Portia pracuje už šestnáct let na elitní univerzitě Princeton. Jejím úkolem je objíždět střední školy, vytipovávat vhodné adepty na studium, a pak se samozřejmě účastnit výběru, neboť poptávka daleko převyšuje nabídku. Jednoho dne se vypraví na poněkud alternativní venkovskou školu v New Hampshiru (trochu s postranním záměrem, protože nedaleko žije její matka), protože její ředitel a zároveň jediný učitel John Pressman ji upozornil na údajně geniálního žáka. Jeremiah je opravdu zvláštní. Do školy nastoupil teprve před pár měsíci, je to samouk, dítě adoptované chudou nevzdělanou rodinou, má celkem mizerné známky, ale je neuvěřitelně sečtělý, má filozofické sklony a hlavně hlubokou touhu poznávat. Portia ovšem správně odhadne, že na přijetí šanci nemá, protože prostě nezapadá do systému. Její postoj ale dozná obratu o 180°, když jí John předá kopii Jemeriahova rodného listu a řekne jí, že je to její syn. Portia totiž ještě jako studentka přišla do jiného stavu, porodila a týž den dala dítě k adopci. Tuto skutečnost zatajila i před vlastní matkou, jediný, kdo o tom věděl, byla její spolubydlící, čistě náhodou Johnova známá... (TV Nova)

koci

Není to špatný, na Tinu Fey bych se vydržel dívat pořád, kdyby byl na dvd bonus, jak si ráno půl hodiny vaří kafe, tak u toho budu pravidelně snídat. Navzdory mnoha klišé je to příjemný film, a jak scenáristi často neumí psát pro herečky, tady zas Karen Croner vůbec neumí psát mužský role, chudák Rudd opět neměl nic na práci. ()

kaylin

Tina Fey je skvělá scénáristka a skvělá herečka, ale proč i ona musí hrát v takovém braku. Paul Rudd je zde výborný, dokud nepřijde na řadu závěr, kde má hrát trochu více emocí. Jenže tentokrát to není jeho vina, ale vina blbého scénáře. Zajímavé postavy, které jsou rozprsknuté do trapného příběhu o tom, že jednou žena udělala chybu a snaží se jí najednou, z cizího impulsu, napravit. Jinak by se na to nejspíš vykašlala, ale najednou je strašně uvědomělá a dělá další kraviny. Anebo si po čtyřiceti letech uvědomí, že její dosavadní život stál za prd? Trochu pozdě, ne? Zase to hloupé americké moralizování, které nedává smysl. ()

ABLABLABLA

Průměrný, nijak nevyčnívající snímek na poklidný večer. Místy se trošku bavíte, místy zíváte, dokoukáte to až do konce, ale stačí jen jednou. Prostě ten typický americký snímek na 3* a ani o špetičku více. Možná, že tento je i slabší, na 2*, ale za hlavní herce - Tinu Frey a Paula Rudda a taky za Travarise Spearse - ten byl na jedničku, dám ten zlatý střed. Jeho postava mě prostě rozesmívala a líbila se mi ta prostořekost. ()

Morholt

Příjemné a nenáročné. Ambiciózní úřednice s nulovým vztahem k dětem se setkává se svým pravděpodobným synem a přehodnocuje své priority. Humorných situací tu sice příliš mnoho nebylo, ale na Tinu Fey se hezky kouká a Paul Rudd hraje také dobře. Nic, co bych si pustil ještě jednou, ale oddechnul jsem si u toho slušně. 60% ()

janeke

Mám rada filmy, v ktorých sa točí o univerzite a mám rada Michaela Sheena. Ale toto je učebnicová ukážka premrhania peknej témy, hereckých výkonov a niektorých fajn dialógov. Kvantum zbytočných scén, nelogické správanie postáv, čudesná Tina, ktorá s Paulom Ruddom tvorila pár úplne bez chémie... Po hodine pozerania som si uvedomila, že ma z tej nezmyselnej vaty rozbolela hlava. Jedinú hviezdičku dávam za Lily Tomlin, jej postava je vtipná a sympatická. ()

• Pesničku "We Are Young," ktorá sa objavila vo filme, naspievala austrálska speváčka Vassy. (Crybaby)
  • Ve filmu si zahrála jednu z menších rolí i Janet Lavin Rapelye, která se ve skutečnosti stará o přijímací řízení právě na Princetonu. (jezurka42)