Jde si pro nás noc

• Indonézia The Night Comes for Us

Keď sa Ito (Joe Taslim) rozhodne otočiť svoj život naruby, poštve si všetkých naokolo proti sebe. Nevie komu má veriť a komu nie. Zostáva mu len prebojovať sa cestou o prežitie plnej akcie. (maramashi)

sedm.1

Timo Tjahjanto vs Gareth Evans? Oba naprostí mistři oboru a pro mě v současném světě martial-arts akčních řezničin bezkonkurenční králové, nicméně v jednom podstatném ohledu má navrch Evans. V obou dílech Serbuan Maut totiž do zmiňované geniální a nedostižné akce dokázal velice umně zakomponovat i skutečně skvostnou zápletku, kdy především ve dvojce to díky ní dokázal vyšperkovat až na naprostý filmový opus, kdežto Tjahjanto příběh, respektive jakýkoliv děj používá jen jako velice chabí spojovací nástroj mezi jednotlivými akčními sekvencemi, tak jako tomu bylo už dříve u Headshot, tak nyní i u The Night Comes for Us. Nějaké nápaditější, smysluplnější, či zajímavější zápletky nemá zkrátka v Tjahjantových filmech cenu očekávat, nicméně, i když jde o poměrně výrazný filmový prohřešek, tak u mě osobně tedy zas až tak podstatnou roli na výsledném dojmu u jeho filmů nehraje. Tjahjanto totiž ve svých filmech nabízí něco, z čehož mám oči navrch hlavy, a to jednoznačně tu nejbrutálnější akci, co lze vůbec vidět. Na to se nehrabe ani naprostá většina současné hororové produkce, tohle jsou totiž absolutně nekompromisní jatka, kde z obrazovky tečou doslova hektolitry krve, kosti praskaj, vnitřnosti lítaj a bojovníci se řežou tak šíleně, že to až bolí, prostě masakr ve velkým. Zároveň je ovšem nutno i zmínit, že veškerá choreografie soubojů na to ani trochu nedoplácí, naopak, vše je neskutečně přehledné, dynamické a nápadité, bez jakýchkoliv posraných střihů a kamerových veletočů, je tedy jasně vidět, že všichni zúčastnění kluci fakt kurevsky umějí, prostě paráda, u které slintám blahem. V čele všech těch bitek tu pak stojí takový borci jako Joe Taslim, Julie Estelle a samozřejmě především božský Iko Uwais, to jsou fakt blázni, před kterými mohu jen upřímně smeknout a klanět se. The Night Comes for Us je zkrátka podívaná skutečně jen pro okrajové publikum, ovšem ona cílovka musí být z této podívané totálně v sedmém nebi, něco takového totiž nelze vylíčit jakýmikoliv slovy, to se musí vidět, proto pro mě absolutní bomba, masakr, nářez, jatka a top jízda!!!!! ()

Forsberg11

Síce je táto ultranásilná, indonézska mäsiarčina plná perfektných akčných scén a ohromujúcich bitiek, no ako filmový príbeh bohužiaľ za veľa nestojí. Všetko to násilie je totiž príliš samoúčelné a nelogické. Neočakávajte od deja nejakú zmysluplnú zápletku, budovanie atmosféry, či nadštandardné herecké výkony. Toto je čistá akcia, kde ne-akčné scény slúžia v podstate len ako vata medzi množstvom krvavých sekvencií. Človek sa toho o pozadí toho všetkého veľa nedozvie a zrejme si nevybuduje ani nejaký hlbší vzťah k hlavným postavám. Potešilo jednoznačne gore a brutalita. Lietajú tu vnútornosti, lámu sa tu nohy/ruky, odpaľujú sa hlavy. Po tejto stránke je to prvotriedna a málo vídaná záležitosť Nič pre slabšie povahy to rozhodne nie je. Aziati si jednoducho šialení... 70 %!! ()

coscarelli

Maso nejim, ale taketo bitunky mozem. Tam sa to reze, seka ,striela, cvachta v krvi ,boda, kraja,podrezuje... ale pozor... je to emotivne, typci sympatickí romantickí.... ale hovno..je to masaker ako ma byt. Ziadne sracky okolo...i ked by bol pribeh sebarozvinutejsi, bolo by to o percenticko lepsie.. ale na co, vsetko povedia noze, macety, kosti, maso, patrony a nekompromisnost ... flusk do ksichtu ocakavackam ..tvrda farebna rezba a nasraty Joe Taslim !! ()

xLIGHTx

Svižná, krvavá, bitkárska nálož z Indonézie, ktorá sa nesie v duchu The Raid 1, 2. Je to masakrálne a nápadité. Trochu netypicky je tu pomerne dosť drsných žien naokolo (čo je celkom osviežujúce a sympatické, ešte k tomu z Indonézie, kde by to človek kvôli islámu ozaj dáko veľmi nečakal, dokonca dáke Netflix lesbo záležitosti sú tu tiež prítomné, ako inak, veď je to Netflix, tamojší imámovia sa asi držali za hlavu). Iko Uwais tentokrát má takú zložitejšiu, ambivalentnú rolu, skôr negatívnu (trochu scenáristovi vznikla, nielen pri Uwaisovi akoby nejasnosť pri charaktere jeho postavy, resp. nezrozumiteľnosť, chaotickosť, ale aj pri niektorých iných postavách, dokonca aj motivácia a jednanie hlavnej postavy je také zvláštne). Len trochu je to možno dlhšie (cca. dve hodiny na bojový akčný film to je ozaj celkom dosť, opäť sťažnosť na minutáž ;). Netflix sa v tomto prípade celkom blysol, za štyri slabšie mačety, teda, hviezdy. ;) ()

netahlo

Zezacatku jeste pomerne zabavna, typicky asijska reznicina, postupem casu ovsem monotonni rubarna, ktera nesla dokoukat. Ja tem zlutym curakum proste nemuzu prijit na chut. ()

iXtr3m3

Objektívne štyri hviezdy, subjektívne plný počet a to len kvôli oceneniu ojedinelosti takýchto snímkov. V podstate okrem série Raid a SPL 2 a 3 ma nič nenapadá, s čím by sa to mohlo rovnať. Je to iný masaker. Nie je to síce geniálna dráma s geniálnymi súbojmi ako SPL2 a SPL3, ale je to iná mäsiarina, ďaleko lepšie ako inak fajn Headshot 👍 Keby som mal odporučiť tri akčné ázijské filmy/série, tak určite SPL2 a SPL3 a Raid 1 a 2, sú to fantastické drámy s fantastickými súbojmi, stačí pozrieť obsadenie a hodnotenie. The Night comes for Us sa v dramatickej rovine na ne síce nechytá, je to doslova a do písmena len prachsprostá mäsiarčina. Ale aká mäsiarčina. Dovi dopo. Ázijský survival, masaker takých rozmerov, že ostatná svetová produkcia mimo spomínaných dvoch častí SPL a dvoch častí Raidu je pozadu a mimo o svetelné roky. Myslel som, že Raid nahodil etalón v osobných súbojoch a porcovačkách. The Night Comes for Us to posunulo ešte o level ďalej. Mať to hĺbku vyššie viackrát spomínaných SPL2 a 3, tak je to legenda. Ale na pomery Netflixu je delovica ako hrom. To sa len tak nevidí všeobecne a nieto v takomto formáte. Len tak ďalej. A aby som nezabudol. čerešnička na torte je určite Julie Estelle, ktorá sa ukázala pekne už v Headshote. Čo tá zvádzala a najmä na konci, tak to bol nonsens. Odporúčam každému akčnému maniakovi, podobne ako ostatné spomínané tituly. Garantujem zážitok. :) ()

Fordzy

Tak přeci jsem se po letech čekání dočkal Raid 3. Ultra brutální - jednoznačně jeden z nejbrutálnějších akčních filmů v historii. S perfektní kamerou a Uwaisovou precizní choreografií soubojů. Příběh... Lepší předstírat že to žádný příběh nemá. Ve výsledku je to víc Gore vyvražďovačka s brutalitou na úrovni raných klenotů Petera Jacksona. : 85% ()

JamesSi

Akční scény a choreografie super, při akčních scénách je člověk napjatý jak blázen, technicky a kamerově to taky není špatné, ale prostě sráží to hrozně příběh. Na to jak v drsným prostředí se to odehrává je to celkem naivní a nepropracovaný (zato slušně naporcovaný). Vztahy postav jsou leckdy řečený v jedný větě a tak ty silný momenty nemají na čem stát. Třeba hlavní hrdina neví do půlky filmu jméno holky, kterou zachránil i když jí vláčí stále sebou. Asi by bylo zajímavý, kdyby ta samotná holka ho vůbec nezajímala a byla to jen jakási "poslední kapka" a on potom s ní nevěděl, co dělat - ALE TAK TO VE FILMU NENÍ. Fakt by to bylo možná lepší jako jednotlivé akční scény s nějakým dvouminutovým nepříběhovým úvodem. Pokud hledáte jen jatka na videu je to asi morálnější než se dívat na liveleak - to bych k tomu asi řekl. ()

Corpsegrinder

Dvouhodinová řežba kde se jde prakticky z akce do akce a bitek tu je tak za pět filmů. Hodně nápaditá choreografie a někdy skoro až černohumorný zabití z toho dělaj parádní zábavu neboť se člověk nemusí moc soustředit na vážnost příběhu alá Raid ale užít si tu jízdu. Řežou se tu končetiny, drtí a ustřelujou se tu palice, lámou se kosti a i pár těl tu exploduje. Musel jsem se vždycky v duchu smát pokaždý když film přišel s originálním zabitím, a bylo jich hodně. Pohodová a nenáročná šílenost plná krve. ()

SpaceOdyseus

Kdyz se film uklidni a zacne se mluvit, tak je to trosku nuda. Dejove nejde o totiz zadny majstrstych. Ale nastesti po chvilce hned zacne drstkova a ta je fakt plnotucna. ()

Hanys_

Neskutečná řezničina. Jatka, jatka a zase jatka. A sem tam něco jako děj. Dialogy i ten příběh vlastně stojí za starou belu, ale protože 90% času jsou jenom špičkově nasnímané souboje, tak to nakonec až tak nevadí. S lepším scénářem by to byl vlhký sen nejen pro fanoušky žánru. 7.33/10 ()

666Carnage

Netflix přišel z vlastním snímkem, který jede ve stylu sním The Raid (Zátah) a přivedl si i protagonisty prvního snímku Iko Uwaise a Joe Taslima. Tenhle snímek obsahuje nějaký příběh, který tu ale vlastně nemá moc velkou roli. Tenhle snímek je spíš o tom, že jsou to dvě hodiny dlouhá jatka. Tady se násilím opravdu nešetřilo. Některé bojové scény jsou fakt dobře natočeny a to i z pozice kamer či zvláštních úhlů záběrů. Přechází se tu z scény na scénu a vždy tam je hodně krve nebo nějaký ten orgán venku. Poslední dva souboje tedy ženské kolo a finální kolo hlavních borců bylo něco hodně hustýho. Tohle asi nebude bavit každého ale každé kdo viděl výše zmíněný snímek by měl tyto žně vidět. Indonésie je těmito snímky profláknutá a já nejsem vůbec proti. Iko Uwais je sympaťák a jeho bojový styl se mi libí. Takže každý milovník bojových či akčních náloží by měl ochutnat tuhle řezničinu s příchutí hromady mrtvol. 75% ()

TERRORDROME

Timovi sa zdal Headshot príliš mládeži prístupný a tak natočil ultimátne akčné porno kde sa všetci snažia vzájomne opichať a prefiknúť. Hnacia story je tradične jednoduchá, zabijácky maník sa v jednej chvíli rozhodne spasiť svoju dušu a zbytok filmu po ňom skáču hromady šialených samovražedných nímandov s nožmi a mačetami... plus dve sadistické lesby! Nanešťastie sa režisér snaží k tomuto núdznemu základu ešte čosi pridať a v tom ohľade zlyháva na 102 percent lebo jeho pojatie osudom rozdeleného priateľstva sa zmestí do vety "odišli tými dverami a potom bol každý inde", vedľajšia postava dobrej vražednice je iba čosi vytiahnuté z riti, veľký zlý šéf náhodne čosi blábolí o veľkom pláne a chaose a záverečné zúčtovanie je o tom ako "hrdina" nabehne do nejakého skladu a vymláti to tam. Na to ale v podstate môže srať vráskavec, lebo film je hlavne strašný masaker kde sa hromady postavičiek strašne rubú, sekajú a zaserú všetko striekajúcou krvou. Timo ide s brutalitou až za hranu únosnosti, z hláv vyletujú mozgy, z útrob črevá, úsmevy sú rozseknuté od ucha k uchu a granáty premieňajú špatošov na pomiešané hromady údov. Finálny súboj je ešte viac prehnaný než ten z druhého Raidu a dvaja bývalí kamoši si pri ňom dávajú tak strašne do tela všetkým čo nájdu, že je to rovnako fascinujúce ako smiešne. Intenzívna šleha plná prehnaného ultranásilia. P.S. Julie Estelle by vážne mala dostať vlastný akčák! ()

Zombi

Brutální mlátička, která mě nejvíce potěšila tím, že oproti předchozímu Headshotu zde mají bitky pořádnou choreografii, a i když se tu rube doslova vším, tak je většinou vidět bojové umění a ne jen zvířecí rvačka. Co mě opět moc nepotěšilo je přehnaný důraz na brutalitu, gore je zde doslova všude a perfektně provedené, ale pro mě dost rušivé. Příběh je funkční pro rozestavění postav na bojišti, není zbytečně překombinovaný a ale nijak zvlášť nezaujme. Důležité je aby neustále nabíhalo další maso na porážku. Když se rube Joe, Iko nebo Julie, je to paráda a radost pohledět. Celkově dávám slabší 4 hvězdy. ()

gumolit

UFFF ...no teda to bol zase masaker ! Indonézska filmografia sa v poslednom období vypracovala na špičku jedného žánru a síce akčných thrillerov, kde padá jedna rana za druhou. Výrazným príspevkom je aj tento snímok s ,,leonským „ nádychom. Ito patrí k šiestim nemilosrdným čističom ázijskej mafie. V jednej chvíli sa v ňom pohne svedomie a zachráni malé dievča. Od tohto momentu sa stáva štvanou zverou a v pätách mu je celá mafia na čele s jeho priateľom ktorý túži byť na jeho mieste. Z prevažnej časti sa film skladá klasicky z najrôznejších bitiek, nesmierne brutálnych a krvavých (kde taký JOHN WICK je oproti tomuto fakt veľmi slabý odvar), ale prevedených na špičkovej úrovni. Skvelá je ich choreografia i prehľadné obrazové nasnímanie. Pozor do extrémnych jatiek sa nezapájajú len muži ale aj ženy- scéna súboja jednej z nich patrí k vrcholom filmu. Samozrejme príbeh ani nie je podstatný a nejakú myšlienku nie je potrebné v tom hľadať je to proste akčný film čiže realita je ako u skoro každého tohto žánru nulová. Rozmýšľať nad tým že jeden chlap ktorý stratil tri litre krvi dokáže fungovať a mlátiť sa ďalej ani netreba brať vážne, je potrebné sa pousmiať a užívať si to. V hlavných úlohách máme opäť možnosť vidieť Ika Uwaise a Joe Taslima hviezdy zo snímku THE RAID. The Night Comes For Us je prvým indonézskym titulom produkovaným Netflixom a je to aj poznať. Na záver dodávam len jedno že nie je určený útlocitným divákom a tým ktorý neocenia fascinujúce bitky na život a na smrť a hlavne mudrcom ktorý budú polemizovať nad tým že to nie je možné niečo také zažiť. Áno nie je, je to proste sakra akčný film no a? ()

Renfield

Platí, že když se Timo Tjahjanto snaží o nějaký příběh, nebo ještě hůře emoce, je to celkem sranda. Ale to je mi vlastně úplně jedno, vždyť v tomto případě o to vůbec nejde. Dříve, než si pro nás přijde noc, je totiž třeba navštívit řezníka. Potom si u něj koupit (či půjčit) pořádnou kost a rozjet to i s ní v sympaticky přehnaném stylu! Mám pocit, že co se využití věcí k mlácení a zabíjení týče, byl tady překonán i samotný Jackie Chan, což je co říct. Hold fantazii se stejně jako nesmrtelnosti meze nekladou, takže ani tato část mě netrápila. Tjahjanto má rád horory, možná právě proto si ani zde nemohl odpustit řádný gore, který... no, možná byl navíc, ale třeba jasně ukázal, že ani přes visící střeva není nic ztraceno, teda na chvíli. Každopádně veškeré bojové scény mají fantastickou choreografii, výkony zúčastněných jsou snad bez komentáře, prostě něco neskutečného. Nejlépe je to znát ve finále, tedy čistě ženská a následně čistě pánská záležitost, u nichž třeba vyzdvihnout i kameru. Ta je skutečně akční, skáče, občas to vypadalo že létá, ale vždy přehledně, s dokonalým vtažením do děje, kdyby náhodou on samotný nestačil. Děj totiž občas dost bolí, samozřejmě ne emočně, ale... vzpomenu třeba takový sloup v závěrečném souboji. Ten jsem si pustil hned dvakrát a rozhodně ne naposled. 75% ()

Illy

4/5 Od jednoho z autorů legendárního Serbaun Maut je tu další nekompromisní a krvavý meganámrd. Dvě hodiny brutálních soubojů, podřezávání, bodání, škrcení a cákání nereálně rudé krve. Z hlav se tady dělá francouzské pâté a rillettes. Ideální romantický film na dušičky... ()

Klajnik

Dějově to vůbec nemá šanci zaujmout. Příběh je jen nějaké ploché odůvodnění díkybohu dobré akce, která však je docela šťavnatá. Říkal jsem si: "Kolik masa ze sebe musí odsekat, servat, strhat či sestřílet, než konečně padnou k zemi?" - Hodně a já toho rád budu součástí. Ještě radši bych však koukal na film, kde mě budou postavy (a tedy i jejich snažení) zajímat. ()

Flopik

Nechápem ako mi tento skvost mohol tak dlho unikať. Prirovnať to môžem jedine ku Raidu, ale toto je ešte akčnejšie a krvavejšie( Raid ma samozrejme bavil viac). Joe a Iko dvaja machri na súboje a tuto predviedli teda poriadnu režbu, ktorá vyvrcholila ich súbojom a ten je jeden z najlepších a najkrvavejších aké som videl. Akcia tá je počas celého filmu a je tak nechutne krvavá a bombová, že akčný fanúšik musí vlhnúť. Kto chce príbeh nech tiahne kade ľahšie, tuto sa namiesto scenára musela rok pripravovať choreografia, tá je totiž niekde úplne inde ako v iných filmoch. PS- Julie Estelle bola nehorázne sexi a jej súboj s dvoma lesbičkami je najlepší girl fight aký som kedy videl.Finále ako som spomínal a súboj Joe vs Iko tam len padla sánka... Tuto je jasných 5*, takýchto filmov sa rodí málo a Indonézia v nich teda kraľuje. ()