Galaxy Angel - Season 1

(séria)
Japonsko, (2001–2002), 5 h 38 min (Minutáž: 13 min)

Zodd

Anime má u mě asi podobnou cenu jako hollywoodská díla či skutečně dobré snímky z našich luhů a hájů, rozhodně nevidím potřebu se schylovat k nesmyslnému elitářství či touze vykleštit toho, kdo anime vyhledává. Je však pravda, že kvůli této obecně rozšířené pošetilosti jsem s tím nechodil na světlo a nakonec to nechal být. I když lámete hůl, nakonec najdete něco zajímavého i po letech. Galaxy Angel je parodie a metašílenost podobná původní Di Gi Charat, která má sem tam i cameo (zastihl jsem 2). Ale má mnohem víc nápadů a nepřešlapuje na místě. Už dopředu se musíte smířit s tím, že moc vesmírné akce tu prostě nebude, zato blbnutí či zesměšňování různých klišé hodně. A máme tu pět vesmírných vojand. Dvě dospělé, další dvě asi 16 nebo 17, jedna z nich naivní a veselá dívka se sklony k obrovskému štěstí či smůle, čímž dokáže podusit ostatní, ale je skvělým prostředníkem k zápletce, a nakonec velmi tichá nejmladší dívenka v raném pubertálním věku, která má uzdravovací schopnosti, ale potlačuje emoce kvůli negativním důsledkům. A nese s sebou robůtka, který si jí nanejvýš váží, pokud ne miluje, ale bojí se ostatních. A je za to zvířátko, které utrpí nejvíce ran. Dal bych 4 a půl, výš jít nemůžu, ale níž taky ne. 5 moc, 4 zase málo. :( ()