Apostle

• Veľká Británia Apostle

Rok 1905. Tulák se vydává na nebezpečnou misi zachránit svoji sestru ze spárů náboženského kultu na izolovaném ostrově. (Netflix)

Cappuccino

Výborný rozbeh a skvelá atmosféra takmer opusteného ostrova s niekoľkými desiatkami vyznávačov prapodivného božstva sa v druhej v polovici zmení na priemernú naháňačku na mačku a myš. Mačke ale začne onedlho trochu šibať ( spoiler - inak povedané, vodcovia kultu sa začnú medzi sebou zabíjať, čím Thomasovi celú situáciu dosť uľahčia... keby sa radšej zachovali ako sektári z Wicker Mana, bolo by to väčšie žúžo - koniec spoileru ). P.S. Celkom ma taktiež mrzí, že záhada okolo "bohyne" nebola dostatočne objasnená. ()

Arsenal83

Horor 2018 a normálne v červených číslach? Až sa mi zasekol neexistujúci okryzok v krku. Trochu sa to chce podobať na Brimstone, minimálne prostredím. Chýba tomu trochu tuhšia atmosféra. Pár prebudnutých tiel z toho horor nerobí, to v Brimstone sme videli človeka obeseného na črevách. Ani pokazené husle za príchodu nepoderanej vodníčky nenavodili nič mrazivé. Pripadalo mi to ako Domček v prérii s pár úmrtiami, čiže normálka na tú dobu. Ale inak niektoré rezné rany a transplantácia mozgu celkom ušli. ()

DaViD´82

The Wicker Man 1905, u kterého by jeden v kolonce scenáristy a režiséra dle stylu i průběhu očekával spíše S. Craiga Zahlera než Evanse. Navzdory nejedné masařce (především pak neopodstatněné délce a trestuhodně nevyužitých svátečních masek) jde o veskrze sympatické dílo, které sice do sektářského thrilleroidně-horrorového subžánru nic moc nového nepřináší, ale je tak dobře nasnímané, odehrané, intenzivní, bizarní a oplývající hutnou nekompromisní atmosférou, že to stěží lze brát jako zápor. ()

Ouwen

Jedno z největších zklamání za posledních x let. Největší problém není v přetáhnuté stopáži, já nějak spíš očekával, že jí Evans naplní zajímavou mytologií. Důvod, proč se cítím tak ochuzený je i ve skutečnosti, že Evansův styl je jedinečný a za tim si pořád stojim - a však, tim že moc filmů nenatočil, očekávám v každým dalším plné nasazení. Je zde zbytečně mnoho protahovaných momentů - ať už je to Stevens, co skoro minutu kráčí ke kostelu, nebo "blind-sex" mezi dvouma mladýma, ve kterým nám nic neukáže a pointu tý scény absolutně nechápu. Navíc chronologie scén je strašně divná a nezachrání to ani výborný audiovizuál. Nebudu tvrdit, že prvotřídní, protože noční scény působí tak moc temně, že je toho málo vidět. Dalším problémem je totální ignor vůči postavám a celému prostředí. Co chválim, tak že exteriéry působí živě. Postavy mezi sebou komunikují, jsou součástí nějaké aktivity, ať už tam někdo věší prádlo, staví střechy.. prostě z prostředí se těží naprosté maximum. Horší je to s hlavní postavou, která za čtyřicet filmu poví asi deset vět a celá ta jeho cesta působí dost...nejasně, nevýrazně a ještě je k tomu pořád na drogách, takže tam se sebou pořád hází. Stevens má charisma, ale jeho postava je plochá, stejně jako každá jiná - takže ani solidní Sheen to neutáhne. O mytologii ostrova jsem se nedozvěděl nic. Největším zklamáním je i samotné gore - je ho absolutní minimum. Scéna s drtičkou trvá dvě minuty a nic jsem neuviděl. Vybavim si jedno prořízlé hrdlo, prostřelený břicho brokovnicí a trojici useknutých prstů - na tohle jsem jako čekal? Pokud dojde na akci, je to samozřejmě skvostný ty souboje, ale dochází to mezi vedlejšími postavami a ta hlavní je prostě odstrčená bokem. Nějakej souboj tu je, ale o tom to fakt není a proto absenci akčních scén nehodlám kritizovat. Hudba je geniální, ale jen napíná, napíná...a stejně se nic nestane. Apostle je absolutně nevýraznej, chladnej, odtažitej film a dost to připomíná styl Villeneuveho, kterej nedbá na postavy a špičkovým audiovizuálem snímá krajinu. Nepochybuju o tom, že Evans je schopnej natočit i strhující horor, ale příště bych poprosil nekompromisní řezničinu, když mi ani neobjasní nic o postavách a celá ta stopáž je jenom vatou. Chci si u jeho filmů rvát koule a vlasy z hlavy, né sledovat krásnou přírodu. ()

choze

V první, thrillerové polovině Evans vysekává - až trochu mechanicky - jednu napínavou scénu za druhou a naznačuje přítomnost něčeho nadpřirozeného, v druhé rozjíždí temné, brutální, krvavé a nepříjemné finále, které místy nezapře, že ho točil rejža RAIDU (jehož pokračování bych od Evanse viděl radši), viz. rvačka s břitvou v chalupě. Z herců jsem se těšil na Michaela Sheena v roli vůdce sekty, ale ten nic moc nepředvedl a naopak vše táhne Dan Stevens v hlavní kladné roli, který paradoxně působí výrazně úchylněji než záporák. Celkově to není špatně napsané ani natočené, ale moc mě to nezaujalo. ()

• Název filmu se objeví až těsně před závěrečnými titulky. (noelcoward73)
  • Písnička, která hraje na konci filmu, je „Mother of Mine“ od Neila Reida. (Duoscop)
  • Film je věnován milující vzpomínce na Mary Doreen Evans. (Rominator)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Gareth Evans má za sebou dva fantastické akční snímky Zátah 1 a 2 a taky povedený seriál Gangs of London. Teprve nyní se ale zdá, že jeho kariéra začne stoupat – uzavřel totiž exkluzivní smlouvu s… (viac)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii

26.08.2018

Jestli Netflixu něco nelze upřít, je to způsob, jakým ovlivnil televizní výrobu na roky dopředu. Co se týče filmového formátu, tam to ovšem streamovacímu gigantovi poměrně drhne. Jediný opravdový… (viac)

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Indonéská pecka Serbuan maut aka The Raid je možná nejryzejší a určitě nejbrutálnější akční film posledních měsíců, ne-li let. Není divu, že se chystá pokračování i americký remake (ačkoli už… (viac)