Arcadia

(festivalový názov)
  • USA Arcadia

Film o dospívání začíná ještě před úsvitem, kdy Tom budí svou dvanáctiletou dceru Gretu a spolu s jejími dvěma sourozenci ji napěchuje do promáčknutého kombíku. Vyrážejí na tři tisíce mil dlouhou cestu z lesů Nové Anglie do kalifornské pouště. Na cestě Tom vypráví kouzelné příběhy, malováním zobrazuje kalifornské nebe na zemi a děti ujišťuje, že se k nim brzy přidá máma. Greta je fascinována zvláštní novou scenérií, tulí se ke svému vycpanému králíčkovi Harrisonovi a tátovi zatím věří. Starší sestra Caroline nonšalantně poslouchá, co Tom vypráví, a spíše se její myšlenky ubírají k příteli, kterého tímto zanechává doma. A devítiletý Nat je příliš malý na to, aby se mu něco zdálo podezřelé, a tak jen netrpělivě čeká, až uvidí Grand Canyon. (Zlín Film Festival)

Aluska88

Americká "road nezávislovka" jak vyšitá:) Výborné obsazení, zejména John Hawkes zvládá svou roli tatíka bravurně. Snímek mě zaujal kvůli námětu, i kvůli obsazení Tye Simpkinse, jehož považuji za jeden z nejzářivějších dětských talentů. Byla jsem však mile překvapena hereckými schopnostmi jeho sestry Ryan. Ta holka umí. Příjemný snímek z nezávislé americké vlny mi navodil lehce melancholické pocity a tak to v případě takových snímků myslím, i má být. ()

hygienik

Greta má v poslednom čase stále zlú náladu a je ku svojmu otcovi čoraz viac drzá. Bodaj by nie, keď sa trmácajú autom od mesta k mestu, mama stále nikde a otec sa o nej aj o Grete vyjadruje s dešpektom. Road movie plná dezilúzií, len pre oko klubového diváka. ()