Revolúcia

USA, (2012–2014), 29 h 33 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

Eric Kripke

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian (viac)

Pätnásť rokov po výpadku elektriny sa snažia ľudia na Zemi prežívať rôznymi spôsobmi. Rodiny žijú pokojným životom v malých spoločenstvách, život je celkovo pomalší a krajší. Nie však bez problémov. Život jednej mladej ženy sa radikálne zmení, keď jej pred vlastnými očami zavraždia otca, ktorý mal údajne prístup k veľkému tajomstvu - prečo došlo k výpadku elektriny na celom svete... Mladučká Charlie (Tracy Spiridakos) je nútená po vražde otca (Tim Guinee) nájsť uneseného brata (Graham Rogers) a dostať ho z rúk kapitána Nevilla (Giancarlo Esposito) a jeho vojakov. Snaží sa o pomoc požiadať svojho strýka (Billy Burke), ktorý však nie je nadšený z toho, že by sa mal zapliesť s vojakmi generála Monroa (David Lyons). Brutálna vražda otca tak spojí dvoch celkom odlišných ľudí a pošle ich na ťažkú cestu, na konci ktorej možno nájdu odpoveď, ako vyviesť svet z tmy… (TV Dajto)

SaNcHeZ_cz

Po pilotu: Uff, tak to taky žádná sláva, sakra. Aktuální sezona nabídla hned několik postapokalyptických seriálů, bohužel ani jeden z nich ani z daleka nenaplnil očekávání. přes fakt, že Revolution totiž nabízí sympatického Billy Burkea a Giancarla Esposita, ani jeden z nich nepřínáší do své seriálové role vše. A tak je to v podstatě s celým seriálem. Revolution se snaží být prvotřídní záležitostí, nicméně nabízí hodně plytkou podívanou, které k naplnění obrazu seriozní podívané chybí trochu víc, než se na první pohled může zdát. Slabé, nudné a mizerně obsazené a zahrané. Zklamání na celé čáře. Pořád ale o dost lepší, než kupříkladu konkurenční Defiance. Pořád je to totiž trikově solidní práce a Burke je fajn. Na to abych z toho byl odvařený a chtěl hned vidět další díly to ale není ani zdaleka. ()

Kosmik 1

Po shlédnutí 1.série Heroes jsem hledal něco podobného ve stejném stylu. Našel jsem Revolution a shlédl pilotní díl a nezbývá mi než doufat, že další pokračování budou stejně tak dobrá jako pilot a dočkám se alespoň stejné kvality (nebo lepší) než Heroes. Zatím to vypadá hodně dobře, ale hodnocení si schovám na později, abych se neukvapil. :) EDIT 31.8.2014: Pilot hodně navnadil, ale zbytek příšerně zklamal. Neuvěřitelně pitomý děj a ještě pitomější chování postav. Ty si vlastně dělaj co chcou bez ladu skladu. Pořád mění své priority a své cíle. Jednou chce ta tohle pak zase támto, s druhým to samé jen v bledě modrém. Nevím nevím, není v tom žádný řád, ani určitý smysl a bohužel ani nějaký velký překvapivý zvrat, který by navnadil na další série (pokud budou). Takže za mě velké zklamání, jako elektrikář jsem čekal víc! Vivat ACbleskDC :D 50% ()

JohnCZ

Zpočátku trochu nejisté a mírně "LOSToidní" a to zejména co se tempa odhalování záhad týče. Zprvu mě trochu zklamal časový skok, protože mě víc zajímalo, co se dělo těsně po výpadku, než čím seriál navázal. Ale nakonec jsem rád, že to nebyl jen další klasický postapo seriál. Na herce jsem si taky chvíli zvykal a zejména Charlie je taková... zvláštní. Naštěstí těch nesympatických se seriál vcelku záhy zbavil a velmi rychle jsem si skupinku okolo Milese oblíbil. V druhé sérii seriál dupe na plyn a baví ještě o fous více a zrušení tedy hodně zamrzí, i když řadu záhad seriál už stihl odhalit. Finále samozřejmě napřesdržku - resp. výborné, ale seriál je předčasně zrušený, takže je to tradičně useklé cliffhangerem... Tak snad alespoň komiks předvede nějaké rozuzlení. ()

Aven

Nevzpomínám si, kdy jsem naposled viděl něco tak neuvěřitelně špatného po herecké stránce. Navíc je to celé strašně béčkově udělané, motivace jednání jednotlivých postav je naprosto nelogická a především chování hlavní ženské hrdinky mě neuvěřitelně vytáčelo. Po třetím dílu končím, tohle je ještě horší než Terranova. ()

topr harley

Hodnotím po pilotním dílu. Po obsahu, který jsem si před několika měsíci jsem očekával trochu něco jiného než pomalé, nudné a nic neříkající vyprávění. Počítal jsem s akčním scifi seriálem ve kterém se budou řešit problémy a přežití v post apokalyptickém světě. A co jsem místo toho dostal? Další rodinný seriál ve kterém se bude hrát hlavně na city a nějaké ty milostné zápletky. Tři hvězdy dávám za kvalitní zpracování okolní světa a za myšlenku. Jen doufám, že to zase neskončí po první sérii, protože většina diváků čekala něco jiného. Jinak určitě tomu šanci dám a na další díl nebo dva se ještě podívám. Přece jen není takových scifi seriálů nadbytek, takže prakticky nepohrdnu ničím. ()

• Premietanie pilotnej časti v New Yorku prebiehalo tak, že 80 návštevníkov z 1000 si sadlo na stacionárne bicykle a vyrábali tak elektrický prúd potrebný na premietanie. (Greenpeacak)
  • Roli Rachel Matheson měla původně hrát Andrea Roth, ale byla později nahrazena Elizabeth Mitchell. (..Lucas..)