Vražedné záhady slečny Fisherové

• Austrália Miss Fisher's Murder Mysteries
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Austrália, (2012–2015), 31 h 10 min (Minutáž: 55 min)

Predloha:

Kerry Greenwood (kniha)

Kamera:

Roger Lanser

Essie Davis, Nathan Page, Miriam Margolyes, Anna McGahan, Anthony J. Sharpe, Kate Jenkinson, Bille Brown, Danielle Cormack, Jonny Pasvolsky, Anna Bamford (viac)

Naše dáma vyšetřuje zločin v opuštěných uličkách a jazzových klubech Melbourne na konci 20. let. S pistolí s perleťovou rukojetí a ostrovtipem bojuje proti bezpráví. (Viasat)

emma53

Vidím to podobně jako hanagi a baštím slečnu Fisherovou s jejími oblečky, kloboučky, sponami ve vlasech, rošťáctvím, které jí čiší z očí a chemií mezi ní a inspektorem. Konečně žádné zelené, modré a jiné filtry, ale normální osvěžující barvičky, trochu připomínající ty Almodovara. Zkrátka je to očko k sežrání..... ()

bearmeedek

Hodnotím po první sérii a nemyslím si, že se dál něco podstatně změní. Pokud ano, vystavím opravné vysvědčení. Ano, je to jeden z retro - detektivních seriálů pro pamětníky. A má ohromnou devizu. Kromě toho parádního retra má "moderní" švih a hlavně neuvěřitelný náboj a ještě víc barevné a poetické kouzlo. Ať už jednotlivých postaviček nebo veškerého prostředí okolo. Pokud to zní až moc básnicky, tak to jsem chtěl. ()

sofiapetra

Nejdřív jsem se trochu styděla, že se na to dívám (od severských detektivek je to přeci jen odskok před půl zeměkoule), ale nakonec mi to hluboce učarovalo. Ani né tak ty případy, jako úžasná povaha, vzhled a charakter slečny Fisherové, ale především její vztah s inspektorem Robinsonem. Ten byl vážně odzbrojující - maximálně zábavný a romantický zároveň. Poslední scénku třetí série jsem si pouštěla asi 8x, což se mi naposledy stalo ve Vinnetouovi - Rudém gentlemanovi v minulém století. ()

Rose.Tyler

Emancipovaná Phryne Fisher se pro vlastní potěchu věnuje práci soukromého očka, ve volných chvílích se účastní společenských radovánek melbournské smetánky, a při tom všem nezapomíná pilně flirtovat se sympatickým policejním detektivem Jackem Robinsonem... O vrchol seriálové tvorby se jistě nejedná, některé epizody jsou však vcelku povedené, nepostrádají vtip a napětí. Věrní čtenáři Kerry Greenwood (pokud u nás takoví jsou, její romány tuším nebyly přeloženy do češtiny) ovšem budou nejspíš zklamáni, z předlohy toho v seriálu mnoho nezůstalo. ()

NinadeL

3/34 20. léta v Melbourne a knižní hrdinka Phryne Fisher ve svém vlastním seriálu. Inu, proč ne? Aussie scéna má co nabídnout, je to změna oproti Evropě a Americe a dočkám se i dílů s Danielle Cormack a Annou McGahan. Vymazlenost každého nápadu, charakter Phyrne a ty kostýmy jsou... tak nadoblačné. A na závěr je i film. ()

• Oblíbeným románem Phryne Fisher není nic menšího, než Milenec lady Chatterleyové (1928) H. D. Lawrence. (NinadeL)
  • V čase 0:06:13 je na obloze srpek ubývajícího měsíce, avšak v čase 0:29:10 je úplněk. (ladyViolet)
  • V čase 03:22 je v chodbě divadla na zdi vidět plakát Alfonse Muchy „Dáma s kaméliemi“. (ladyViolet)