Pět odvážných žen, postižených nevyléčitelnou chorobou, z toho jedna na invalidním vozíku, se chystá zdolat nejvyšší horu v srdci černé Afriky, Kilimanjaro. Na výstup mají jen jeden pokus. Dokáží se vypořádat s výškovou nemocí, únavou a především s vlastním osudem? Máš jen jednu šanci je dokumentárním filmem sledujícím mimořádnou expedici. Na pozadí zprvu klidného výstupu, který se s přibývající nadmořskou výškou mění na výstup plný napětí a emocí, odkrývají jednotlivé účastnice svůj život s nevyléčitelnou nemocí, svůj pohled na svět i sebe samé. (oficiálny text distribútora)

Dragoni

Ukázka nezdolnosti lidského ducha a síly jít dál, i přes všechny překážky, které vám život nachystal. Z dokumentárního hlediska se jedná sice o slabší dokument (hlavně kamera), ale síla poslání, kterou v sobě tento dokument nese je mnohem silnější a rozhodně se jedná o zajímavý snímek. ()

Marsik

Jsem rád, že jsem první hodnotitel tohoto dokumentu. Nejprve jsem slyšel v rádiu (ČR 1) vyprávět hlavní organizátorku (paní Keršnerovou). Vyprávění mě zaujalo a oslovilo, a tak jsem si řekl, že se podívám na dokument. Je obdivuhodné, že se do toho tito lidé pustili a že všichni vystoupali tak vysoko. I když úplně toho nejvyššího bodu (5895 m) nedosáhl nikdo, je třeba před všemi smeknout. Dokument je především o lidské vůli a odhodlanosti. Hodnotím maximálně možným hodnocením. (Rozhovor s paní Keršnerovou je možno si poslechnout na stránkách ČR 1 - 28.5.2012 - pořad "Nad věcí") ()

sator

Jako dokument žádná sláva, chápu význam pro zůčastněné... A možný bych byl opatrný s těmi sugescemi lekařů "není na to léčba"" neví se co to způsobuje"... Držím palce, chce to hodně statečnosti :-) ()

Unn

Já jen doplním, že film je možné shlédnout na těchto stránkách: http://vimeo.com/32505851 Je to dobře zvádnutý dokument o prima ženskejch, které nemají život zrovna lehký aneb všechno je možné, když je vůle něco podnikat. ()