Tajomstvo a zmysel života

• Česko Tajemství a smysl života (viac)

Čo je zmyslom života? Čo je láska, humor, strach a smrť? Je všetko len sen? Kto sme? Prebudíme sa, spomenieme si? Pomáhajú nám bytosti z iných dimenzií? Dokážeme už pochopiť zmysel Hry? Kto je Stvoriteľ? Kde je Kráľovstvo božie? Blíži sa doba odhalenia? Odpovede na tieto a mnohé iné otázky hľadá nový celovečerný film Tajomstvo a zmysel života. (Itafilm)

maddy odpad!

Najhorší film aký som videl nielen tento rok, ale snáď za poslednú dekádu. Ono to nielenže vyzerá hnusne ako lacný český televízny film s ochotníckymi hereckými výkonmi, do toho ešte poletuje hnusný digitálny čmeliak, ktorý prednáša životné múdra ako z diskusie na Modrom Koníkovi. Úplný bizár, ale nie taký ten bizár, na ktorom sa aspoň môžete baviť aký je hlúpy, skôr birazný film v zmysle ako toto niekto mohol natočit a myslieť úplne vážne. Dve a pol hodiny tých najgenerickejších fráz maximálne pre mamičky s popôrodnou depresiou, no tváriacich sa, že prezentujú tie najdôležitejšia tajomstvá života avšak neraz podprahovo znevažujúce medicínu a lekárstvo. Dezolé film roka! A komu sa toto môže čoby len náznakom páčiť tak s tým nechcem mať nikdy nič spoločné. Ale tak takí tu dlho nebudú, keďže film im v prípade rakoviny odporúča vys*ať sa na vedu a myslieť pozitívne! :) CELKOVO: 0/10 ()

Psychor

Člověk musí podniknout cestu, aby zjistil, že tu cestu podnikat nemusel. Ale pokud tu cestu nepodnikne, tak to nezjistí.“ Formou i obsahem jde o zcela unikátní film; fascinující obrazovou mozaiku, která konečně rozčeří zatuchlé vody tuzemské kinematografie. V samotném jádru se jedná se o niternou autorskou zpověď člověka, kterému se dostalo prožitkového přístupu k transcendentním oblastem skutečnosti, v obecnější rovině pak i pomůcku k pochopení základních principů filosofie věčnosti v rámci divákova vlastního života v každé jednotlivé chvíli. Na pozadí relativně obyčejného životního příběhu snímek odhaluje důležité aspekty a dimenze reality, které jsou obvykle skryté běžnému vnímání. A vůbec nezáleží na tom, jestli se nacházíte v pokročilém stádiu duchovního vývoje, či se stále ztotožňujete s odděleným individuálním egem, jelikož Tajemství a smysl života je zcela ojedinělým příkladem živého filmu, z něhož si každý odnese to, co zrovna potřebuje využít na své cestě směrem ke světlu. Rozhodně však doporučuji projekci absolvovat několikrát, jelikož napoprvé nebudete schopni obsáhnout všechny roviny daného poselství. Děkuji Petrovi za možnost zúčastnit se předpremiéry a doufám, že jeho film nasměruje diváky k osobnímu osvobození z neosvícené existence. Snímku Tajemství a smysl života tak logicky uděluji plných pět hvězd. ()

luczi

Líbivej citát a tlachání mluvících hlav z vás duchovního člověka neudělá, takže určitě ani ne tenhle film, ale věřím, že jako nástroj krátkodobého naplnění vnitřní prázdnoty motivačními moudry to mnohým poslouží. Recenze za tepla jsou vždy nejlepší: https://www.youtube.com/watch?v=XxVHeBsS_4M Kde se mimochodem bere v lidech ta do nebe volající drzost vyjadřovat se zaujatě k věcem, kterým rozumí jako koza petrželi? Nevím, kolik lidí vyléčily rady Jardy Duška a teď i Vachlera z rakoviny, zato moc dobře vím, komu život zkrátily. Není to hezký pohled, jenže u toho už podobní chytrolíni nejsou, zajímají se o vás jen do té doby, do kdy jste ochotní/můžete platit. Opravdu doufám, že existuje to, o čem pořád vy samozvaní mudrcové a mistři jalových mouder melete - a to karma. Protože pro vás je v pekle speciální místo hned vedle prodejců hrnců. Jo, a samozřejmě si, vy probuzení diváci, nezapomeňte koupit nějaký filmový merch (třeba tapetu na plochu za 300 stovky, tričko a hrníček), protože tvůrci se taky musí nějak živit. A pokud se vám film i přes tolik pozitivních recenzí profláklých ezošmejdů (Lukavec, Vojáček atd.) nelíbí, tak jste podle Chauna prostě neprobuzená nevědomá chátra, ovce zblblé systémem a vůbec nic nechápete. Návod, jak být ezoterikem Chaunova naturelu snadno a rychle, abyste se i vy mohli stát platnými členy kolektivně narcistické skupiny těch lepších: probuzených, naleznete zde: https://www.ezokraviny.cz/2023/07/ezoterikem-snadno-rychle.html ()

jigsaw44

Dlhy 2,5 hodinový príbeh o štvoruholníku pri ktorom sa ezoterici a pseudovedci snažia vysvetlit aké je tajomstvo a zmysel života, pritom si občas navzájom odporujú, hovoria polopravdy, čo može byt v niektorých krajných prípadoch aj nebezpečné (ako napríklad len pozitívnym myslením a bylinkami sa dokáže vyliečit rakovina!). Všetko vidia svojím "tunelovým videním" a chýba k tomu hlavne kritické myslenie a logika. K tomu vás čmelák poučuje typu "toto je takto", ale nehovorí o tom "prečo je toto takto", prípadne tam povie iba nejakú prázdnu nelogickú metaforu. Ezotericky naladení ludia tomu budú davat vysoké hodnotenie, ale v skutočnosti je to tak na 1-2 hviezdy. Na to, že film sa vyrábal 10 rokov, je dost slabý. ()

Queb

Za mě asi nejlepší „duchovní, seberozvojový, filozofický“ film, který jsem viděl. Né každému ten film asi sedne, někdo v něm může a bude vidět jen přehlídku „duchovních keců a mouder“, kterým stejně nevěří, což je samozřejmě v pořádku. A je jich tam opravdu hodně, některý byly možná i na mě trochu moc. Ale z filmu si odnáším několik „myšlenek a mouder“, které se budu snažit převést do svého reálného života. A celkový dojem z filmu super, Vizuál a zpracování filmu za mě skvělé, hlavně se podařilo skvěle propojit právě děj/příběh filmu právě s myšlenkami, které chce autor filmu sdělit…. A myslím si, že každý si tam dokáže najít „něco“, co si z filmu odnese do svého života. Takže koho to zajímá, tak bych film doporučil vidět… ()

• Natáčení začalo již v roce 2012. Od poloviny června roku 2013 pak byly filmovány hrané sekvence na Šumavě. (AnčaRambo)
  • Ve filmu se objevuje kolem 60 respondentů. (Kaleidoskop)