9huimal 2aut

• Južná Kórea 9회말 2아웃 (viac)

Hong Nan Hee a Byun Hyung Tae boli najlepší priatelia už roky. Navzájom si varia, denne si volajú, hašteria sa ako súrodenci a podporujú sa navzájom, keď sa stane niečo zlé. Avšak všetko sa zmení v okamihu tridsiatych narodenín Hong Nan Hee. Rozhodne sa totž prenajať Hyung Taeov dom, kým on je na dovolenke. Všetko sa zdá byť v poriadku, ale keď začnú žiť v dome spoločne, komplikácie na seba nenechajú dlho čakať... (ČSFD)

Zelilu007

Když to beru kolem a kolem je tento seriál pouhým průměrem, ale s absolutně roztomilým hereckým obsazením. Jestli budu vypadat jak ona ve triciti, tak budu slavit od rána do večera. Jinak jedna chytlavé písnička, ale zase bych jinak shipovala. ()

Narciska

Některá K-dramata jsou epická a charaktery se před nám odkrývají jako růže o mnoha okvětních plátcích pod vlivem silných událostí, jimž musí čelit. Další jsou komedie, někdy v celkem ztřeštěném formátu, pod kterým je třeba trochu hledat, ale většinou i najít, onen asijský květ, i když jsou hlavně k pousmání a oddychu, a pak jsou tu další, jako tento příklad, které se točí tu lehce, někdy moc, kolem témat, jež svým rozuzlením mohou obohatit naše nahlížení na naši životní zkušenost či zkušenost jiných lidí. V případě tohoto seriálu, kterému jsem dávala pramalé šance, ale který si mě i hned získal, je to o někdy tenké hranici mezi přátelstvím a láskou, které mezi sebou mohou svářet boj, v jehož sázce je úplný zánik vztahu. Vedlejší postavy jak je mám v korejských seriálech ráda, sebevědomě podané, žijí vlastní život, nejsou tu jen kompars, jak to často bývá, aby více vynikla ústřední dvojice nebo aby nám tvůrci prostřednictvím komunikace s nimi sdělovali to, co jinak sdělit nedokážou. ()

vett

Myslím, že je to nejrealističtější dorama o mezilidských vztazích, jakou jsem dosud viděla. Což může být pro někoho dobře a pro někoho špatně. Rozhodně nedoporučuji věkové kategorii do 25 let - neoceníte to, a rozhodně nedoporučuji přehnaně romantickým náturám, které chtějí typickou korejskou podívanou o osudové lásce, protože tady si na své opravdu nepřijdete. A já? No, chtěla jsem typickou korejskou podívanou o osudové lásce a dostala jsem jednu takovou obyčejnou přátelskou lásku jako ze života. Nelituji. ()

Pethushka

Co napsat? První tři epizody jsou luxusní. Tolik jsem se už dlouho nenasmála. Dokonce jsem si každou z nich pustila hned dvakrát. A pak se nám to začíná komplikovat, občas někdo přijde, občas někdo odejde. Někdo se po čase vrátí, někdo odejde navždy. Tohle dorama je zkrátka jako život. Někdy nejsme s jeho vývojem spokojeni, ale pak jsou chvíle, kdy se nám zdá všechno přesně takové, jaké má být. A to krásné nás často nutí zapomínat na to špatné. A takový je i můj pohled na tenhle seriál. Láska není jednostranná, lásek je víc, některé trvají pár chvil, jiné třeba desítky let. Láska bolí, přináší potěšení a umí nám zamotat hlavu. Občas si jí nejsme jisti, občas zase víc než bychom měli. A dál? Hlavní hrdiny jsem si zamilovala pro jejich otevřenost a přirozenost. Seriál se vyhýbá řadě obvyklých klišé. Každým dílem hraje optimistická, krásná hudba. Herecké obsazení hlavní dvojice je dokonalé, vedlejších převážně také. I když se objevily i případy, kterých bych byla ráda ušetřena. ()