warrenur

Velmi zaujimavy a rezijne vyborne zvladnuty holandsky pocin s prijemnym soundtrackom a uveritelnymi postavami. Pribeh dlhorocneho vodica sanitky zachrannej sluzby, Maxa, povahou kludneho, prosteho cloveka s jednoduchym zivotom. Reziser nam predostiera, ako sa bezny clovek moze po tlakom gradujucih nepriaznivych okolnosti, masirovanim medii, ci odsudenim alebo neuctou zo strany ostatnych, ocitnut v skratovom konani. Nasledky tohto konania, hoci vyprovokovane okolim, vyvolaju reakciu, ktoru vsak emocne slabsi clovek nemusi zvladnut. (Kto z nas sa povazuje za "emocne a psychicky vyrovnaneho?") Film ma mnoho silnych momentov ,v dnesnej dobe aktualnych a v mnohom alarmujucich. (manipulacia s verejnou mienkou, ovplyvnitelnost davu, predsudky, rozkol "hrdina - kriminalnik", pristahovalectvo, vztahy na pracovisku a mnohe dalsie.) Theo Maassen predviedol vynikajuci vykon realneho chlapa. Mozeme si predstavovat, co vsetko mohol ako filmovy Max spravit inak, s kym vsetkym sa neparat .....avsak, co z toho je prianie divaka a ake nasledky by malo v realnom zivote v nasej "spolocnosti"?. Maryam Hassouni v ulohe Amiry je takisto vyborna a zachranarku s marockym povodom tiez bravurne zvladla. Film priblizuje, zvlast v zaciatku, s kym vsetkym a do akych situacii sa zachranari dostavaju. Kazdopadne tento europsky kusok vrelo odporucam a teda nezdielam nazor uzivatela TomStrom na tento film. ()

verbal

On by to byl i docela dívatelný film, kdyby mi hlavní hrdina strašně nepřipomínal chlápka, co se jednou takhle vrátil dřív z práce a přistihl manželku při intenzivním jazykovém kurzu s nádherně tvarovanou, kozatou dvacítkou. Na výzvu, aby neváhal a okamžitě se přidal, reagoval tak, že se rozbrečel, nazval svou drahou špinavou kurvou a odstěhoval se k mamince. Přizdisráčská, moralistická agitka o nejednoznačnosti toho, jestli si gang zasraných kofol, bezprostředně ohrožující životy a majetek příliš přívětivých europacifistických daňových poplatníků, zaslouží deratizovat anebo naopak obejmout a integrovat, protože jsou to jinak strašně hodní kluci a jejich maminky by byly smutné! Například takový já mám trošililinku odlišný názor než státní zástupkyně Džamila a soudce Kocáb, a proto jsem měl akorát tak chuť začít si holit hlavu a to nikoliv z důvodu všech těch žen a dívek v mém okolí, co tvrdí, že je ta přehazovačka příliš SEKSY! ()

TomStrom

Předně bych tento film ani tak neřadil do kategorie thriller, jako spíše do kategorie drama, napínavý ten film totiž ani náhodou není. Film je nudný, má nepovedený hudební doprovod a hlavně má tak nesmyslný scénář, že nechápu, proč se tohle někdo rozhodl zfilmovat. Ten film v podstatě nikam nesměřuje a především ho naprosto degraduje chování hlavního hrdiny. Ten se chová naprosto nepochopitelně a nedá se odtušit, co se mu v té jeho hlavě asi děje. Bídnou úrověň scénáře a logiky děje přičítám tomu, že scénárista během psaní notně pokuřoval trávu nebo i něco ostřejšího. Co by taky ne, když je to v Nizozemsku legální. Ze všeho nejvíce mě ale rozčílil fakt, že se těm malej zmetkům v podstatě nic nestalo a mám nyní silné nutkání pustit si starou klasiku - Přání smrti s Charlesem Bronsonem. Ten totiž věděl, jak si poradit s kriminálnickou verbeží všeho druhu. ()

Game90

Thriller? WTF? Kde bol ten thriller? Tešil som sa čo pre nás naservíroval tento film z Holandska, ale veľká bieda. Dlho sa to naťahuje, dejovo biedne a ten soundtrack ma priam uspával. ()