Kolonie

• Kanada The Colony (viac)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

ledzepfan

No helemese koukejme-docela překvápko.. Fičelo to rychle, děj je taková klasika, která nenadchne ale ani neurazí, herecky je to sympaticky do pohody a ten vizuál tvořící z nouze ctnost mi docela sednul.... Jen je na tom bohužel znát, že kdyby si s tím někdo jen trošku více pohrál, pár věcí dotáhl, pár nelogičností poupravil a pár charaktérů dopiloval-mohlo z toho být skoro až jakési akční Divide(takže kulervoucí mazec)..... Hezký pokus-palec nahoru. ()

korbitch22

Atmosféru by to mělo, vizuál na rozpočet dobrý, herci kvalitní, přeci jen Paxton a Fishburne pořád mají herecky navíc, než jsou tyhle dvd béčka, takže jejich výkony jsou o tři třídy výš než zbytku komparzu.Příběh klišé, ale já rád apokalypsu a sníh k tomu, takže jsem se těšil.Bohužel scénárista je vážně kretén.Těch chyb, to bych blil Milane.Kromě těch stop po vánicích a detailech, jako je kouř od pusy, když je asi mínus dvacet to dělá hlavně z diváka debila a místy to je vážně zoufalé, takže to nechá dělat hrdiny kolosální píčoviny, jen aby mohl děj pokračovat, jelikož scénárista neumí příběh vymyslet dál a kvalitně.Když už hlavní hrdinové mohli toho vopičáka vykoukaného z 30 Dní Dlouhé noci zabít už asi po stopadesáté, definitivně jsem rezignoval na slabé 3* které si to místy zasloužilo.Potěšila hudba.Jinak bohužel opravdu děsný sračky ve scénáři a já prostě bytostně nesnáším, když se hlavní hrdina chová jako debilní kokot, to si pak zaslouží prostě chcípnout.35%. ()

MM_Ramone

V neďalekej budúcnosti sa naša planéta premení na zmrznutú pustinu. Teploty klesnú hlboko pod bod mrazu a kontinenty pokryje niekoľko metrová vrstva snehu. Dôsledkom toho takmer celé ľudstvo vyhynie. Prežije len niekoľko málo jedincov, ktorí sa pred nepriazňou počasia ukryjú do podzemia. Vytvoria izolované kolónie s vlastnými zákonmi. Všetko sa to ešte viac zhorší, keď Kolóniu číslo päť napadne horda šialených, zdegenerovaných kanibalov. *** ()

J*A*S*M

Tak ošklivě digitální fujtajbl exteriéry jsem už dlouho neviděl. Jasně, je to laciné hororové kanadské béčko, takže na výpravnost nebyly peníze, ale The Colony je občas na pohled opravdu tak strašně hnusná, že to až ruší. Každopádně i když se odpoutám od nepěkného vizuálu, zbyde mi jen tuctová klišovitá naháněčka, která nemá čím zaujmout. Zpočátku nuda, ke konci sledovatelná průměrná jednohubka. ()

PetrPan

Postapokalyptických filmů jsem viděl co by na prstech dvou rukou a jedné nohy spočítal, jinak řečeno něco mezi tuctem a kopou, přesně 14. Tenhle patnáctý se liší zejména tím, že je stejný jako všechny ostatní. Navíc oplývá slušnou dávkou klasického klišé, záporákem, který by jako z oka vypadl nabušenější a ukecanější verzi upíra z Nosferatu ( řekne totiž vlastními slovy more, volně přeloženo více, což by netvor z roku 1922 dokázal jen pomocí textové tabulky) , zmrzlým vrtulníkem, mostem a strojem na počasí, rovněž zmrzlým. Postrádal jsem jen zmrzlou pochodeň Sochy Svobody, škoda, snad v druhém díle. Bohužel jsem se však celou dobu bavil, za což se neskonale nestydím a pálím čtyři hvězdy. ()

• Natáčení probíhalo v North Bay v Ontariu v Kanadě. (Terva)
  • Když se vrátí Sam (Kevin Zegers) ke kolonii 7, padne vyčerpáním na levý bok, avšak další záběr z jeho vlastního pohledu naznačuje, že je na boku pravém. (Ficik)