Birdalone

Kostýmový seriál odehrávající se v Austrálii 20. let se soukromou vyšetřovatelkou, která je lady, akční a vamp. Seriál je speciální dotaženými reáliemi v detailech i kostýmech, optimistickou nadsázkou (jak to miluju v dnešní době temných severských krváků), super vyladěnými dialogy a skvělou hudbou. Je vidět, že se jednotlivé díly točily postupně, seriál nabírá tempo díl od dílu a je v počátcích až moc televizní. To se ale mění od Královny květin (9), kdy už si nezadá i s mnohem dražšími produkcemi. Nemyslím, že jde o seriál hlavně pro ženy. Jack Robinson má hodně daleko k romantickým postavám a tak neodežene chlapské příznivce Saturnina či jiných konverzačních humoresek. Škoda, že do Česka se seriál dostává s hodně velkým zpožděním, kdy je tento žánr kilometry za aktuálními filmařskými trendy, takže počítám, že kritici si na něm pořádně smlsnou. Já ale tleskám tomu, že vůbec dorazil a přiznávám se k opakovanému binge watching. Seriál podle knižní předlohy australské spisovatelky Kerry Greenwoodové, www.phrynefisher.com a česky www.fisherka.cz. ()

• V čase 03:22 je v chodbě divadla na zdi vidět plakát Alfonse Muchy „Dáma s kaméliemi“. (ladyViolet)
  • V čase 0:06:13 je na obloze srpek ubývajícího měsíce, avšak v čase 0:29:10 je úplněk. (ladyViolet)