Drsný šerif

USA, (2012–2017), 54 h 43 min (Minutáž: 43–68 min)

Robert Taylor, Katee Sackhoff, Bailey Chase, Lou Diamond Phillips, Cassidy Freeman, Adam Bartley, Gerald McRaney, A Martinez, Mädchen Amick, Peter Weller (viac)

Teprve před rokem mu zemřela manželka. Walt Longmire (Robert Taylor) se z toho ještě pořádně nevzpamatoval. Žal a bolest pečlivě ukrývá za statečným výrazem a suchým humorem. Ale ví, že takhle to dál nejde. Proto poslechne svou dospělou dceru Caddy (Cassidy Freeman) a rozhodne se znovu postavit na nohy – jako charismatický, práci bezvýhradně oddaný a neomylný šerif okresu Absaroka ve svérázné části Wyomingu. Díky šikovné kolegyni Vic (Katee Sackhoff) najde v práci smysl a chystá se znovu kandidovat na místo policejního šéfa. Když vyjde najevo, že jeho mladší, ambiciózní zástupce Branch (Bailey Chase) chce kandidovat proti němu, Longmire to bere jako zradu. Navzdory noži bodnutému do zad zůstává naplno oddaný obyvatelům městečka a střeží jejich bezpečí. Longmire toho má někdy opravdu plné zuby, ale nikdy není vyřízený. Když potřebuje, obrátí se na svého nejbližšího přítele indiánského původu, Henryho Stojícího medvěda (Lou Diamond Phillips). A krok za krokem, na policejní stanici i doma, pokračuje dál životem… (TV Prima)

KevSpa

Vysoce návyková záležitost. Staromilsky příjemná westernová krimi podívaná s výborným hereckým obsazením, kterému vévodí dosud neznámý a nesmírně charismatický Robert Taylor. Tomu skvěle sekundují Katee Sackhoff či Lou Diamond Phillips. 1. série - 90% Druhá série udržuje nastavené tempo i kvality a navíc nabízí parádní season finale. 2. série - 90% Třetí řada opět drží kvalitu těch předchozích, děj se posouvá pomalu, ale jistě kupředu a stále má co nabídnout. Finále znovu přineslo takový cliffhanger, že by mě naštvalo, kdyby nebyl seriál obnoven na další sezónu. 3. série - 90% --- Přestože byl seriál zrušen, objevil se zachránce v podobě Netflixu, takže se 4. série přece jen dočkáme. --- Fanoušky vymodlená čtvrtá řada i přes pomalejší rozjezd opět nabídla vše, co máme na seriálu tolik rádi a navíc tu proběhl zatím nejvýraznější vývoj hlavních postav. Nakonec nám tvůrci znovu naservírovali tak velký cliffhanger, že další sezóna zkrátka musí být. 4. série - 90% Pátá série odklepnuta! ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Po prvej sérii mi to príde skôr len tak nie moc výrazný priemer, moc strhujúcich vecí sa tam neudeje, postavy sú prevažne skôr také mdlé, nestrhnú. Na škodu je že lepšia gradácia a hútnosť deja prichádza až v poslednom diely každej série. /55%/ ()

DaViD´82

Pojetím (nikoli kvalitou) na půli cesty mezi Justified a Walkerem. Kriminálka ze staré školy, stojící na hlavní postavě a neokoukaném koutu USA, která však ztrácí díky své rozháranosti. Neumí se rozhodnout, zda být především kriminálkou s dějovou linkou skrze celou sérii a tu a tam nějakým případem či klasikou co epizoda to samostatný případ bez nějaké nosnější propojující linie. Vždy když se přeci jen zabrousí do první varianty, tak se záhy vycouvá a vzniká tak podivný hybrid; ani kočka ani pes... Kupříkladu nelehké manželství Vici, tu a tam se o něm sice důležitě mluví, ale nikdy nic z toho čili ve výsledku to celé působí nadbytečně a nedopsaně; stejně jako situace kolem voleb, minulosti Longmira s rezervací apod. Snad se tvůrci vzhlédnou v Justified, které se ze svých (zcela stejných) chyb po první sérii dokázalo poučit nadočekávání dobře. ()

emma53

Sympatická westernová pohodovka pro nenáročné se sympatickým, drsně vypadajícím šerifem Longmirem, známým Louem Diamondem Philipsem z Odvahy pod palbou a téměř v žádném filmu nechybějící i ženské zastoupení v podobě příjemné, ale tvrdé Katee Sackhoffové. Trochu mně mrzí, že jsem se těm postavám nedostala trochu víc pod kůži. Jinak atmosféra je velmi příjemná, každý díl se řeší jiný případ a tak nehrozí, že se budete usilovně snažit přemýšlet o tom, co bylo v minulém díle. ()

Spooner

Sympatický "skorowestern" s pěknou atmosférou a nápaditým prostředím, ve kterém se nachází skoro všechy klasické westernové propriety. Hlavně ale nabízí zajímavé charaktery, které člověka zajímají i přes slabší detektivní případy. Nějakou dobrou ústřední linku by to ale potřebovalo jako sůl. 70% 2. série - No a silná příběhová linka je tady a naštěstí nejen jedna. Ze zprvu nenápadného šerifa tak po druhé sezóně roste jedna z nejsympatičtějších kriminálek široko daleko, hlavně díky skvěle napsaným a zahraným postavám. Jen houšť! 80% ()

Real Tom Hardy

Je iba zopár vecí vo filmovom/seriálovom svete, ktoré milujem celým svojim srdcom a jedným z toho sú aj "sheridanovky" – rozumej filmy režírované/napísané Taylorom Sheridanom. K ich nesporným kvalitám sa nie je nutné vyjadrovať, a preto prejdem rovno k veci. Keď som náhodou narazil na tento seriál, už od prvej chvíle mi bolo jasné, že som pre seba našiel poklad na Sierra Madre. Seriálový klenot poctivej seriálovej tvorby. Nielenže je niekedy cítiť, akoby sa Longmire práve kuchtil v kuchyni samotného Sheridana, v istých chvíľach sledovania som mal pocit, že sheridanovky vznikli práve z tohto. Ako príklad by som rád uviedol siedmu epizódu štvrtej série, ktorá je (po obsahovej, štylistickej, atmosferickej stránke) takmer identická s jeho filmom Wind River (znásilnené dievča hrala dokonca v oboch prípadoch tá istá herečka). Asi nemusím hovoriť, že slová darmo opíšu môj vzťah k tomuto seriálu. Prvé tri série, ktoré bežali pod hlavičkou A&E, sú epizodického charakteru, t.j. každá ep. znamená nový prípad, klasický televízny formát à la CSI: Miami, no a po nich, s nástupom Netflixu, dostal Drsný šerif trošku serializovanú formu s dlhšie pretrvávajúcimi dejovými linkami. Aj napriek tomu, že som nenávistník NF, tu musím sklopiť zrak, uznať a poďakovať, že seriál prevzali, vylepšili a v konečnom dôsledku aj uzavreli. Či dôstojne, to je druhá vec, ale aspoň uzavreli. Longmire mi rozhodne bude chýbať, chýba už aj teraz (veď zhliadnuť poslednú epizódu som sa stránil dobré dva mesiace, pretože som nechcel, aby bol už koniec), no a taktiež je krásnym prírastkom do (mnou milovaného) žánru neo-western, ktorý za sebou síce nemá veľa zástupcov, ale to málo, čo má, je hodným, hrdým a poctivým reprezentom. ------ Jeff Garlin u Conana promuje Longmire namiesto svojho vlastného seriálu ------ Zaujímavý článok na tému: Prečo sa filmy/seriály odohrávajúce sa vo Wyomingu nenatáčajú vo Wyomingu? ---------- (13.5.2020) Seriál stále chýba, zvyčajne ma to prechádza po týždni, max. dvoch, tu akosi nič. Chýbanie zapĺňam soundtrackom, ktorý parádne osviežil spomienky na prvú sériu. A zvažujem v dohľadnej dobe replay. --- ♪♫ / "Death is release. Pain is forever." ----- (S1 13.10.2019) (S2 20.12.2019) (S3 6.1.2020) (S4 6.2.2020) (S5 13.2.2020) (S6 11.4.2020) ()

Aky

Westernový krimiseriál, od které se těžko ten, kdo má takový žánr rád, odpoutává. Úsporné herectví Roberta Taylora, vynalézavé příběhy a spolehlivá režie probouzí zájem o další díly a série. ()

Borrtex

Seriál, který byl pojat velice neobvyklu formou. Alex Graves, dokázal vytvořit kriminálku, která není ani v Miami, ani v New Yorku, dokonce ani v Las Vegas. Je to kriminálka, která se nachází uprostřed těch nejodlehlejších částí ameriky. Je to zkrátka něco úplně nového. Team se skládá z páru lidí, a vše okolo vyšetřování si musí zařizovat sami, rozbory vzorků, otisky prstů atd. V seriálu máme možnost vidět řešení případů, bez nejnovějších technologií. Přeci jen, děj se odehrává ve velmi chudých částech, kde je krajina velice zaostalá. Přestřelky, honičky, vše co má akční krimi-westernový seriál obsahovat. Za mě 100%. - Zásluhou patří mezi mé nejoblíbenější séroše:-). ()

OG_Swifty

Komentar po shlednuti vsech rad predelan a zkracen: Longmire je u nas neprilis znamy serial o starym serifovi z fiktivniho mestecka Absaroka, ktery spolu se svym malym tymem resi vice ci mene zapeklite pripady. Vzajemne nesouvisejici pripady hraji hlavni roli v prvni polovine serialu, v te druhe polovine pak ustupuji hlavni pribehove zapletce (zapletkam). Postavy jsou dobre vykresleny a nikdo neni, jak se zpocatku zda byt. V uvodu mi vadila rada postav, jiny se mi naopak postupne zprotivily a naopak a po skonceni vlastne muzu rict, ze vsichni meli svoje misto a nikdo me vylozene nesral (vcetne zaporaku Barlowa, zlyho pravnika, bachora atd). Mozna trochu me sral ten starosta, kterej se odkopal v posledni rade a najednou zmizel a uz se do konce nikde neobjevil. S vyslednym serialem jsem ale spokojenej, bylo to dobre stravenejch 55 hodin. ()

BarryLyndon

Je blbý to přiznat u tak chlapskýho seriálu, ale poslední minuty jsem málem obrečel. Strašná srdcovka. V podstatě asi nejlepší televizní western, ty auta a mobily tam byly zbytečný. V noci jsem asi hodinu strávil hledáním obchodu, který by mi do ČR poslal pivo Rainier, bohužel neúspěšně. Ale každopádně, večery bez Walta, This Gonna Hurt Like a Motherfucker.... ()

Dannysek4U

Super synteza skvelyho hrdiny/skvelejch hrdinu a dokonalyho prostredi. Navic solidni scenaristicka prace. neni snadny hned hacknout, jak se jednotlivy epizody vyvrbej. Spokojenost. Velka spokojenost. ()

metal.storm

Seriál obsahuje prirodzených indiánov, kovbojov, šerifa, mužné hlasy, mužných mužov, milé ženy, kvalitné prípady, krásne prostredie, nádherné drevenice, znaky poľovníctva, slušný humor, históriu, kmeňové poznatky, krv, vyváženú spravodlivosť a nespravodlivosť, minimum tupej mládeže, kvalitnú drámu, Mathiasa, návykový dej a proste všetko čo by divák ako ja od západnej kriminálky očakával. Navyše v riešení prípadov sa nestrácam, čo je pre nepozorného blbca ako ja prekvapujúce, a zároveň veľká výhoda. ()

bartias

Longmire je kombinací novodobého westernu s procedurální detektivní podívanou nezatíženou technologickými vychytávkami a hejblátky éry Kriminálek všeho možného. Všechno kolem je stará škola. Od faktu, že hlavní hrdina zásadně nepoužívá mobil, až po víceméně nekomplikované detektivní příběhy s jasným rozuzlením. Spolehlivá odpočinková zábava nenutí přemýšlet, ale sama je chytrá dost. Její úspěch tkví v kombinaci idylických exteriéru se zábavnými románovými postavami zahranými skvělými herci. Longmire nepatří k seriálům, které se musí pečlivě rozebírat v diskusích na internetu. Člověk se ale může každý týden těšit, až si u něho otevře pivo. První série navíc dokazuje, že není všechno jenom nekomplikované a uhlazené. ()

Radiq

Ze začátku jsem měl strach, že uvidím dalšího Walkera Texas Rangera, ale na štěstí to hraje na úplně jinou notu. Nikdy bych nevěřil, že herec jako Robert Taylor by mohl utáhnout seriál, ale tohle mě vyvedlo z omylu. Na první pohled jsem si myslel, že to bude takovej obyčejnej postarší chlápek, o kterým jsem si myslel, že bude trapnej, ale je to chytrej, logicky přemýšlející, uvěřitelnej šerif, kterej má i svoje mouchy. 1. a 2. série: Docela jsem měl strach z formátu seriálu 1 epizoda = 1 případ, ale kupodivu moderní trend, kdy jde o jednolitej děj rozdělenej do epizod, které končí napínavým utnutím, tady vůbec není potřeba. Pravda, máme tu i náznaky nějaké dlouhodobější dějové linky, za kterou se taky tvůrci nemusí stydět. Po dvou sériích mě to prostě pořád baví a zajímá a líbí se mi to časté propojování s indiánskou rezervací, jejich obyvateli i zločinci. 3. a 4. série: A tady už právě ten navazující děj napříč epizodama je a hned je to o to zajímavější. Zprvu jsem váhal, jestli si to 4 hvězdy zaslouží, ale oprávněně jo. Jo, najdou se momenty, kdy jsem si říkal: no, tohle už je trochu moc. Ale na druhou stranu mě to vtáhlo jak sopel zpět do nosu. Rozjelo se nám tady více dějových linek a z toho plynoucích průserů a přitom všechno uvěřitelně až přirozeně. A to já mám rád.5. a 6. série: Vyvíjí se to poměrně uvěřitelně, ale celkově mi na tom vadilo několik věcí: 1) to neustálé Hector Lives bylo už trochu moc přes čáru. Pořád se to kolem Hectora motalo dokola, jednou byl mrtvej, pak jinej, pak zas jinej... 2) právnická dcera Cady Longmire se často chovala jako úplná blbka a nedovedu si představit, že by měla dělat šerifku, jak bylo naznačeno v posledním díle. 3) Vic a její vtěrnej vztah k Waltovi, kterej nakonec vyústí v něco, co si mohli odpustit - vůbec mi to k nim nesedělo. Pochvalu ale zasluhuje postava Night Horse, u kterýho člověk až do konce neví, jestli je záporně kladná nebo kladně záporná. Celkově to byl slušnej seriál, ale ke konci už to ztratilo sílu. Rozhodně se ale řadí mezi to lepší, co kdy kdo vyprodukoval. ()

Scar

Zabudnite na CSI, na poldňové obchádzanie mŕtvoly a miesta činu, fotografovanie, stery DNA, dokonca aj na mobilné telefóny. Toto je oldschool, kde hrá hlavnú rolu dobitý truck, guľovnica, zasnežený širák a dedukcia. Je pekné vidieť, že v USA zamestnávajú aj obyčajných ľudí, bez špeciálnch superpsychoschopností. Dokonca mestečko ani nespadá do tej kategórie miest, kde je viac vrážd ako počet obyvateľov. Tento seriál je zaujímavý práve svojou obyčajnosťou, ale moju pozornosť rozhodne má. ()

3 AM Code

Zatim slusna, ale nicim nevybocujici krimi z americkeho zapadakova (takovy moderni western). Moc si neumim predstavit ze se tenhle serial rozmachne k nakym nevidanym vykonum. Prece jen prostredi maleho mesta+soucasna realita dava prostor akorat tak k te malomestske krimi-telenovele, ale uvidime. Hodnoceni predbezne mezi 3-4 po trech dilech. ()

netahlo

Robert Taylor a Katee Sackhoff jsou pro me jasne nejsympatictejsi serialova dvojka policajtu. Old schoolove pojeti a priroda Wyomingu mi tady paradne sedly. ()

kolemjdouc

USA drsňák zase jinak,přijatelněji.Bručí jak medvěd ,není mu chvílemi pro jeho zasmušilost rozumět a jestli mají takhle nadabované všechny epizody no potěš.Děj se odehrává v horách kde mají svoji policii i v rezervaci Indiánů(to mi připomí ná jeden film nevím okamžitě název ale vybavil se mi tenhle námět....A samozřejmě ten imbecilní filtr na kameře ()

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (viac)

Psycho v televizi

Psycho v televizi

05.07.2012

Mohl by to být povzdech nad programovou náplní českých a slovenských komerčních stanic. Jenže tentokrát jde o Psycho s velkým „P“. Americká kabelovka A&E se původně zaměřovala hlavně na dokumenty… (viac)