Jde si pro nás noc

• Indonézia The Night Comes for Us

Keď sa Ito (Joe Taslim) rozhodne otočiť svoj život naruby, poštve si všetkých naokolo proti sebe. Nevie komu má veriť a komu nie. Zostáva mu len prebojovať sa cestou o prežitie plnej akcie. (maramashi)

DaeGurth

Prál bych si, abych ten snímek mohl pochválit víc. Bohužel to nejde. Ti na odpis vyčkávají, než ti co mají vyhrát domlátí toho, koho zrovna řežou a nebo tlučou loktem, i když můžou bodat. Líbí se mi syrové akce, které se s tím nemazlí a přátelství bez příliš mnoha slov, ale v tomto případě to ta slabá akce celé poněkud zapíchla. ()

warrenur

Zbytocne vela brutalneho a nie moc uveritelneho gore, vreskotu, patosu, predvadzania a obratov v spravani sa postav. Choreografia je sem-tam velmi slusna a sem-tam podpriemerna. K prirovnavanemu Raid-u sa to zial v subojoch, ci atmosfere tiez nepriblizuje. Pozrite si radsej Ajeossi (The Man from Nowhere) z 2010-teho. Tak nejak si predstavujem spracovanie podobneho pribehu, subojov a vygradovanie na zaver. Priznavam, ze som sa tu miestami uz nudil a neveriaco sledoval tu "bezduchu reznicinu" pocas celych dvoch hodin. Sklamanie. ()

Bozvav

Nudná, místy až psychopatická řezničina, kde jsou uvěřitelné snad jejině závěrečné titulky. Naprostá absence děje (mlácení všech vším za děj nepovažuji), nejdej bože nějakého alespoň trochu smysluplného scénáře udělaly ze snímku strašnou, nereálnou a nechutnou kaši. Nevadí mi ve filmu krev a násilí, pokud je alespoň z 5% uvěřitelné a pro děj klíčové. Zde to vypadalo asi jako v zoo, když zapomenou týden krmit paviány a pak jim to najednou nasypou na jednu hromadu. Někteří zde srovnávali se Zátahem. To je taky pitomost, ale o proti tomuhle adept na Oskara. Jednu hvězdičku za pár tak stupidních momentů, že jsem se i zasmála. Tedy 5,5%. ()

KosiR_ksr

Asijský bitkařský krvák, co se nesnaží mít v rovině příběhu velké ambice a hlavní hrdinové jsou téměř nesmrtelní. Má to ovšem slušné tempo a pokud člověk dostane chuť na dynamickou krvavou lázeň a nechce znovu koukat na Zátah: Vykoupení (2011) nebo jeho pokračování Zátah 2 (2014) (v některých ohledech lepší snímky), pak stojí tento film za zvážení. Mile mě překvapilo i několika poměrně originálních scén během soubojů. 65% ()

Raziel_cz

Film, kterým si The Raid 2 přál být. Akce jede v podstatě non-stop a zápletka je jenom motorem pro další vraždění – ale ten motor a všechno kolem je tak kouzelně wooovsky patetické (říkal tu někdo Bullet in the Head?), že to Tjahjantoovi stejně sežerete. A i kdyby náhodou ne, prim stejně hraje výjimečná choreografie ve skvěle natočených (nečekaně dynamická kamera to zvedá ještě o level výš, a přitom je to tak jednoduchý trik), dravých a megabrutálních přesdržkách, kde lidem stříká z krku krev po litrech a survival jatka tři a dítě vs. padesát na mačety je jenom rozjezd. Joe Taslim je můj nový oblíbený indonésky drsňák a od Tjahjantoa se toho rozhodně chystám nakoukat víc. Jestli to bude aspoň z půlky tak dobré jako tohle a (napůl Evansovo) Safe Haven, zklamaný určitě nebudu! ()

Cvalek

Ze začátku to vypadalo docela slibně, hlavně když se poprvé objevil na scéně Iko Uwais a pak když se vyvražďovaly v tom baráku, v těch garážích již to nebylo docela ono. Film má celkem jednoduchý příběh ale to provedení a zpracování by mohlo byt o trochu lepší. A co se týče bojových scén tak v první polovině byly docela dobré kdyby pokračovali tak jak začaly byla by to řezba. Perfektní byla i bojová scéna těch třech ženských a do toho ta hudba která se k té scéně perfektně hodila do té doby než zpomalily záběr. Co se týče těch bojových scén tak nejvíce se my líbily ty s Iko Uwaisem. Další bojové scény sice nebyly špatné ale ne tak dobré jako v té v první polovině filmu sice krom poslední bitvy mezi hlavním hrdinou a Uwaisem. Příběh filmu je dobrý a jednoduchý ale mohl by být o trochu lepší a hlavně ten konec mohly nějak líp vymyslet. ()

Isomut

Tešil som sa na tento film, ale netrvalo dlho a prišlo sklamanie v momente, keď som započul prvý krát angličtinu. V Indonézskom filme angličtinu, pre boha prečo? A to nebola len jedna veta. Pokazilo to celkový dojem, bitky boli fajn, bolo ich samozrejme dosť, no škoda, [spoiler]že takmer dve hlavné postavy stáli nakoniec proti sebe.[/spoiler] Príbeh mi prišiel taký roztrieštený, poriadne som nevedel kto ku komu patrí. ()

Rathalos

Timo Tjahjanto to opat poriadne rozpeckoval,tento akcny thriller je neskutocne brutalna,krvava,drsna a nekompromisna zalezitost,jednym slovom masaker,bojove sceny su uplne dokonale,realne,velmi rad by som videl,ze ako to cele natacali,jasna volba...:-) ()

MickeyStuma

Asijský akční film v plné palbě, tentokrát opět z Indonésie, odkud třeba v roce 2011 přišel na akci stejně zaměřený ´Zátah´. Má sice tradičně velmi jednoduchý děj krapet vedoucí k chaotičnosti ve spleti všemožných akcí, ale fanoušci akčního žánru si na sto procent očekávaně přijdou na své. Na dnešní dobu snímek už vyznívá starobyle. John Woo, Tsui Hark a mnozí další režiséři na takových filmech postavili kariéru nejen svou, ale i mnohých akčních herců v dobách přelomu 80. - 90. let, ale na druhou stranu, proč ne. Je to akční film skutečný, čistý a pevný už v základech. V rámci nepřetržité akce a vyobrazeného násilí se jedná o hodně drsný film, což by se někteří jedinci nebáli rovnou popsat jako hardcore. A tak by se dalo říci, že je kandidátem na největší akční filmovou řezničinu roku 2018. Akční peklo v té nejryzejší podobě, takže nic pro slabé povahy. Snímek má švih, energetickou a hlavně živou kameru, a spousta gore. Nějaká ta citová záležitost také nechybí, což je u takovýchto asijských snímků takřka pravidlem. Takže tu máme další starý dobrý asijský akční styl bez bázně a hany, kde jde čistě jen o prezentaci boje a přestřelek a o nic víc. Drsná akční filmová zábava pouze pro drsné diváky. ()

Waldir

Timo Thajnato veru nie je Gareth Evans, čo fanúšici rozhodne pocítia, behom sledovania. Timo nestačí Evansovi pri budovaní gradácie príbehu a všeobecnom budovaní napätia - mimo akčných scén. Čo sa týka samotnej akcie, tak tu zvláda imitovať s prehľadom, avšak aj k tej mám určité výhrady (veľakrát scény pôsobia príliš “umelohmotne”, herci, respektíve kaskadéri v určitých sekvenciách len bezducho postávajú v pozadí scény a čakajú na svoj moment pred kmerou). Aby som nebol len kritický, tak stále sa jedná o žánrovi nadštandart, plný brutality a násilia, bez akýchkoľvek limitov. Taktiež je evidentný posun režiséra od jeho posledného filmu. V konečnom dôsledku by som to pocitovo ohodnotil tromi hviezdičkami, no ak prihliadnem na fakt že podobných výtvorov je skutočne v súčasnosti čoraz pomenej a odmyslím si moju obľubu v tvorbe Evansa, tak musím ísť s hodnotením o level vyššie. ()

misbos

Ano, od Headshotu je to znatelnej posun. A ano, na Evanse to pořád nestačí. Ve scénách hodně na jednoho tu jsou pořád problémy s topografií a rytmem bitky. Ale scény jeden na jednoho a hlavně dvě na jednu :-) už jsou téměř bezchybný po všech stránkách. A když z vejtahu vystoupí Hannah Al Rashid, napětí by se dalo krájet (než to nakrájí ona). Po tom jejím a Evansově kraťasu jsem doufal, že se někde objeví, a když se to stalo, je to pecka, protože řemeslo ovládá (dělá ten silat docela dlouho), a charisma z ní doslova teče (její chvilka, kdy kouká zaříznutýmu maníkovi přes rameno stylem "coje, p-čo, počej, i na tebe dojde.." - paráda!!). Dalším hrotem je Julie Estelle, která na sobě očividně makala jako vzteklá, takže i když její postavu do scénáře natloukli kladivem (proč asi? :-)), je to, co předvede právě s Hannah Al Rashid a Dian Sastrowardoyo, předčasným vrcholem filmu. Jinak Taslim to judo umí a je to vidět. Suma: Jen tak dál, a - prosím prosím prosím - víc práce pro Julii a Hannah! ()

bararich8

Hodně kvalitní a kreativní souboje (místy i pěkně brutální), tak jak to máme rádi. Příběhově je to taková klasika. Herecky super. Tempo je více než solidní a na akci tak není třeba příliš čekat. Pro milovníky této kategorie, naprostá povinnost. Lepší 4* ()

Rockerman

Nemám nic proti brutalitě ve filmu. Mnohé výborné snímky jsou jí prošpikovány a pokud je součástí děje, snesu ji v množstvím větším, než malém. Čeho je ale moc toho je příliš. V této samoúčelné řezničině bez děje je jí tolik, že tu téměř na nic jiného není místo ani čas. Většina soubojů, bitek či přestřelek působí komicky, parodicky. Když se začaly rvát a zabíjet i holky, u kterých je to obzvlášť trapné, chtěl jsem se na to vykašlat. V rámci objektivity jsem se dodíval a viděl tedy i rvačku Ita s Arianem, což byl "zlatý hřeb" a já pochopil, že jsem šlápnul vedle. Tento film rozhodně není pro mne. ()