Reklama

Reklama

Maďarské lidové pohádky

(seriál)
  • Česko Maďarské lidové příběhy (festivalový názov) (viac)
Animovaný / Rozprávka
Maďarsko, (1980–2012), 12 h 42 min (Minutáž: 6–11 min)

Série(8) / Epizódy(100)

Obsahy(1)

Režisér Marcell Jankovics se chopil maďarských lidových pohádek a jejich dobře i méně známých motivů šťastnou rukou. Svérázný styl animovaného seriálu vytváří z folklórních prvků, ze kterých buduje svůj vlastní, nenapodobitelný vizuální svět, přitažlivý jak pro děti, tak pro dospělé. (oficiálny text distribútora)

Recenzie (6)

EmmaMorley 

všetky recenzie užívateľa

Jednoduché, s vtipom a krásnym výtvarným spracovaním. Možno by som sa na jednotlivé príbehy pozerala ako maďarská rodáčka inak, ale pre mňa boli zaujímavé, nové a odlišné od tých našich ľudových. Ešte aj tá hudobná znelka je pekná. ()

BOURQUE 

všetky recenzie užívateľa

Najznámejšie (a občas menej známejšie) maďarské rozprávky na filmových plátnach, samozrejme, v kreslenej forme. Dobré príbehy s nemalou dávkou takých scén, z ktorého sa aj dneska dá učiť (a nielen to, že občas stačí premýšľať v jednoduchšej rovine). Trochu mi vadí síce občasný, ale pomerne viditeľný rozdiel v kvalitách medzi jednotlivými spracovanými príbehmi. Každopádne, keď chcete sa dozvedieť viac o maďarských rozprávkach, kde sa nešetrí ani folklórnymi prvkami, tak bez väčších obáv si skúste pozrieť zopár z dielov Magyar Népmesék. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Reklama

karlik4801

všetky recenzie užívateľa

Tohle ztvárnění pohádek určitě nezačalo vznikat v roce 2009. Vím že mě jako malého hrozně srali, na Minimaxu prostě nic jiného nedávali a já jsem u toho jako dítě hrozně trpěl. Pohádky jsou nezajímavé, protože jsem vcelku stupidní. Nakresleno je to taky příšerně. ()

rationibus 

všetky recenzie užívateľa

Videla som to v originále a veľmi sa mi to páčilo. Ale predpokladám, že preložené by to stratilo aj pre mňa veľkú časť pôvabu. ()

Galéria (311)

Reklama

Reklama