Znamení andělů - Miserere

• Francúzsko La Marque des anges - Miserere (viac)

Gérard Depardieu a nejšpinavější obchod světa. Liones Kasdan (Gérard Depardieu), respektovaný i nenáviděný policista, odešel po čtyřiceti letech do důchodu. Ze vzpomínek a z letargie nicnedělání ho vytrhne noční telefonát od dávného přítele, kněze, o podivné vraždě v kostele. Bez pověření a navzdory policii začne Kasdan pátrat, ale brzy ho okolnosti svedou dohromady s vyšetřovatelem Interpolu Frankem Salekem, vznětlivým, drsným mužem, který je až příliš osobně ponořen do případu únosů osiřelých dětí. (Česká televize)

Johnny.ARN

Žiadny prvý plán. Všetko pekne prepracované do detailov. Záplatka, detektívna prca, pribúdajúce mrtvoly, gradácia a veľké finále. Prieniky do rôznych sfér, trochu mi to pripomínalo tvúrči prácu Browna. Výprava s kamerou štandartná, rutinérska, ale príbeh zaujme od úvodu a u nejak tak nepustí až do konca. Vyšetrovateľská dvojka by si zaslúžila seriál alebo aspoň pokračovanie, kde by si už tykali a viac hláškovali. 3 z 5 ()

honajz

Tak jsem to napotřetí konečně dorazil, uff. Nezáživné, nudné, se spoustou zbytečných scén, ani pořádnou atmosféru to nemá. Vlastně ani tajemství, protože těch pár náznaků v úvodu je dost jasných na to, aby bylo zřejmé, kudy bude vyšetřování postupovat a oč zhruba půjde, takže je to nezajímavé, když hodinu a něco čekáte, než se dopracujeme k prvnímu náznaku něčeho, o čem jsme tušili po dvanácti minutách. Ani Depardieu nemá už takové charisma a Thierry Lhermitte se tudy jen mihne. Zbytečný film vlastně o ničem, a o té vražedné metodě by se asi taky dalo povídat. ()

lillien

Depardieu dosáhl rozměrů Obelixe už i bez břišních polstrů a chvílema to vypadalo, že při rychlejší chůzi musí padnout k zemi v nehrané infarktové křeči. Přesto je stále i filmovým gigantem, nejen obvodovým. I jako hvězda zůstává civilním a přirozeným, to se mi moc líbilo. Příběh je trochu nadsazená konstrukce o vraždících fakanech z přeživšího válečného experimentu. No proč ne, moc dobře vím, co ty malý likvidační zmije dokážou. Sousedovi parchanti v tom určitě museli taky hrát, též mi dokonale ničí ušní bubínky. ()

Jizni Tlapa

Zbytečně kritická hodnocení! 200kg Gerard a věčně vytočený čmoudí parťák tvoří výjimečnou nesourodou dvojku, která je právě tím zajímavým! Podobnost s Purpurovými řekami mi také nevadí! Mám rád háv tajemství a ponurou atmosféru! Velmi povedená historka s příchutí mystery prvků a napětí ý během celé stopaže mě nutí do 4hvezdickoveho hodno! ()

kinderman

Jak dlouho nás ještě bude Grangé obtěžovat svými mysteriózními krimithrillery? Tentokrát se pokusil opsat vzorec z Purpurových řek (nesourodá dvojice vyšetřovatelů, nepravděpodobná zápletka s kořeny v nacistických experimentech), ale realizace se chopil sterilní řemeslník White (svého času režijně přizabil báječné komiksové Parchanty), místo Rena toho chytrého hraje Depardieu (smutná parodie sebe sama) a místo Cassela toho výbušného nevýrazný Starr. Navíc Řeky měly ještě tu alpskou atmosféru, tady to putování po katedrálách nezachrání. ()