USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (viac)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (15)

Arrow (2012)

DOKONČENO. Zpočátku ničím nevyčnívající akční seriál, rozvíjející další léta už známý komiksový příběh. Svou akcí, sympatiemi hlavního představitele, geniálním soundtrackem a pozoruhodnými flashbacky ovšem silně návykový seriál, který jsem v době jeho objevení hltal prostřednictvím několika dílů denně. Když mi druhá série rychle došla, už nezbývalo než vyčkávat týden co týden na díly další. Seriál měl své hodnotné vzestupy i zcela podřadné pády. Měl spoustu suprových klaďasů i neuvěřitelně iritujících záporáků. Měl ale své kouzlo, které mě od něj ani přes množství nedostatků neodtrhlo a vydržel jsem až do onoho šíleně silného vyvrcholení. Arrow bude navždy seriálem, který měl hodně proměnlivé tempo, ale bude zajisté seriálem, který z mé favoritní desítky jen tak nezmizí! ()

Ztracený Kanár (2019) (S07E18)

Pro postavu Sarah Lance už prostě není místo, nemůžu si pomoct. A druhá Laurel mě také nikdy nebavila, měli prostě jednu z Oliverových múz po epizodě Eleven Fifty Nine opravdu nechat na věčném odpočinku. Ti dvojníci z různých zemí fungují skvěle ve Flashovi, v ostatních spinoffech bohužel ne. Kdyby ale v tomhle díle nebyla cítit všudypřítomná reklama na feminismus, tak bych si jej jako většinu 7. řady poměrně užil. ()

Doznání (2019) (S07E20)

Scenáristická špička celé sedmé série. Tyto retrospektivní zapeklitosti mě baví v jakémkoli formátu, ať se jedná o sofistikovaný kriminální film nebo jen jeden díl jinak spíše ryze akčního seriálu. ()

Živoucí důkaz (2019) (S07E21)

Sice mě tolik, jako asi většinu ostatních skalních fanoušků, nezasáhl nevinný návrat Colina Donnella, nějak se ale linka před finálním střetem sourozenců Queenových musela vyplnit. Po delší době mě zas bavily i flashforwardy, obzvláště jejich vyvrcholení, na jehož následky jsem v letošním season finale dost zvědav. Jinak mi stále nejde do hlavy, proč se letos Arrow s Flashem zkrátili o jednu epizodu. Vypadalo to esteticky mnohem lépe, když všechny řady čítaly stejný počet. ()

Zachránili jste město (2019) (S07E22)

“This is the end of an era!” I když jsem se pronadával 4. a 6. sérií, Arrow mi natolik přirostl k srdci, že jsem nad ním nezanevřel až do této první části jeho konce a jsem vděčný, že jsem neučinil jinak. Slza ukápla s velkou hrdostí, upozaděná množstvím vzpomínek, které si za ta léta, co s tímhle seriálem vyrůstám, odnáším. Bylo mi ctí sledovat vývoj všech zúčastněných. Snad se s co nejvíce z nich setkám v budoucnu v dalších projektech. ()

Starling City (2019) (S08E01)

Po srdceryvném vyvrcholení sedmé série jsem přestal nadávat na úpadek seriálu a začal jsem být znamenitě hrdý na to, že jsem u Arrowa setrval a že mohu nyní stanout u jednoho velkolepého zakončení, které už v pilotu svého konce přineslo nesmírný počet líbezných odkazů. Věřím, že během těhle 10 epizod budeme mít na co vzpomínat stejně tak, až budeme mít za sebou tu závěrečnou. ()

Vítej v Hongkongu (2019) (S08E02)

Pilot byl více emotivní, ale snaha navodit "feelings" z již pradávné druhé série byla poznat každičkým momentem, a proto nemůžu opět hodnotit jinak. Těším se na to, jestli opravdu dodrží věnovat jednotlivé díly poctě jednotlivým sezónám. ()

Skok do neznáma (2019) (S08E03)

Jsem tím zdejším desátým, který z prozatím neviditelného hodnocení udělal hezkých (prozatímních) 92%, se kterými u téhle epizody naprosto souhlasím. Sice byly ústřední linie (Oliver & Thea, John & Lyla) poněkud méně záživné, na konci se ale objevil tak masakroidní cliffhanger, že bych si hned dopřál díl následující. Takovými šokujícími závěry Arrow nedisponoval již pekelně dlouho. Trochu jsem doufal, jestli k té situaci jednou dojde. ()

Přítomný čas (2019) (S08E04)

Pro mě první letošní mírný úpadek, který ale stále utváří důležitý střep do závěrečné mozaiky Oliverova osudu. Těším se na prosinec jako blázen. ()

Próčnosť! (2019) (S08E05)

Když jsem teďko viděl Davida Nykla v prostředí českého seriálu s jeho českým hlasem, zastesklo se mi po jeho neuvěřitelně přesvědčivé ruské angličtině. A tak mě mile potěšil jeho návrat, který měl v duchu nostalgie, jež se táhne napříč celou sezónou, navnadit na Oliverovy časy strávené právě v bývalém sovětském bloku. Představitelka Miy se mi začíná čím dál tím více líbit. Hlavně fyzicky. ()

Reset (2019) (S08E06)

Víc než režie v rukou Davida Ramseyho mě vzhledem k tématu této epizody potěšily narážky na Groundhog Day a Edge of Tomorrow, asi nejznámější filmoví zástupci tématiky časové smyčky. Tenhle nápad jsme měli už v Arrowverse kdysi v Legendách, ale teprve v Oliverově kůži to mělo pořádné grády. Tak ještě jeden díl a jdeme na tu událost roku. ()

Očistec (2019) (S08E07)

Trhá mi srdce, jak jsme se krásně na samotném konci Oliverovy “crusade” vrátili tam, kde to všechno začalo. Dle mého nejlepší komiksová televizní postava mi bude nesčetně chybět! ()

Krize na nekonečnu zemí: 4. hodina (2020) (S08E08)

Tady se velmi hodí citovat název písně “All Good Things Come to an End”. Kdyby se vynechala část s Oliverovým oživením pomocí Lazarus Pitu a dalším přebytečným zapojením Constantinea, tak bychom se dočkali toho opravdu emotivního odchodu onoho hrdiny, který celou tuto ságu před osmi lety započal. Neubráním se tomu, že se v Crisis on Infinite Earths vlastně jedná o DC variaci na loňské marvelácké Endgame, ale nebudu vykládat nic o vykrádání, když komiksy byly dány už před několika dekádami. Ze všech 5 epizod celého crossoveru představuje ta Arrowova tu nejlepší! Při pronesení "You have failed this universe!" jsem měl husí kůži i za nehtama. ()

Green Arrow a Kanáři (2020) (S08E09)

Bylo po vyvrcholení crossoveru jasné, že se nám (zase) přepíše realita a i když jsem přestal být se všemi těmihle peripetiemi s časem za jedno, vývoj postav Star City se celkem povedl. Ale to by samozřejmě nemohl přijít nápad dojit z Arrowova příběhu další spin-off, který se v době genderové vyváženosti zaměří na dámskou týmovku a Arrowverse nejspíše dostane další béčkovou limonádu po boku už tak otřesné Batwoman a Supergirl. Ústřední zápletka této epizody mi navnadila vzpomínky na to nezáživné, rádoby špionážní období šesté série. ()

Jak dál? (2020) (S08E10)

Tohle je konec jedné velké éry. Seriálu, který tu se mnou byl ze všech nejdýl. Od října 2014, kdy odstartovala 3. série jsem hltal díl za dílem a obdobným stylem se přenesl i přes pochmurná období ve 4. a 6. sérii. Postupně si zamiloval celé rostoucí univerzum a dal šanci i ostatním seriálům, kterým dal Arrow možnost vzniknout. Oblíbil jsem si i znechutil některé postavy, začal seriálu věnovat pozornost i mimo dané díly a přes všeobecný vzrůstající hate jsem zůstal až do prozatím vůbec nejsrdceryvnějšího zakončení v rámci všech televizních děl, co jsem doposud kdy viděl. Srdce hluboce zaplesalo v okamžiku, kdy se na jednom místě sešly prakticky veškeré důležité postavy, co nás za oněch 8 let provázely. A u mnohých z nich doufám, že jsme se s nimi díky Flashovi, Supergril a dalším neviděli naposledy. Děkujeme Olivere, děkujeme Stephene! ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (viac)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)