Marta Kubišová 1990

(koncert)

1. června 1990 zaplnili do posledního místa velký sál pražské Lucerny diváci, kteří přišli vzdát hold a svůj obdiv zpěvačce, která se po letech dlouhého půstu opět vrátila na scénu populární hudby. K udělení platinové desky přišli poblahopřát i významné osobnosti – Václav Havel, Jiří Dienstbier, Vlasta Chramostová, Stanislav Milota, Jan Němec a další. Koncert emotivním úvodem zahájil herec Jiří Bartoška, který uvítal Martu Kubišovou po dvou desetiletích na jevišti pražské Lucerny bonmotem: „je jedinou zpěvačkou, která musela se svými přáteli udělat revoluci, aby si mohla zazpívat“. A zpěvačka po dlouhých úvodních ovacích začíná písní "Zlý dlouhý půst", z jediné LP desky Songy a balady, která jí byla vydána v roce 1969 v éře její „první kariéry“. Doprovodnou kapelou jí během koncertu byl Energit Luboše Andršta, jazzově rocková formace, a vokály doplnil soubor C&K Vocal. Další skladba "Legendy" už vznikla v porevoluční době, stejně jako písně "Já jen dýchám" nebo v rytmu reggae "Mámo, klid, už je po všem". Hudební blahopřání přinesli Vladimír Mišík se svou "Variací na renesanční téma", Vladimír Merta a Michal Prokop. Nesměly ovšem chybět ikonické songy "Dobrodružství s bohem Panem", "Proudy", "Mama", "Ring-o-ding", "Hej, Jude" a "Modlitba pro Martu". Povstala při ní celá Lucerna. (Česká televize)

Mylouch

Nový ( překvapivě kvalitní a nepříliš známý ) i starší Martin repertoár s dobově příhodnými texty za doprovodu kapely Energit (Andršt, Guma Kulhánek, Zd.Rytíř, J.Hála, J.Kučera, I.M. Zangi, I.Kaďousek) a C&K Vocalu ve velké formě v srdečné atmosféře Lucerny 2.6.1990 s hostitelem J.Bartoškou (s dnes již neznámou skromností). Odložené předání Zlatého slavíka. Navíc hostující Mišík, Merta, Prokop se svými hity. ()