Smrtelná aliance

• Kanada Enemies Closer (viac)

Bývalý příslušník amerického námořnictva Henry se uchýlí do lesů na americko-kanadských hranicích, aby se vyrovnal se svojí minulostí. Ta ho ale dožene v podobě Claye, který má s Henrym nevyrovnané účty a chce ho zabít. Oba muži však budou muset čelit i jinému nebezpečí. Lokalitu, ve které se nacházejí, totiž plánují využít pašeráci drog v čele s Xanderem. Henry a Clay se tak musejí rozhodnout, jestli překonají vzájemný spor a postaví se společně nepříteli, nebo se nechají pohltit vlastním konfliktem... (TV Prima)

Marsik

PRIMA HD - I když jsem JCVD skalní fanda a vždy pěji na něj samou chválu, tak tentokrát udělám výjimku a budu hanit. Protože takhle by to Jeane nešlo! Proč bereš nabídky v takových céčkových sračkách? Jsem z toho celkem i smutný, že můj oblíbenec hraje v takových shitech. Netřeba dalších slov a see ya never Enemies Closere. 45% ()

mzss1

|50%| Tak super, těšil jsem se na další béčko s mým oblíbencem JCVD. Bohužel jsem trochu zklamaný, nedopadlo to podle mých představ. Máme tu JCVD v záporné roli, což je velký klad filmu, jinač by to dopadlo snad ještě hůře. Tím chci říci, že JCVD podal skvělý herecký výkon a záporáka si užíval co to jen šlo. I si troufám tvrdit, že byl o dost lepší než v Expendables 2 - samozřejmě tam byl záporák na úrovni a musel se trochu krotit, aby to nebyla moc velká komedie, idkyž Expendabels 2 trochu komedie byla, což teda nevadí. Zde dostal roli totálního šílence, takže jsem se skoro po celou dobu filmu smál co předváděl JCVD. Zahrál to na výbornou. Zbytek filmu je výrazně slabší. Příběh je tak prostý, že zde ani není, takže nehraje vůbec žádnou roli. Úvod je už takový obyčejný, ani moc nezaujme, ale alespon je rychlý. Hlavní hrdina mě teda vůbec nezaujal, ale aspon se celkem dobře pere. Nezačíná to ale beznadějně, Van Dammova likvidace na začátku je skvělá, má slušné bitky atd. Pak už zde dojdou veškeré nápady a jsou zde alespon souboje, které sice světoborné nejsou, ale jsou celkem slušně natočeny, takové rychlé, ale stojí za to. Sice jsou ve většině filmu ve tmě, ale to nemůže být ani zápor páč se děj dere většinou za tmy no. Zápletka, která je už viděna v traileru mě moc nechytla, hlavní hrdina se honí jako kočka a myš s podezřelým, hned na oko zrádným černochem, takže dokážu předvídat co se bude dále dít. Dokonce i menší zvrat na konci jsem poznal, ikdyž každý ho poznat nemusí, to jako ne, ale tak aspon nějaká další snaha zde byla, menší zvrat no. Takže je to takové jednoduché, místy nezáživné, takže nebýt Van Damma, ocenil bych jen souboje, ale ten to teda dokázal pořádne vytáhnout, kdyby byl lepší scénář, lepší zápletka, příběh, i nějaké výbuchy, tak by to mohla být pecka ... škoda. Má to docela dost nelogických chyb. Někteří si řeknou: Fajn, proč v tom hledat nelogičnosti, když je to zábavné béčko ? Tu otáuku jsem si několikrát položil a řekl jsem si, že tentokrát se tímto řídit prostě nemohu, nejde to. Finále je docela akční a má vyšší tempo, ale úplný konec sice pobaví, kdy Van Damme se šíleně zachechtá, ale má to chybu jako hrom - nemůžu si pomoct - nechci vykecat přesně co. Hudba ? Té jsem si vůbec nevšiml, ale nebyla moc potřebná zde. Ostatní herci ušly, záporáci splily svůj standart. Ani Van Dammův syn mi zde nevadil, když šlápl do pasti a pištěl, alespon mě to potěšilo - nejsem nějak proti němu zaujat, ale nikdy mě moc nebavil - hrát teda neumí, ale v tomto případě mi to bylo fuk. Některé Van Dammovi vyvraždovačky byly docela krvavé, neříkám drsné nějak, ale správně krvavé, takže další klad. Rád bych přidal tomuto snímku více procent a i 4 hvězdu, ale nemůžu. Působilo to tak jednotvárně a i tak obyčejně, místy hloupě, že jsem rád, že to řadím do průměru a tu 3* dávám s velmi odřenýma ušima. Má to chyby, ale nějak výrazně mě film neurazil. Béčka mám hrozně moc rád. Poslední Van Dammovi filmy většinou hodnotim na 4* takže asi takhle. Rozhodně je to lepší než Force of Execution, který jsem ten stejný den jako toto shlédl. Nemám už co dodávat. Doufám, že příště JCVD mě překvapí klasicky jako vždy. () (menej) (viac)

Xmilden

Návrat JCVD do náruče Petera Hyamse (Timecop, Náhlá smrt) se moc nepovedl. Jeanův vegan je ještě poměrně zajímavou figurkou, ale jeho soupeři stojí za starou belu. Nesympatický černoch, který chce pomstít smrt svého bratra a jeho nedobrovolný spojenec místní ranger by mohli směle kandidovat na nejhorší akční duo všech dob. 40% hlavně za rozumnou stopáž. ()

blackJag

Hyams sice v Hollywoodu hrával druhé housle, přesto jako na rutinéra na něj byl vždy solidní spoleh. Po průseru s LOVCI DINOSAURŮ už to neplatí, rejža zakrněl, a když zase dostal šanci, vypotil tuto sračku bez jediného kloudného nápadu (film je velmi špatně napsaný). Nechápu, tohle béčko mohlo v klidu šlapat. Odevzdaná režie přitom není ani tou největší třískou v prdeli zaníceného boláku. Belgická guma v světlém přelivu se snaží o Jokera, ale v uniformě kanadské jízdní policie je leda za klauna (i když aspoň kouzlo nechtěného, budiž), baby belgická guma se nedokáže hnout od tátovy sukně (a asi ví, co dělá, protože ani na toto bahno nemá) a do toho všeho podivné herecké individuum jménem Tom Everett Scott, které se nás snaží přesvědčit, že je to bývalý ranger :-) Jop, je to síla. 30% ()

ywo666

Ale hej. Prečo nie. Konečene béčko s dobrými hláškami. Herecké výkony sú dobré. Na pomery samozrejme. Scott a Jones nie sú nejaké archetypy akčných hrdinov, ale ako ústredná dvojica fungujú dobre a ani v akcií sa nestratia. Van Damme si počína veľmi dobre. Jeho postava je zaujímavá, vtipná a akčná. Úvodný masaker čo predviedol bol super. Na konci trochu zamrzí, že nepredviedol viac high kickov. Hentie marovačky zvláda každý. Ale od JCVD som čakal nejaké trade mark kopy. Príbeh trochu klišé. Ale celkom napínavý a kvalitou prevyšuje svojich akčných nízkonákladových bratov. Dávam 60%. Toto sa vydarilo. Samozrejme na pomery. Pohybujeme sa v kategórií direct to video akčné béčko za 5-10 mega. 3* ()

• Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Yardak)