009 Re: Cyborg

• Japonsko 009 Re:Cyborg (viac)

Před lety se devíti kyborgům povedlo hned několikrát zachránit svět. Po své poslední misi se ale rozhodli vrátit se do svých domovů a boje o záchranu přenechat jiným. Velitelem skupiny byl kyborg s řadovým označením 009, Joe Shimamura (Hiroshi Kamiya). V bojích přišel o paměť a v současnosti žije coby spokojený středoškolský student v hlavním městě Tokiu. A právě v téže době se hned v několika rozličných oblastech objevují útoky agresivní teroristické jednotky, které je nutno se postavit do cesty. Pro kyborgy v čele s doktorem Gilmorem (Nobuyuki Katsube) nastává čas oprášit výzbroj a vyrazit do boje. (Conspi)

spawnxp

Příběhově jde o dobrej japonskej mix atomový apokalypsy, politicko/policejně/vojenskejch spiknutí a hledání kyborgovy duše (trochu mi vadil pokus spářit hlavní postavu bojovýho kyborga se středoškolským studentem - naštěstí toho rychle nechali), animačně to je hodně vysokej standard (způsob likvidace atomovejch raket je dokonce nadstandardní). 3,5/5 ()

DaeGurth

Před puštěním je dobré si uvědomit, že autoři se museli držet sci-fi, které má kořeny před zhruba padesáti lety (1968) a tak jsou některé vlastnosti a situace ... .... .... no... trošku mimo:). Ale to je jako rýpat do starých Hvězdných válek, nebo Bitevní lodi Yamato, která je inspirovala, kvůli technickým věcem. Já si naopak cením, jak autoři udrželi celistvou linku, která zapadá k starým dílům. Nosná myšlenka samotného příběhu mi byla také velmi blízká a některé scény si budu dlouho pamatovat. ()

• Seriálovým námětem se stala dnes již ikonická japonská manga, tzv. grafická novela, "Cyborg 009" uznávaného japonského manga tvůrce Shotaro Ishinomori (1938 - 1998). Manga byla v tehdejší době vůbec první svého druhu a pod hlavičkou mnoha rozličných manga magazínů se čtenářům představovala již od roku 1964. V tehdejší době se stala absolutním hitem a do této doby se stala předmětem hned několika filmových, seriálových a dokonce i video herních zpracování. (Conspi)