Hrdinou svižné a zábavné podívané je italský automechanik Guido Falcone, který má možnost zdědit po bohatém americkém strýčkovi rovnou miliardu, ovšem pokud se o dědictví přihlásí do dvaceti dnů, a to přímo v San Franciscu. To se pochopitelně nezdá být problémem, ovšem jen na první pohled. Guido se totiž bojí létat. Cestou za pohádkovým dědictvím tedy cestuje lodí, vlakem i autem, na koňském hřbetě i na kole a nakonec dojde i na vrtulník a padák. Není to cesta ledajaká, protože se během ní zamiluje do krásné Rosi Jonesové, která pracuje jako detektiv a navíc se vynoří temné síly, které chtějí zmařit jeho cestu a připravit ho tak o celé dědictví. A tak je Guido unesen, vězněn a musí se odvážit značně riskantních útěků a honiček, aby dosáhl cíle v patřičné době. (oficiálny text distribútora)

Tuty

Na tom filmu je hrozně vidět, že je americkej. Děj je po přečtení zajímavej, ale rozhodně se z toho dalo dostat víc (čekal jsem tak TROŠKU něco ve stylu Cesty kolem světa za 80 dní - překážky, humor, akce). Hudba je příšerná (oproti zvyklostem italské a francouzské produkce), celkově to působí jako špatně sestříhanej mišmaš. Role Terence Hilla je nezajímavá a prakticky jsem se pousmál za celej film asi tak dvakrát. Na druhou stranu - druhá polovina má rozhodně větší spád. Scéna v Grand Canyonu je fakt cool, včetně té závěrečné debaty ve Falconeho firmě (což je asi taky nejvtipnější scéna celého filmu). No zkrátka já se prostě nudil, a to hlavně v první půlce (a to mám samozřejmě Terence Hilla v oblibě). ()

5150

Naprosto pohodová oddechovka. Terence Hill ve společnosti půvabné Valerie Perrine zažívá velké dobrodružsví na cestě k vytouženému cíli v podobě závratného dědictví, překážky do cestu mu klade zejména Jackie Gleason v roli záporáka.. Za velkou pochvalu stojí několik prvotřídních kaskadérských kousků, např. již zmiňované finále v Grand kaňonu nebo třeba pád dvojice z koně, ten byl vážně o zranění..)) ()

ostravak30

Bohužel se v tomto filmu jasně ukazuje, že těch kvalitních snímků, kde by exceloval Terence Hill sám bez B. S. bylo docela málo. Z pana Bilióna je hodně předvídatelná komedie bez pořádných vtipů, kde dominují automobilové honičky a v první řadě i cesta napříč USA. A přitom všem je dopředu jasné, jak to skončí a dokonce i to, že Guid Falcone přijde na poslední chvíli. ()

Han22

No opravdu jsem se na jediný čistě americký film Terence Hilla moc těšil, zvlášť po výborné britské záležitosti Pochoduj nebo zemři a klasickém "spencerhillovském" námětu - cesta přes USA za bohatstvím. Ale popravdě to byl jeden z nejslabších filmů, co jsem s ním viděl. Prakticky to není vtipné, většina vedlejších postav je nezajímavých, Hillova holka je ošklivá, hudba je otřesná, celý film je sled víceméně nenavazujících scének. Jsou tu souboje jak z thrileru (vrtulník, skály), hospodská bitka odkazující k Johnu Waynovi, honičky ala Burt Reynolds, Hill se pořádně neumí rvát, místy je to dokonce depresivní jak s ním každý vyjebává... vypadá to že Američani poetiku jeho filmů absolutně nepochopili. Chtěl jsem dát 3, ale na víc jak na 2* to zkrátka není... obrovské zklamání. ()

Belmondicek

Guido Falcone, mladý italský automechanik se dozví, že zdědil velké jmění od svého vzdáleného strýce z Ameriky v hodnotě miliardy dolarů. Jediný dodatek uvedený v závěti zemřelého příbuzného se týká výběru dědictví, jehož termín je stanoven na dvacet dní. A tak se vydává nejprve do New Yorku, ale nebude to mít tak jednoduché. Na cestě ho čeká řada potíží, problémů  a možná i láska.... Terence Hill, byl superhvězdou v rodné Itálii a tak zkusil dobýt Hollywood. I když v USA moc velký úspěch neslavil, v Evropě se na něj chodilo. Snímek režiséra Jonathana Kaplana dává vhodný prostor pro akrobatické kousky hlavního představitele, ale i sentimentálním scénám a taky jednoduchému, ale působivému humoru, který prostupuje dějem. Akční scény jsou zábavné, například rvačka v baru nebo krkolomné automobilové honičky. Líbí se mi taky zajímavě nasnímané a dobře vygradované scény v Grand Canyonu. Terence Hill tady ukázal trošku jinou polohu svého hraní než je u něj obvyklé a velmi mu slušela. Jackie Gleason mu byl důstojným soupeřem a na Valerii Perrine jsem si už zvykl v Supermanovi. "Kde ses naučil takhle řídit?....Od Steva McQueena!" ()

• Do hlavní ženské role chtěl režisér Jonathan Kaplan obsadit Lily Tomlin, studio však trvalo na herečce Valerie Perrine. (Terva)
  • William Redfield, představitel Leopolda Lacyho, zemřel měsíc po dokončení natáčení na leukémii. (Terva)
  • Červené auto, ve kterém ujíždí Guido (Terence Hill) před policií, je Ford Mustang Mach 1 z roku 1971. (joecole20)