zemi cizincem. Ve škole nerozumí jazyku, doma je rodina na pokraji krize. Jediné okamžiky štěstí prožívá Veysel v myšlenkách na spolužačku Anu, do které je zamilovaný, aniž by to však dívka tušila. Vyrovnat se s bolestnou distancí mezi sny a realitou pomáhá chlapci soused Cem, dobrosrdečný macho s komplikovaným milostným životem. Mimořádný talent rakouského filmu Hüseyin Tabak umně těží z kontrastu chlapcových romanticko-idylických představ a nelehkých životních podmínek v imigrantské komunitě, nad níž visí stálá hrozba deportace. Název filmu odkazuje k básni tureckého barda Asika Veysela, jehož melancholické písně jsou oblíbené zejména mezi jeho krajany rozesetými po celé Evropě. Pro plachého chlapce pak báseň, resp. její překlad do němčiny znamená nejen šanci prosadit se ve škole, kde je za outsidera, ale především zaujmout milovanou Anu. Hlavní roli jímavě ztvárnil Abdulkadir Tuncer. (MFF Karlovy Vary)

billyador

KVIFF- krásně natočeno a i přes celkem odhadnutelný příběh a průběh snímku jsme ani nedutali. Malej hraje vočima jak mladej Shia. Problematika menšin mne zajímá opravdu hodně a ikdyž koukatelné filmy nezabíhají do extremní hloubky, je možné z podobných snímků jako tento poskládat docela objektivní mozaiku těžkého života turka v rajchu. Byl bych rád, kdyby tento film pohladil víc lidí, protože nejde jen o pohlazení, ale i o předání většího povědomí o problémech, které náš "civilizovaný svět" papírově řeší, ale jinak nás v podstatě celá imigrantská politika posílá do pekel, ať pro jedny svou ohraničenou benevolencí na jedné straně, tak pro druhé svou neschopností naslouchat konkrétním příběhům ()

franzliszt

Působivý režijní debut talentovaného německého režiséra tureckého původu, popisuje nelehký život kurdských přistěhovalců, z pohledu citlivého dvanáctiletého chlapce.Film útočí na divákovy emoce, ale nikoliv vypočítavě. Výborné herecké výkony, především Abdulkadira Tuncera. Zasloužené ovace Velkého sálu hotelu Thermal a favorit soutěže.(MFFKV) ()

bassator

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Deine Schönheit ist nichts wert... / YOUR BEAUTY IS WORTH NOTHING... / Tvoje krása nemá cenu...) - Vůbec mi to jako citové vydírání nepřišlo možná až naopak. Pro mne nenásilně plynoucí, příjemný a chvílemi pohlazující příběh s překvapivým vyrcholením, které nejen u mne mělo za následek slzičku v oku. A tak by mělo končit více filmů - takto realisticky a né uměle americky... - 1. 7. 2012 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 60% ()

jochanan

Zatímco různé imigrantské filmy mívají tendenci líčit svoje hrdiny romanticky, i když jsou to ve skutečnosti mnohdy grázlové, tady jsem měla pocit, že se scénárista ani režisér na nic nehrají. Děj není kdovíjak nepředvídatelný, ale je takový, jaký život prostě občas je. Ve chvíli, kdy se hlavní hrdina poprvé vážně zamiluje (a přiznejme se, že ve dvanácti letech člověk bývá zamilovaný nejupřímněji z celého života), musí řešit problémy všude kolem sebe - fetující brácha, věčně se hádající rodiče, cizí země a jazyk, kterému nerozumí a možná vlastně ani rozumět nechce. Celý film je natočený opravdu krásně intimně a na sentimentu mu přidává i romantická turecká píseň s refrénem Tvoje krása nemá cenu, na kterou tatínek sbalil maminku, malý kluk (který se po něm dokonce jmenuje!) se na její verše teď snaží získat srdce své vyvolené a skvělý a báječný soused ji miluje jakbysmet. Ostatně, do úst souseda patří i pro mě nejlepší hláška: "Ona už mě nemiluje a mě je to jedno. Já ji totiž miluju doopravdy a ona mi moji lásku sebrat nemůže. A to je to jediné, na čem záleží." 47th IFFKV ()

Brylin

Milý film o prvním milostném vzplanutí nesmělého snílka na pozadí každodenních problémů přistěhovalecké komunity ve Vídni. Huseyin Tabak možná trochu moc tlačí na city a imigranty zbytečně černobíle staví do role obětí, ale děj odvypráví precizně a s lehkou orientální rozšafností. V hlavní roli excelují Abdulkadir Tuncer a milostná poezie Asika Veysela. Slabší čtyři hvězdičky. ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

12.05.2018

Fotbal na islandské sopce, superhrdinové na dvou kontinentech, koňské závody na mongolských pláních, bláznivá cesta malých rockerů, boj proti pradávným obrům, retro dobrodružství malých únosců či… (viac)

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Ve dnech od 29. června do 7. července se uskuteční již 47. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na nejvýznamnější filmové akci ve střední a východní Evropě budou mít diváci… (viac)