Carrol Jo Hummer si splní sen a pořídí si kamion. Záhy však zjistí, že jako nezávislý přepravce nákladu to nebude mít lehké. Když odmítne doručit nelegální zásilku, je zmlácen. Vynutí si tedy práci násilím a útok společnosti dopravců se obrátí proti jeho rodině a přátelům. Carrol ani jeho žena Jerri si pak už nemohou být jisti ničím, ani vlastním životem. Bezvýchodnost situace nakonec dovede Carrola k radikálnímu činu.

Jednoznačným tahounem filmu je J. M. Vincent, který už podobný výkon nezopakoval. Nepřehlédnutelná je ovšem i jeho filmová manželka Kay Lenz, kterou mohli čeští diváci vidět ve válečném thrilleru Štvanci. (Robbi)

Snorlax odpad!

Pohádkově laděný příběh o nesympatickém řidiči kamionu, který s křečovitým úsměvem zdolává všechny nástrahy v boji malého muže proti mocné firmě. Velmi obdivuji americký dům, na kterém po požáru není ani stopa od sazí, natož aby byl jakkoliv poškozen. Inu, kvalitní americké materiály. Nevím, zda mám mezi akční scény řadit i ty, při nichž Vincent pobíhá s puškou a tváří se tak drsně, že před jeho pohledem by raději dobrovolně opadal i vodní kámen. V tom případě by byly v celém filmu dvě. Tou druhou byla rvačka s padouchem. Jen mi u závěrečného happyendu chybělo udělení titulu Hrdina SSSR pro Hummera, řekla bych, že podmínky splnil. ()

Troniq

Výborná ukázka odvahy a nezdolnosti. Snímek plný nasrání, agrese a msty. Ale i originality, protože redneck mafii nepoctivých přepravců jsem ještě neviděl a takto střižený kamionový snímek jakbysmet. J. M. Vincent běhající po nákladním depu s brokovnicí je více než přesvědčivý. Škoda jen těch několika béčkových momentů, které mu to kazí. Osobně mi hodně neseděl hudební podmaz, ale na druhou stranu se do snímků z těhle lokalit plných dálných plání a nekonečných silnic hodí... ()

igi B.

Zajímavé drama o mladém řidiči kamionu, čelícímu spiknutí dopravních bossů za svou snahu o nezávislost a poctivou práci za sebe a na sebe. Okolnostmi donucen postaví se proti všem a musí po křivém obvinění z vraždy bojovat nejen za svou svobodu a za svoji práci a rodinu, ale nakonec i za práva a pracovní podmínky ostatních řidičů kamionů, vydíraných a odíraných spediterskou mafií... . . . Film byl na konci sedumdesátých let překvapivě uveden i v českých normalizačních kinech, asi jako odstrašující příklad prohnilého amerického kapitalistického systému ;-)... Skutečnou radost však přinesl ponejvíce milovníkům amerických dálkových trucků, jejichž plejáda nádherných kousků legendárních značek jako Kenworth, Western Star, Mack, Peterbild, Freightliner, Marmon atd. tvořila nedílnou součást děje, stejně tak jako pohled na život a práci řidičů těchto skutečných křižníků amerických dálnic... Tři a půl hvězdičky za film - a za ty nádherné kamiony zaokrouhleno s radostí nahoru... ()

Martin741

Vyborna kamionovy film, ktory je nepravom v uzadi, Jean - Michael Vincenta /Mechanic Zabijak, Velka Streda 1978/ teda rozhodne nemam rad, ale prezil som ho obiede, Kay Lenz /Breezy 1973/ vsak bola vyborna, hoci teda nevie hrat. Jonathan Kaplan ako reziser /Pohotovost, Tirak Turner/ odviedol namakanu rezisersku pracu, nechyba krasna sceneria, ktoru som si plne uzival. A ako pisem, Vincent nie je pre mna tahunom filmu, fakt ho nemusim, lebo po tomto filme uz prakticky nic nemal a komplet vyhasol : 70 % ()

majo25

Prekvapivo dobrý akčnák o južanskej kamiónovej mafii a boji proti nej. Vincent je v roli osameleného hrdinu a pomstiteľa v jednej osobe napriek svojmu mladému veku presvedčivý. Rovnako záporáci sú celkom presvedčiví, aj keď L.Q. Jones bude u mňa vždy sympaťák. Ani na minútu nenudí, vždy sa v ňom niečo deje a má dobrý ťah na bránku s budovaním pomsty. Z rádií v kamiónoch sa ozývajúce country dodáva tú správnu južanskú atmosféru. Trochu som nepochopil zámer hl. postavy v závere filmu, keď ťahačom prebúra bránu a svetelné logo firmy, a to za cenu vlastného zdravia. Tam by si to pýtalo viac vygradovaný záver a záverečnú megaakciu, ale to je iba drobnosť. ()

• V telefonickom rozhovore jedna z postáv povie vetu: „Zožeň Joea Danteho!“. Joe Dante je režisér a dlhoročný kamarát Jonathana Kaplana. Obaja kedysi s režírovaním začínali v produkcii Rogera Cormana. (m.a.t.o.)
  • V januári 1976 sa tento film spolu so snímkou 700 míľ v sedle (1975) premietal v amerických kinách ako dvojprogram. (m.a.t.o.)
  • Postava, ktorú stvárňuje Dick Miller je pomenovaná podľa producenta Rogera Cormana, ktorý bol mentorom režiséra Jonathana Kaplana. (m.a.t.o.)