OG_Swifty

Ctvrta rada v premierove produkci Netflixu, coz se projevi uz v prvnich nekolika malo minutach opakovanymi zabery na Serifa Longmira za zvuku nejakyho oddechovyho songu… Serial a postavy jsou oproti predchozim trem radam castecne pozmeneny a je otazkou, zda to byl umysl nebo dilo novy produkce. Ale poporade… serial (bohuzel) opustila moje oblibena postava, coz bylo naznaceno v zaveru treti rady. Serif Longmire v prvnich radach pusobil jako skvely detektiv, v tehle rade behem svych vysetrovani zacal poprve chybovat. Nova postava paranoidniho dobraka me zatim neoslovila, ackoliv herec neni uplna guma. Naopak nova postava Deputy Eamonn + herec gumy. Postava Henryho me od zacatku serialu nebavila, ale nevadila mi.. jeho dramaticka promena v Punishera Hectora me ale srala a zaverecna epizoda mi prisla nejhorsi ze vsech 4 dosavadnich rad. Longmire zjistil, ze Henry zabiji lidi a presto ho necha bejt a dal bojuje proti delnikum, ktery jsou sice hajzlove, ale ve finale meli pravdu… Alespon me v zaveru mile prekvapil racionalni Mathias a Nighthorse tim, ze to vypada, ze pujde proti tlustymu protivnymu indianovi s kamosem v divnejch botach. A jinak doktorka a Waltovo tokani divny… PS: Cela ta dramaticka kauza o pomste za nepotrestany znasilneni byla od zacatku zalozena na picovine - Absaroka County a Tribal Police nemeli pravomoce, ale Cady presvedcila federaly, aby se tim zabyvali, akorat to cely posrala indianka tim, ze nemluvila, a jeji matka uplatkem. Proc si tedy stezovali na to, ze to nikdo nepotrestal, kdyz vysetrovani odmitli uz na pocatku kauzy… demence. Hodnoceni zhruba 3 a pul hvezdy, zaokrouhleno nahoru. ()