Jde si pro nás noc

• Indonézia The Night Comes for Us

Keď sa Ito (Joe Taslim) rozhodne otočiť svoj život naruby, poštve si všetkých naokolo proti sebe. Nevie komu má veriť a komu nie. Zostáva mu len prebojovať sa cestou o prežitie plnej akcie. (maramashi)

DonBraso

Škoda,že zde ke konci řezník krkovička je na maximální hodnotě a filmu zdrhne děj.Protože první půlka filmu je dechberoucí a já Tjahjanta mám rád,že nedělá z toho nic víc,jen co on sám chce a to v každé scéně prostě krev a jen krev.Samozřejmě choreo je skvělé,jen bych se nebál i zapojit místy nevyužitý soundtrack,který hlavně za začátku svým podtónem navazuje hezky předěl scén.Zátah 2 bude podle mě absolutně nepřekonatelný na dlouho dobu a jestli vůbec. Mohlo se ještě ubrat zde ve zbytečně dlouhém závěrečném fightu,kterýmu chyběla lehkost.Měla to být přeci třešinka,ale jen co byla,byla zbytečně dlouhá scéna.Vše předtím bylo lepší ať už v apartmánu,na parkovišti,na jatkách...Ono je to spíše tím,že poslední půl hodiny je to beze slov pomalu a fakt se jen přejde a jede se opět.Absolutně to ztrácí atraktivitu a dynamičnost,protože je člověk už přejeděnej a hned na to další zákusek,který je ještě delší.Ženský čističky byly do doby,kdy každá udělala co měla,spadla malinko opona a už se jen čekalo na to,co každý už věděl od začátku.Jinak je to pořád stejná divočina,která je pro gore fans nutnost. ()

srolyma

Další neskutečná indonéská řezanice. Je to sice pořád to samé, děj jde stranou a vše se točí kolem bojových scén, které zabírají snad 80% celého filmu, ale o to tady přeci jde. Nad tou dokonalou choreografií bojových scén zůstává až rozum stát. Ta rychlost, přesnost, vynalézavost a přitom přehlednost, to je přímo umělecké dílo. Něco jako krvavé a brutální Labutí jezero. Tím spíš, že se tady řežou, bodají a sekají i děvčata. ()

argo.smile

Tak a máme tu ďalší masaker z Indonézie kde sa s bojovým umením a gore vôbec nešetrí (vnútornosti, šľachy, krky, kosti, lámačky, sekačky...). Brat proti bratovi v inom štýle potešilo a Júlia je proste zlatíčko 😘 ktorá u mňa vysoko stúpa. 5*. Raid 1 a najmä 2 ostáva u mňa stále v topke. ()

hony23

Dvouhodinový gejzír bohového umění, ve kterém praskají kosti, stříkají proříznuté tepny a vyhřezávají střeva. Nic proti bojovým scénám, natočené jsou solidně a brutalita je nadprůměrná, ale samotný děj je naprosto primitivní a střelné i bodnosečné rány nijak neomezují hlavní hrdiny v masakrování mnohonásobné přesily. ()

Kushina

Hodně dobrý film, ve kterém se to řezalo hlava nehlava. Nechybělo spousta krve a usekaných částí těl a především soubojů na život a na smrt, které nenechají milovníka bojových sportů chladným i příběh byl skvělý, zápletka prostě všechno a nakonec to dosere konec, který je příšerný neukončený nudný k nasrání akorát...takže film 100% konec 20%, takže dávám 60% ()

Grázl83

Nulový příběh a celkově hloupý scénář. Je to jenom o krvavých (někdy až nechutných) bitkách, které ale časem, vzhledem k délce filmu, začnou nudit. ()

hufnagel

Iko Uwais je stále špička v martial arts,ale súbojom i keď boli dosť krvavé chýbala autentičnosť.Väčšina bitiek akoby sa odohrávala v divadle.S Raidom by som to určite neporovnával. ()

kolly13

Brutální řežba asijských hrdlořezů, tvrdý příběh narkoživota a nemožnost návratu k běžnému životu. Když očekáváte hodně bitek, masakrální zranění a litry krve na podlaze, přijdete si na své. Za sebe jsem byl zklamán umělostí některých bitek a chvatů, kdy jasně vidíte, jak moc to je hrané a většina reakcí nereálných. ()

Grimaldi

Iko měl v začátku své kariéry opravdu velké štěstí, že narazil na tak schopného tvůrce, jakým Gareth Evans bezesporu je. Bohužel, jakmile odešel talent za kamerou, jako by se ztrácel i talent Ika před ní. Již druhá spolupráce s Tjahajantem vychází vniveč, jeho akční scény jsou slabé, místi až amatérský působící. Naštěstí je tu v hlavní roli Joe Taslim a na rozdíl od již zmíněného Uwaise to dává s přehledem. Jinak dávkování opravdu krvavé akce každých 20,30 minut se může zdát příjemné, ale když je stopáž s naprosto hrozným dějem tak moc přestřelená, lepší hodnocení si film nezaslouží i když bych sám moc chtěl. ()

HanzoBureshi

Joe Taslim a Iko Uwais v akčním bijáku znamená, že bude o brutální zábavu postaráno. Zátah byl příklad toho, že film přeplněný akcí nepotřebuje žádný příběh. Nyní se tady ovšem nějaký příběh tvořil, ale nebyl úplně nejlepší a některá odůvodnění byla docela prázdná a odfláklá. Akce ovšem nezklamala a byl to opravdu MASTERPIECE. Ty brutality, doba soubojů, choreografie, nápady... to bylo prostě něco. Holčičí souboj na konci a poté samotný duel, to bylo opravdu legendární. Jen ta akce někdy ulítla, protože když někomu vyndáte střeva a ta osoba je dále schopna bojovat... to mi přišlo hloupé, ale brutální to samozřejmě bylo. Byla to slušná a krvavá jízda. Celkově se jedná o jasný úspěch. Mé hodnocení: 7/10 ()

Mukade

Jediná vyslovene podarená bitka, za 5**, bola tá čisto ženská. .................. update 7.2021: Aj tá medzi ženou a hlavnou postavou v 65. min bola dobrá. ....................... update 28.10.'23: Ó, tú bitku (aj druhú) pozerám z času na čas 4 years, one of the best eva. ()

diablico

Jeden z nejbrutálnějších akčních filmů. Bitky jsou geniálně udělané. Myslel jsem si, že kolikrát se snad bijou doopravdy skrz ty znaky únavy, podivných nemotorných pohybů a zaváhání. Nemůžu upřít, že příběh není mistrovské dílo, ale co se týče žánru a končin z kama pochází, tak jsem spokojen. Někdy i zvraty typu" je mrtev nebo není? " drží diváka v určitém napětí. Těším se další film od tohohle režiséra. Ale hodně mají podíl na choreografii a stylu filmu určitě i herci Iko Uwais a spol. Tahle parta ví co chce divák od nich a snaží se to dřít na maximum. Julie Estelle zde je největší tvrďačka a zaslouží si i vlastní film s jejím charakterem. Snad se ho dočkáme. ()

CHYREN

Vždycky ocením extrém, který vypadá realisticky. Tohle sice moc realistické není, ale je to tak syrové, hrubé a brutální...že jsem se kochal celý dvě hodiny! Neuvěřitelná zábava :D ()

chytri

Stejně brutální a akční jako zátah. Film je jedna velká přehlídka brutálních bojových scén s hektolitry krve. Syrovost jednotlivých akcí nemá chybu ()

Ronnie92

Hodně nájeb, to jo. Od první bitky se film nezastaví. Příběh nic moc. Kvůli němu je to zbytečně dlouhý. Celkově se mi to ale nelíbilo tak jako filmy The Raid. ()

Accuphose

Zápletka, situace, dialogy a herecké výkony postav jsou debilní a směšné. Ke všemu to je všechno tak upocené a vlastně máte furt chuť to vypnout, protože nikomu a ničemu z toho, co se tam děje, nevěříte ani sekundu, ale nakonec to přecijen dokoukáte, abyste byli objektivní. Nebo protože se Vám podivným způsobem líbí ta blondýna s nožem? Chtěl jsem dát hvězdy tři, protože ty akční scény jsou na stoprocent, ale pak začnou mluvit a jde to do háje. Kdyby byla zápletka ve stylu... "v Psychiatrické léčebně pro agresivní zabijáky, došly léky", tak dám možná i 4 hvězdičky, takhle jenom dvě, protože ten scénář, to je škoda papíru. Pokud si i přesto chcete film užít, doporučuju vypnout zvuk i titulky a pustit si do toho třeba hudbu z Blade... ()

AmunRa

Unikátní krvavá cesta vzbouřeného zasloužilého řezníka Triády přes desítky mafiánských pohůnků. Do detailu zobrazený masakr čímkoli od náloží, granátů, útočných pušek až po hovězí kosti a pily na maso. Příběh vypadá jako báchorka pro děti a slouží jen jako zástěrka pro další a další bitky. Hrdinové samozřejmě ustojí nakládačku, která by složila i terminátora, ale to už k žánru patří. O nějakých hereckých výkonech se vůbec nedá mluvit - prakticky je to jen jedna bitka za druhou. Pokud vás tedy zaujme film, kde John Wick je nahrazen partou indonéských gangsterů s oblibou v chladných zbraních a ruská mafie je nahrazena čínskou, je to film přesně pro vás. ()