Hiroko Matsukata pracuje v časopise Jidai. Její pracovní nasazení je tak velké, že jí říkají Hataraki Man (pracující muž). Hiročiným pohledem poznáte nejen povinnosti, ale i vzájemné vztahy členů redakce. Zavítáte do zákulisí novinářské práce jako jsou shánění informací, rozhovory nebo noční sledování celebrit. Při tom všem budete pomalu pronikat do duše hlavní postavy a zjistíte, že její perfekcionismus, její velké ambice a upřednostňování práce před vším ostatním si vybírá svou daň zejména dopadem na její osobní život. Nahlédnete do duše enormně pracující ženy. (ČSFD)

Zíza

Hataraki man je osvěžující podívaná s milou animací a dobrým dospělým příběhem, který vás po chvíli vtáhne a už nepustí. Po zaznění posledních tónů a zčernání obrazovky mi najednou bylo smutno a celá redakce mi chyběla, zároveň konec ve mně zanechal velmi příjemný pocit a naději, že bude líp. A to je přeci fajn. Proto se brzy vrhnu na live action, které vyšlo o rok později a hlavní roli ztvárnila herečka Kanno Miho. Lepší 4*. Více zde. ()

Dlubal David

Dlouho jsem se chtěl podívat na dorama Hataraki Man (2007), ale přesvědčil jsem sám sebe, že nejdříve se musím mrknout na anime. ■ Mám takový zlozvyk: když se chci podívat na nějaký film/seriál, u kterého jsem nabyl dojmu, že jej musím spatřit, tak si zjistím, zda přímo/nepřímo, dějem, postavami, mangou, co by literární předlohou, souvisí s dalšími filmy/seriály, no a pokud ano, tak je zhlédnu v pořadí, v jakém na sebe navazují... ■ Tento anime seriál mě zaujal hnedka v prvních minutách, co jsem zahájil projekci na svém 55'' zobrazovadle. Opening je fakt pecka, tradiční ženský mix punkrockového drivu a J-Popu. První díl mne uchvátil... ■ V polovině čtvrté minuty, když jsou v restauraci (tradiční podnikový dýchánek), tak jsem zaslechl něco povědomého, našponoval uši, a hle: to jsou Sanbomasutâ [サンボマスター]. Opravdu bych je tu nečekal a udělalo mi to radost. ■ S přibývajícími díly mě bohužel opouštělo prvotní nadšení. Ve druhé epizodě jsou (opět v restauraci) slyšet na několik sekund Sanbomasutâ, pak už jsem to nějak nevnímal... ■ Celá ta pointa seriálu je dobrá, hlavní hrdinka mi byla sympatická hned od začátku, taktéž oblíbená Seiyû, která předvedla tradičně výbornou práci, ale... prostě... mi to přišlo moc uspěchané, možná to bylo způsobeno tím, že jsem již delší dobu nekoukal na standardní formát 20-22 minut, který mají TV anime seriály, možná jsem až moc čekal na následující doramu a možná to bylo únavou, nicméně poslední dva díly už mě moc nebavily a na úplném konci jsem si jen tak pro sebe pod vousy zamumlal slova Michala HRŮZY: "Čekal jsem víc". ■ Na druhou stranu musím říci, že až se na to podívám znovu někdy v budoucnu, a mám ten silný pocit, že to tak bude, tak jistě DŘÍČKU ohodnotím lépe. ■ ZAJÍMAVOST: Píseň: "Sekai wa Sore wo Ai to Yobun daze" od skupiny Sanbomasutâ [サンボマスター], která se objevuje v tomto seriálu (poprvé v první epizodě v čase 03:30), byla použita v seriálu Densha Otoko (2005) jako závěrečná znělka (Ending). ■ (R) [75/100] ■ (K) [77/100] ■ (V) [60/100] ■ (♫) [80/100] ■ (E) Kazoku no Katachi (2016) ● Tôkyô monogatari (1953) ● Densha Otoko (2005) ● Kekkon Dekinai Otoko (2006) ● Dekichatta kekkon (2001) ■ (Č) 1 ■ 1) {Pondělí, 24-IV-2017; 12:54; Doma; PC.}; 720p; [2.1] [v původním znění s českými titulky] [60/100]. ■ (csfd) Zíza ■ (E) opraveny překlepy a nedoklepy ■ (C) [60/100] ()