Beck dostal od Trona nový úkol – ukrást datovou kostku obsahující Teslerovy plány. To se mu sice podaří, ale při útěku ztroskotá na ostrově, který se postupně rozpadá. Spolu s ním ztroskotá i jeden z jeho pronásledovatelů, komandér Paige, která se mu jako Odpadlíkovi již několikrát postavila. Aby měli šanci dostat se z ostrova pryč, musí se na čas usmířit. Také se dozvíme něco o minulosti samotné Paige. (Adasin)

PKD

Special quest star...Quorra! A s původní představitelkou. Tedy aspoň hlasově. I když ji vizuálně docela vystihli.;-) Za to ta její kámoška...protáhlý koňský obličej. Výborný hudební motiv, který se line z oné electronické hračičky. Jen škoda té zjednodušené polarity dobro vs zlo. Páč se mi nějak nezdá, že by zrovna Paige byla tak naivní a šla s Tesslerem hned poté (a to ho vidí po1.v životě a vůbec ho nezná), co ji navykládal, jaké zlo jsou ty ISO etc., i když pro to ona sama nemá žádný důkaz. Krom toho, že ji Quorra lehce fyzicky insultovala. ()

muti

Beck sa pri špeciálnej misii dostáva do úzkych. Dostáva sa do tesného kontaktu s Paige a sú odsúdení na spoluprácu. Zisťujeme background Paige a jej motiváciu pridať sa k armáde. Na scéne sa objavia aj zástupcovia legendárnych ISO ktorých Flynn nenakódil, ale vznikli sami v digitálnom svete (ako aj hlavná predstaviteľka Tron Legacy) ()