Série zasazená do časového období mezi událostmi prvního Tronu a jeho pokračování Tron: Legacy sleduje osudy Becka, mladého programu, který se postupně stává vůdcem revolty ve vnitřním počítačovém světě Grid proti dobyvačnému programu Clu a jeho přisluhovačům. Beck, původně naprogramovaný jako mechanik, se stane učedníkem Trona, největšího bojovníka, kterého kdy Grid poznal. Tron tak Becka trénuje nejen v boji a umění závodů na světelných motocyklech, aby se mohl postavit brutální vojenské okupaci města Argon, ale zároveň ho vede a učí jak být správným lídrem a jak ovládat svou bouřlivou povahu. Beck postupně přejímá Tronovy schopnosti a znalosti a stává se nepřítelem číslo jedna pro Generála Teslera a jeho okupační vojska, sloužící samotnému Clu. (Caszidy)

wooozie

Nikdy víc mě žádný seriál tak nevtáhl do děje, jako se to podařilo TRON: Uprising. Toto je tak dokonalý seriál, a zároveň tak neuvěřitelně přehlížený, až nad tím žasnu. To, co se povedlo Disney, je opravdu neskutečné. Atmosféra tohoto seriálu je vskutku parádní, hudební doprovod od Josepha Trapaneseho je geniální a díky němu si vychutnávám každou minutu tohoto seriálu. Postavy jsou díl od dílu propracovanější a s každým dílem roste chuť po novém a novém obsahu. Příběh, zasazený do období mezi Tronem a Tronem Legacy doposud skrýval neskutečný potenciál a podle mého názoru jsou si toho autoři dobře vědomi. Po všech těch dílech s příběhy obyvatel Argonu a celou nekonečnou Sítí si přeji jediné, aby to první sérií neskončilo. Ovšem po posledním díle první série se toho opravdu nebojím. Autoři jsou sice omezeni právě tím, že je příběh vložen mezi dva jiné příběhy, ale ten obrovský potenciál v jejich rukou by bylo škoda jen tak utnout. Seriál, jenž ze mě udělal definitivně absolutního fanouška Trona a nemám mu vůbec co vytknout. ()

PKD

Super! Stejně jako film, jehož prequelem jest tento lahůdkově vymazlený seriál. Předčasně ukončený, takže se nedočkáte pořádného závěru. Tak...bacha. Hudba 167% Vizuál 200% Paige (je krásná, inteligentní a vymyšlená, což jest velké mínus:( 666% Obsazení 100% Režie většiny dílů...Karlík Fazole;-) A padouch, který se jmenuje hezky česky či rusky, Pavel je k nezaplacení.:) Jen škoda, že tv s. vznikl až po filmu, páč by bylo supr, pokud by Quorra v Legacy zmínila Paige nebo Becka. ()

korbitch22

Ha! Sem unešenen,jako oddaný fanoušek Trona sem slintal blahem nad další a další ukázkou Gridu.Skvělá hudba,vizuální vychytávky...pověstný hlas Boxleitnera ještě více upevňující tu úžasnou atmosféru.Sice bych uvítal spíše pokračování příběhu Legacy a to především hrané,ale i za tenhle animovaný seriál jsem neskutečně vděčný a upřímně se nemůžu už teď dočkat dalšího dílu.Konečně zase nějaká lahůdka,která ve mě vzbudila skomírající filmový zájem posledních měsíců.Výborně :) 95%. 14.6. tak druhý díl poněkud slabší než pilot,hlavně díky těm neustálým poraženeckým Beckovým kecům,to už mě krapet ehm..sralo,ale na druho stránku vzniká hodně zajímavá dějová linka,která se v 18ti připravovaných dílech určitě pěkně rozjede,takže i po menším zklamání u druhého dílu se právě snad i proto těšim na další díly a celkový koncept Tron Uprising je prostě více než geniálním tahem pro fanoušky a osobně opět ulítávám na tý úžasný hudbě,která ať chcete nebo ne,hvězdičku přidává k dobru. 18.6. třetí díl zatím největší nábuch,paráda....jen tak dál! ()

M.Macho

Seriál perfektně rozvíjí již tak komplexní svět a obohacuje jej o další detaily a "barvy". Z GRIDu tak vytváří mnohem větší a míň studený precizní organismus, který má poměrně bohatý život na sociálních sítích a vypovídá hlouběji o struktuře celého systému. Vizuálně se nedá snad nic vytknout, je to skutečně designérský úkaz. Pokud jsem označil Legacy za "perfekcionistický videoart", tak o Uprising lze říct totéž. V seriálu se všem prohlubuje jistý drobný kaz z filmu - a to vztah vizuálu s dialogy. Obávám se, že některé naivnější vyluzují lehký smích. Pořád je to ale TRON - se skvělou novou hudbou a hutnou atmosférou. ()

sskrblik

Uprising potěší všechny ty, kterým se líbil TRON: Legacy 3D. Je takovou obdobou jakou je seriál Clone Wars pro svět Star Wars. Líbí se mi detailnější výprava do future světa. Barvitá jízda skloubená s moderními efekty. Hodnotit komplexně zatím nemůžu (1-4: **** 5-6 *** 7 ****). Poslední díl opět vytáhl zábavu o úroveň výš. ()

• Vzhled postavy Dysona (John Glover) nebyl na rozdíl od ostatních postav vytvořen podle původního dabéra, ale podle herce Johna Hannaha. (Adasin)
  • Grafiti používané Odpadlíkem a jeho následovníky - "Tron Lives" (podobné jako "Flynn Lives" neboli virální kampaň k případnému pokračování TRON: Legacy (2010)) využívá mnohočetných linek a odkazuje tak na původní spořič obrazovky operačního systému Windows 95. (Caszidy)