Zprávař 2 - Legenda pokračuje

• Česko Žvanilové (viac)

Nejlépe hodnocený zprávař ze San Diega, Ron Burgundy, se vrací na hlavní zpravodajský kanál. Poté, co ho manželka Veronika připravila o práci, si Ron vezme na pomoc celý zpravodajský tým a vydá se do boje proti své nové rivalce. Ron Burgundy se s manželkou Veronicou a synem Walterem přestěhovali ze San Diega do New Yorku, kde si žijí na vysoké noze. Když se však šéf rozhodne povýšit Veronicu na moderátorku hlavní zpravodajské relace a Ron zůstane na dlažbě, všechno se změní. Zhrzený Ron míří zpátky do San Diega, kde pracuje na částečný úvazek v Podmořském světě. Pak ale přichází vykoupení v podobě muže jménem Freddie Schapp, který je výkonným producentem ve společnosti Global News Network - hlavního čtyřiadvacetihodinového zpravodajského kanálu. Ten najme Rona, aby dal znovu dohromady celý zpravodajský tým ve složení Champ, Brick a Brian, s nimiž se vrací dobýt New York, kde se musí popasovat s nočními směnami a velkou výzvou. Ron přijde s převratným novým nápadem jak změnit podobu zpráv, čímž se dostane zpátky do vrcholové hry. (HBO Europe)

Ivoshek odpad!

Jednička se mi - co se pamatuju - docela líbila, tak jsem čekal něco podobnýho. A co jsem dostal? Nablito. Strašná křeč, strašná... Žádnej nápad nebo gag, jenom pitvoření a strašně korektní snaha o nekorektnost. Vydržel jsem to asi 20 minut. Jediná dobrá věc je soundtrack, díky kterýmu jsem objevil skladbu Driver's Seat. ()

Jara.Cimrman.jr

Ron Burgundy se svým týmem opět směle vyrazil do akce a u mne znovu uspěl. Rozhodně je to dáno tím, že neopustil svůj trapný, dementní a imbecilní humor, který v inteligentních bytostech vyvolává dávivý reflex, ale mne naštěstí z inteligence ještě nikdo nikdy nepodezříval. Mně zkrátka stačí ke spokojenosti skutečnost, že debilní Brick dostal větší prostor a ještě k tomu rozkošně debilní přítelkyni. S tímto lidským odpadem mi prostě život připadá tak nějak snazší a tak nebudu ubírat hvězdy za to, že o nějaké objektivní kvalitě snímku si může Adam McKay pouze nechat zdát mokrý sen s nahatým Ferrellem v hlavní roli. ()

Jordan

"Can I ask you a question?" "Yes" "Is that your feet between my legs?" "No!" "Oh, right, it was my hand..." Ten film si robí, čo sa mu zachce - finálna bitka televíznych staníc je toho dôkazom (nebyť toho, že je to totálny nonsens, je to hollywoodska guilty pleasure interná zábava za 5 hviezdičiek); nemá to príbeh, zápletku, logiku, je to divné, nekonzistentné, nekoherentné, neučesané, vykráda to samé seba, prvú časť, austina powersa a mnohé iné frat packovské a apatowovské komédie, kristen wiig, ktorú inak zbožňujem, tu je zakomponované v najdivnejšej možnej a najnezmyselnejšej "romantickej" sub-línii, celé je to úplne uletené, nedáva to zmysel - a ja sa nemôžem prestať čudovať prečo, ale drvivú väčšinu filmu som sa nahlas smial... je to hrubozrný brak, ale ak vypnete mozog, svedomie a vkus, dokážete sa na tom celkom bohapusto a úplne trestuhodne uchechtávať ()

kagemush

Békovina výrazně dospělejší , než předchozí rozverná békovina. Tentokrát mi už vlastně nevadilo, že si Ferrell  odmítá připustit, že není r. 78 a on že není Mel Brooks (a nikdy nebude). Páč za ten exkurs do dějin vzniku moderní TV ,,žurnalistiky" (a vůbec všeho toho blivajzu na kabelu) bych mu i tu masáž hlubokých tkání provedl. ()

rollman1

Po delší odmlce se vrací Ron Burgundy, aby nám ukázal, že stále umí dobře rozesmát , taktéž i celý jeho tým. Neskutečná pecka. Takové záchvaty smíchu jsem neměl už nějakou dobu a celé dvě hodiny mě snímek nenechal vydechnout. Černý humor, dobře podané hlášky, skvělé situace. A posledních 15 minut mě rozsekalo na plné čáře, to jsem prostě nečekal. Skvělá komedie, která nemusí sednout každému, ale mě sedla dokonale. ()

• Natáčelo se převážně v Atlantě v USA. (wohna)
  • V jedné ze scén Brick (Steve Carell) cituje ústřední melodii z filmu Krotitelé duchů (1984), přestože se snímek odehrává 4 roky před vznikem zminěného titulu. (wohna)
  • Během prvního sportovního vysílání na GNN se v záběrech z baseballu objevuje moderní vybavení, které by se v době, do které je snímek zasazen, objevovat nemělo. (wohna)

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

16.10.2020

Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry a Jennifer Lawrence. Málokdy se vidí až takto hvězdné obsazení,… (viac)

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

02.12.2014

Will Ferrell se naposledy objevil ve dvojce Zprávaře a příště ho uvidíme v komedii Get Hard, kde si zahraje milionáře, který se svědomitě chystá na pobyt v base. Na cestě pak má i ztřeštěné… (viac)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (viac)