V napínavém thrilleru Uzavřený kruh svede bývalé milence-právníky dohromady velmi vážný teroristický útok. Komplikovaný případ prověří jejich loajalitu. Brzy se navíc ukáže, že v sázce není jen jejich kariéra, ale i život. V rušné londýnské tržnici vybuchne dodávka a rázem je na světě jeden z nejsledovanějších případů britské historie. Pachatel je dopaden a schyluje se k soudnímu přelíčení, které bude sledovat celý svět. Proti sobě stojí dva výjimeční právníci, bývalí milenci (Eric Bana a Rebecca Hallová). Případ se zamotává a vše nasvědčuje tomu, že je do něj zapojená tajná britská policie. Najednou už není v sázce jen kariéra obou právníků. Tady půjde i o jejich životy. (HBO Europe)

Wacoslav1

Na to, že scénář psal ten vocas co je zodpovědnej za Redemption a The locke to dopadlo slušně. Zase jako Eric Bana je v pohodě a podobné politické thrillery mě lákají. Jenom škoda, že tenhle film si bohužel vysoký standart neudrží po celou dobu. Vyšetřování je zajímavý a napínavý a já coby příznivec konspiračních teorií jsem jich tu i pár dostal. Na druhou stranu film mě nijak zásadně nezasáhl a to hlavně z důvodu, že mi neřekl nic co bych dávno nevěděl o té dnešní skvělé době a cvičených opicích co v ní žijou. Nebylo to zlý, ale mělo to na víc.65% ()

manonfire

Čím méně se dočkáme zvratů, o to je tahle konspirace lépe napsaná a až nebezpečně reálná. Je jen dobře, že jsou hrdinové ušetřeni bourneovských kousků, byť závěr měl být přece jen vyostřenější, než byl. To je spolu s ještě asi jedním dalším přehmatem (Velkému bratru prostě neutečete, když se Vám to zrovna hodí) jediná výtka. Na druhé straně mezi klady stojí opravdu skvělá atmosféra, chytré dialogy plné decentně zaobalených výhružek a ústřední dvojice herců sympatická tak, že byste si to s ní dali klidně do trojky(za určitých pevně stanovených pravidel.) 80% PSpoil: Takhle odvážné rýpnutí do nedotknutelných...to se nevidí.. ()

stuntmanMIKE

hahaaa konečne !!! konečne som sa dočkal realistického filmu, ktorý má myšlienku a pripútal ma na hodinu a pol do kresla. Výborný thriller, ktorý reálne vykresluje skutočných vládcov krajín. Samozrejme musel byť natočený vo Veľkej Británii pretože natočiť toto v US and A, tak režisér ide na zájazd do Guatanáma. Aj keď nie som veľkým fanúšikom konšpiračných teórií, nie som ani naivný a hlúpy. Neverím tomu čo sa predhadzuje prostredníctvom "objektívnych" médií plebsu a tento film je aj o tom. Holt demokracia je o tom, že ľud musí dostať pravdu malinko poupravenú, inak by sa im celý tento systém rozsypal jak výšková budova projektovaná tak, aby vydržala náraz lietadla, po náraze lietadla ;) Aj napriek menším zádrhelom, ktoré tento film malinko degradujú, ja dávam plný počet. ()

Johnny.ARN

Inteligentná anglická krimi so skvelou zápletkou, ktorá sa odhaľuje v polovici a následne sa to už len stupňuje. Možno trochu menej akcie, za to skvelé obsadenie, realistický príbeh a žiadne prehnané alebo nelogické konanie. Chytí od začiatku do konca. Briti to v tej komornej atmosfére proste vedia. 4 z 5 ()

F.W.Colqhoun

Chronická obtíž současné kinematografie vyplodit kvalitní politický thriller je asi výsledkem neschopnosti a nevůle filmařů uchopit filmovými prostředky čím dál nepřehlednější situaci. Closed Circuit se sice nedostižné lize Tří dnům kondora nepřibližuje, natož aby se šplhala k výšinám hádanek Tinker Tailor Soldier Spy, ale nejde ani o úplně pitomý film. Od áčkových produkcí se liší vítaným britským odstupem a disciplínou nečrtat hranici mezi mezi dobrem a zlem tam, kde není. Přínos Johna Crowleyho spočívá v tom, že neexhibuje a nenechává film zvrhnout v přehlídku kreténských techno-kouzel a la Bourne, od něhož si nicméně vypůjčuje půvabnou Julii Stilles. MI6 na rozdíl od všemocně pitomé (filmové) CIA / NSA působí ve své pravěkoidnosti nakonec přesvědčivěji a hrozivěji, když se namísto sociálních sítí čachruje se soudní mocí. Výsledkem je neokázalý žánrový hybrid, který vrací do filmového nazírání politických her nedostatkový lidský rozměr. ()