Zprávař 2 - Legenda pokračuje

• Česko Žvanilové (viac)

Nejlépe hodnocený zprávař ze San Diega, Ron Burgundy, se vrací na hlavní zpravodajský kanál. Poté, co ho manželka Veronika připravila o práci, si Ron vezme na pomoc celý zpravodajský tým a vydá se do boje proti své nové rivalce. Ron Burgundy se s manželkou Veronicou a synem Walterem přestěhovali ze San Diega do New Yorku, kde si žijí na vysoké noze. Když se však šéf rozhodne povýšit Veronicu na moderátorku hlavní zpravodajské relace a Ron zůstane na dlažbě, všechno se změní. Zhrzený Ron míří zpátky do San Diega, kde pracuje na částečný úvazek v Podmořském světě. Pak ale přichází vykoupení v podobě muže jménem Freddie Schapp, který je výkonným producentem ve společnosti Global News Network - hlavního čtyřiadvacetihodinového zpravodajského kanálu. Ten najme Rona, aby dal znovu dohromady celý zpravodajský tým ve složení Champ, Brick a Brian, s nimiž se vrací dobýt New York, kde se musí popasovat s nočními směnami a velkou výzvou. Ron přijde s převratným novým nápadem jak změnit podobu zpráv, čímž se dostane zpátky do vrcholové hry. (HBO Europe)

Xmilden

Pro mě docela překvapivé zjistění, protože první díl se mě líbil. Na filmu je hodně znát, že jak Will Ferrell, tak hlavně Adam McKay své nejlepší nápady již dávno vyčerpali. Stopáž je zcela nesmyslně nafouknutá přes dvě hodiny a často je divák svědkem, že dvě postavy na sebe prostě jen mlčky čučí a to doslovně. Zpočátku mě to přišlo i docela směšné a občas se dostaví hodně povedené vtípky (jednoznačně dominuje Ronova návštěva u Lindiny rodiny), jenže povedené scénky se dostavují prakticky jen v první polovině, v té druhé je již Willův humor pitomý, trapný někdy až tolik, že to bije do očí. Závěrečná bitva je spíše jen přehlídkou známých tváří. Pro mě docela solidní zklamání, protože jsem vkládal nemalé naděje. První poločas 80%, druhý 50%, celkově 65% ()

V.Silver

Nejsem až tak zklamaný - samozřejmě, že jednička byla geniální a nepřekonatelná, ale dvojka neklesla o moc níž, ačkoli zdaleka nevyužila možností, které se skýtaly. Velké plus dávám za píseň o Dobym, bitku národních televizních hlasatelů, černošskou večeři a vztah mezi Brickem a Chin :) I tak ale musím hodnocení srazit na pouhých 65% ()

Gary

Dobrý večer, Ameriko. Hlásíme, že RON BURGUNDY JE ZPÁTKY! A není to pro něj návrat věru jednoduchý... ČERNÁ ŠÉFKA, SLEPOTA, MASTURBACE KOLENE, KOUŘENÍ CRACKU A KOJENÍ ŽRALOKA můžou potkat jenom nejlepšího (legendární šéf Mack Tannen říká, že nejhoršího) zprávaře všech dob! Jeho sebevědomí může ohrozit maximálně ratingová, šarmantní hvězda Jack Lime a boj o pozici nejlepšího zprávaře (a taky zatraceně dobrého otce) RONA BURGUNDYHO může (opět) začít! Pro GNN NEWS, Dick Phuk. ()

Dale

Toľko hviezd v jednom filme sa len tak nevidí, hlavne pri tej záverečnej bitke v parku. Herci sa naozaj snažia, ale keď je celý film tak zúfalo nevtipný, tak tie ich výkony vychádzajú navnivoč. Ferrell je dosť zúfalý, jeho dialógy sú plné nechutných a trápnych žvástov o ničom. Toto je už niekoľký jeho film, kde ide jeho "humor" úplne mimo mňa. ()

eraserhead666

"Začal jsem z ničeho. Můj zesnulý otec mi dal tři sta milionů dolarů a já celý život dřel, abych z těch milionů udělal třista pět." Trošku slabší a zbytečně dlouhé, ale pořád to dokáže naklepat bránici a Will Ferrell dostat do kolen (když přišel navšívit rodinu své černošské souložnice, tak jsem spadl z křesla). 3,5* ()

• V jedné ze scén Brick (Steve Carell) cituje ústřední melodii z filmu Krotitelé duchů (1984), přestože se snímek odehrává 4 roky před vznikem zminěného titulu. (wohna)
  • Během prvního sportovního vysílání na GNN se v záběrech z baseballu objevuje moderní vybavení, které by se v době, do které je snímek zasazen, objevovat nemělo. (wohna)

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

16.10.2020

Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry a Jennifer Lawrence. Málokdy se vidí až takto hvězdné obsazení,… (viac)

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

02.12.2014

Will Ferrell se naposledy objevil ve dvojce Zprávaře a příště ho uvidíme v komedii Get Hard, kde si zahraje milionáře, který se svědomitě chystá na pobyt v base. Na cestě pak má i ztřeštěné… (viac)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (viac)