Lora mizí do noci poté, co byl její bohatý manžel zastřelen. Není ale jediná, kdo měl k vraždě motiv. (Netflix)

Dudek

Ukryté v mlze disponují slušnou sortou hlavních postav, které spolu často docela zábavně interagují a díky tomu rychle posouvají děj kupředu. To je asi hlavní deviza, protože zápletka samotná není nic moc. Klasická vyšetřovačka, která tak nějak psedochytře doběhne do svého konce se tu sice opírá o zajímavou "dvojitou" vraždu, ta ale slouží spíše jako záminka pro rozdělení děje na dění před Lorou a po jejím nalezení. To přichází krátce před polovinou snímku a značně mění situaci v pátrání. Detektiv totiž Loře odhalí, že střílela už pouze do mrtvého těla svého muže a není tedy vražedkyní. Použití zatmívaček pro přechod mezi scénami je tu ale nesmírně otravné. ()

Anderton

Tak viac ako škandinávsky noir mi In the Mist pripomínalo starú dobrú poirotovku, vrátane spoločného posedeníčka za stolom v jednej miestnosti, kde si to každý s každým vytmaví a potom vyšetrovateľ vytiahne eso z rukáva. Muži sú nesympatickí snoby, ženy hysterické ohováračky, vyšetrovateľ bez výraznejšej charizmy. Film je zaujímavo vyrozprávaný, nie je to klasická retrospektíva, ale medzi dvoma časovými líniami preskakujeme bez upozornenia, ako si to príbeh vyžaduje. ()

Elví

"Walter mi začíná opravdu chybět." "Opravdu?" "Víš, začínám se ráno probouzet s takovým velmi prázdným pocitem, že už nemám nikoho, kým bych z hloubi duše opovrhoval!" "Jacku, copak ty nemáš srdce?!" "To není pravda. Ale ta rána jsou tak prázdná." Cynický Jack, nasupená služebná (se slabostí pro kořalku), tetka- stará panna, co se do všeho plete (se slabostí pro kořalku), milenka, co si típne cigáro o koberec a konečně protřelý Walter, kterého zabít jednou bylo málo. ()

gggggg

Tento film mi moc nezapasoval. Vražda bola zle štylizovaná a dosť ma sklamala technická stránka filmu, ktorá bola chabá. Niektoré charaktery postáv boli rozvinuté zlým smerom, iné nezaujímavé. Miestami som mal pocit, že pozerám na zlú paródiu. ()