Petr a Richard patří k těm, pro které je pevná pracovní doba noční můrou. Chtějí být pány svého času a nikomu se nepodřizovat. Petr si navíc chce splnit svůj sen a stát se velkým hudebním skladatelem. Okovy běžného zaměstnání je oba děsí. Jenže peníze jsou nutnost a nějak se vydělávat musí. Co třeba obchod se lží? Problémy nastanou, když se lží přestanou jen obchodovat a začnou s ní žít i v soukromí. Oba si uvědomují, že se jim situace vymyká z rukou a že je potřeba něco udělat. Snad je láska silnější než lež... Ale není nakonec láska tou největší lží v jejich životě? Kdo nakonec vystoupí z bludného kruhu? Petr, nebo Richard (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Určitě má film svou hodnotu hlavně na poli morálky. Je vlastně o takových novodobých šmejdech. Jenže Richard Nedvěd není zrovna velký herec a Patrik Ulrich také ne. V efilmu hraje celá řada jinak kvalitních herců, ale díky hodně podprůměrnému scénáři a navíc ještě místy hroznému střihu film ztrácí řadu kvalit. ()

Hepy13

Hóóódně dlouho jsem neviděl film kterej by u mě balancoval na hranici mezi jednou hvězdou a odpadem. Vypadá to jako kdyby jste si na dovolený natočily záběry, a pak je bez jakýhokoliv smyslu splácali v jeden film. O hereckých výkonech radši pomlčet. Oni vlastně ani hrát líp nemůžou, protože se tu objevují jen samý špatní herci, a nebo spíš neherci. ()

klukluka

Čekal jsem to horší. Má to 27% a komentář s lepším hodnocením, než s jednou hvězdičkou, aby člověk pohledal. Mělo to jakejsi příběh - 2 mladí kluci si zkouší vydělat nějakou korunu, jeden z nich to má asi o něco jednodušší, protože ač to dlouho vypadá, že je netáhlo a podvodník, je ve skutečnosti nejen šikovný muzikant, ale dokonce hudební skladatel. Druhej žádnou specializaci nemá, takže je odkázanej na blbý džoby a drobný podvůdky za pár stovek. Zatímco skladatelův příběh se jaksi uzavře, příběh toho druhýho kluka je v tomhle směru mnohem zkratkovitější - dozvíme se, že zůstal s holkou, které se pro její přelétavost přezdívalo Chřipka, jestli ale kápnul na nějakou lepší práci, o tom se už ve filmu nemluví. Místo toho se tady málem do posledního záběru rozjíždí další a další linky (skladatelův děda, sousedova rakovina atd. atp.). Nebýt jich, mohlo to být lepší, pak by určitě tolik nevadila například ta špatná televizní kamera. Herecky mě to nenadchlo, ale ani zvlášť neiritovalo. Z dílny pana Magnuska a jeho kolegů vychází opravdu specifický věci, který si podle mě najdou svoje diváky (včera mě známí v hospodě přesvědčovali o tom, že jsou Nebezpečné vztahy real - to jsou podle mě lidi, kteří si na tomto a podobných filmech doslova pošmáknou). Pozitivně na téhle tvorbě ale hodnotím to, že tady dostávají prostor i neokoukané tváře, které by v serióznějších projektech neměly nejmenší šanci. Kvalitativně to podrží herecké jistoty typu Lenky Zahradnické nebo Sandry Novákové a příjemně překvapí hereckým projevem třeba Petr Hapka, kterého bych tady ale jinak rozhodně nečekal. O jeho motivaci můžu jedině spekulovat, uměl bych si představit i důstojnější loučení se světem filmu. Ale taky trapnější a tragičtější. Nemůžu tomu upřít snahu něco sdělit. Že to nevyšlo? Poučná ukázka toho, že každému prostě není shůry dáno. ()

honajz2

Zajímavější herecké obsazení už má snad jenom Magnusek (a ten tenhle film i produkoval. Co se ale Obchodníků týče, poněkud mu ublížila TV Barrandov - více zde, ale ani tak to moc dobré není. Amatérští herci, amatérská kamera, špatně udělaný zvuk (ale tam je ta vina i na straně TV Barrandov), zápletka nezajímavá a maličko připomíná Věznici v Shawshank, ale jenom tím, že tam vězni chtějí nějakou tu kulturu, tady teda koncerty. A vlastně se tam ani nic moc nedělo a ti dva hlavní hrdinové nejenom, že se z nich během filmu nestanou nějací přátelé nebo že by se nějak dali dohromady, ne, oni se sotva potkají. Vtipné to taky není, občas se to o to sice snaží, ale zoufale to nefunguje. Takhle je z toho další film, co "zmizel" a vlastně to ani není moc velká škoda. 1* za Chrudim, Pardubice a Pavla Trávníčka. ()

tsatsiki

Tohle je nejhorší film z dílny Magnusfilmu. Pro všechny kritiky pana Magnuska. Scénář dělal Patrik Ulrich a režii Petr Šícha, známý filmový a tv režisér Scénář má nápad, ale má mizerné dialogy a je koukatelný vlastně jen díky hercům, kteří ten špatný scénář se snažili nějak zahrát. A ono se na to díky tomu dalo dívat. Hlavně díky Goldflamovi, Trávníčkovi, Magnuskovi a Hapkovi. Jednu ze svých posledních rolí si tu zahrál i Michal Pavlata. Sice film je natočen televizně, ale v nouzi nejvyšší se na to dívat dá.2* ()

• Děj se odehrává hlavně v Pardubicích a ve Vysokém Mýtě, tedy v místech, které scenárista Patrik Ulrich podle svých slov velmi dobře zná. První klapka padla 8. 8. dopoledne v Sakařově ulici při natáčení scény s pošťákem. Štáb rovněž zavítal na zámek Choltice, do Chrudimi nebo Heřmanova Městce. [Zdroj: denik.cz, ceskenoviny.cz] (hippyman)