Titanik: Případ uzavřen

(TV film)
  • USA Titanic: Case Closed

Potopení královské lodi Titanik bylo jednou z nejnečekanějších a nejzáhadnějších tragédií lidstva, kterou máme dodnes v živé paměti. 15. dubna si připomeneme sté výročí celé události a náš pořad konečně odhalí a osvětlí chybějící střípky nechvalně proslulé havárie a tragických ztrát na životě. Kdo se domníval, že toho o celé záležitosti mnoho ví, pochopí, že celý příběh v sobě skrývá ještě mnohem více, že kolik se za posledních sto let zveřejnilo. Tim Maltin se celý život zabývá výzkumem mýtů i fakt a osvětlí nám zbrusu novou teorii, která navždy změní naše vnímání událostí oné noci. (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Další povedený dokument o tragédii Titanicu, i když tentokrát o něco slabší. O Titanic se zajímám už hodně dlouho a nadšeně hltám všechno, na co přijdu, ale tenhle chlap mě dostal svojí posedlostí. Ten Tim je fakt borec. Tenhle dokument zkoumá tragédii zase z jiné stránky - hromada hvězd na obloze, neskutečně jasná noc, prakticky neviditelný ledovec, voda jako sklo a Californian vzdálený osm kilometrů od potápějícího se Titanicu, který vůbec jako Titanic nevypadal. Dokument přináší spoustu zajímavých. šokujících a překvapivých výpovědí. Taky smutný příběh o tom, že ty lidi měli naději. A je pravda, co říkal ten Tim - čím více zkoumáte Titanic, tím víc se vzdalujete pravdě. A já měl ten pocit celou dobu. Solidní dokument, 80%. ()

*CARNIFEX*

Dokument je rekonštrukciou havárie, ktorá odhaľuje dôvody skazy "nepotopiteľného Titaniku". Samotný spôsob spracovania, pripomína vyšetrovanie vraždy Poirotom, čo z neho robí pomerne precízne spracovaný dokument svojho druhu, venujúci sa tejto tragickej udalosti. ()

Rocky62

Dokumentů o tomto fenoménu bylo zpracováno několik. Těžko říci, který je z nich nejproslulejší. Nutno podotknout, že tento patří mezi ty nejoriginálnější. Zabývá se sice "překvapivou" otázkou, proč se Titanic potopil, avšak odpověď na ní je hledána dosti výjimečným způsobem, který sahá až na samé dno posedlosti. Divák se dočká nejen věrohodně vypadajících informací z pohledu svědků a konstruktérů, ale dozví se i nějaké zajímavosti z meteorologie, v níž se údajně nachází odpovědi na otázku, proč se Titanic potopil. Potěší...tedy aspoň mě potěšily informace ohledně parníku Californian, který nepřiplul Titanicu na pomoc. Kuriózní dokument, který zavání nějakým drobným nedostatkem, ovšem zájemcům o historii Titanicu ho mohu jedině doporučit. 80%.P.S:Myslel jsem si o sobě, že jsem Titanicem posedlý. Tim Maltin mě však předběhl na plné čáře a ukázal mi, jak vypadá správná posedlost :-) ()

Nach

Čekal jsem jasné výsledky podložené důkazy, ale dočkal jsem se odpovědí pokládající nové otázky, které nebyly vůbec brány v potaz. Spíše, než na samotný Titanic se autoři zaměřují na meteorologické podmínky, které v okamžiku tragédie panovaly (a z toho vyplívající fata morgány). Netvrdím, že to nejsou zajímavé teorie (pro ty, kteří se o tuto loď zajímají, mají určitě tyto poznatky nějakou váhu), ale tvrdit, že díky nim je případ Titanic uzavřen, rozhodně nelze. V tomto bodě tento dokument selhal a podle toho ho také i tak hodnotím. 60% ()

Midori_Mike

Podle mě dost povedený dokument, který by rozhodně neměl minout nikdo, kdo se záhadou Titanicu rád zabývá. Není tam obsaženo žádné gigantické množství informací, ale poměrně zdařile tento dokument kontruje různým konspiračním teoriím, které se kolem potopení Titanicu vynořily... ale to už ať si každý vybere sám, čemu bude věřit. PS: Já nejsem žádný znalec na Titanic, tak prosím případné odborníky, aby s vědomím této skutečnosti k mému komentáři přistupovali. Každopádně za sebe tento dokument vřele doporučuji :) ()

Romanstekl

zcela jiný pohled, zaměřeno hlavně na ledovce, světelné a optické klamy, studené teplé proudy a ledovcové pásy...nikde jinde jsem o tom zatím neslyšel, zdá se mi, že je zde dost podstatných věcí, které se celá léta dost opomíjela a o spoustě věcích se z 85% ani neví ve spojitosti potopení Titanicu. Pokud vás zajímá problematika potopení Titanicu, doporučuji tento dokument. ()

honzic

Je to zajímavý rozbor meteorologických indicií, které mohly ovlivnit nehodu. Ovšem pokládat je za hlavní příčinu je dost odvážné. Každopádně se zdá, že nehoda Titanicu je prostě souhra nešťastných událostí, kdy loď plula ledovou oblastí poměrně velkou rychlostí a přitom nedokázala ohlídat kry. Hodnocení: 65 % ()