Rattlehead

Sehnal jsem německou verzi, bohužel bez titulků, takže mi asi leccos z dialogů uniklo. Nutno ovšem říci, že na rozdíl třeba od "Modrého anděla" je zde němčině celkem rozumět. Film se mi každopádně líbil, protože vizuálně jsou zde některé povedené záležitosti. Ať už třeba jízdy kamery po nočním klubu, detail klapek na psacím stroji či třeba pohled "zevnitř rulety" na okolo sedící hosty. Kdo ví, zda by to s českými titulky nebylo na nejvyšší ohodnocení... ()

corpsy

Rozhodne nemám nič voči vizuálnej stránke. Ale ako, asi vyznela knižka od Edgara Wallaceho, vo svojej románovej predlohe? V tejto filmovej verzii, m i prišlo mnoho motívov komických a odľahčených. Videl som viacero filmových wallaceoviek, ale pochybujem, že by mali takýto pohľad na vec. A to som čakal od tejto, pre mňa z hľadiska remeselného spracovania a doby uvedenia, udalosti veľkú pecku. No čo človek sa mýli. ()

Flego

Chcel som povedať, že tento snímok je veľmi profesionálne natočený a má správnu temnú atmosféru, ale Martin Frič ( Karel Lamač ) boli proste profíci od vojej kariéry a ich práce budú zdobiť filmové umenie navždy. Nemci sa pustili do románov Edgara Wallaceho už v medzivojnovom období, najväčšiu popularitu však získali filmy natočené v 60-tych rokoch. V každom prípade pre milovníkov mysterióznych príbehov je to povinná jazda. Druhý komentár. ()

NinadeL

První z Lamačových adaptací Edgara Wallace je u nás známa především jako samostatná kapitola v práci Martina Friče, který na konci němé éry už došel k samostatné režii, s nástupem zvuku ale opět zvolnil a jal se opět pracovat pod ochrannými křídly svého přítele a mentora Lamače. Společně pak úspěch Der Zinkera zopakovali v další adaptaci Wallaceho - Der Hexer. ()