Známé osobnosti přinášejí oblíbenou knihu do fiktivní knihovny Mircei Eliadeho, slavného spisovatele a religionisty rumunského původu. Igor Chaun v roli průvodce a moderátora přivítá v prostorách Divadla Na zábradlí postupně překladatele Jiřího Našince, výtvarníka Jaroslava Rónu, herce Karla Dobrého, Zuzanu Bydžovskou a Jakuba Wehrenbega, buddhistu Petra Neugebauera, režiséra Viliama Poltikoviče a další. A hovoří s nimi nejen o jejich oblíbených knihách a o životě, ale i o duchovním hledání, které celou tvorbou Mircea Eliadeho procházelo. (oficiálny text distribútora)

sator

IGOR: Obrátil se na mne nečekaně Čestmír Kopecký, abych natočil dva díly a převzal to po režiséru Petru Léblovi, který se omluvil z pokračování téhle kulturní revue pro ČT hned po prvém díle, a já nevěděl, jak na to, a nakonec do toho šel, ale hlavně jsem udělal vše pro to, abych zbořil klasickou podobu TV pořadu „o knihách", počínaje svícením přes pohyb kamer až ke střihu -- a prostě celým pojetím, včetně netradičního výběru hostů. V souvislosti s touženou nonkonformitou jsem dokonce pozval i Ivana Jonáka, toho času profláknutého majitele Discolandu Sylvie, odsouzeného za nájemnou vraždu manželky. Přiznám, že z dnešního hlediska se mi to jeví značně problematické, jeho zjevení se tam způsobí divákovi mírný šok... Ale ještě probíhala divoká léta 90., a já se Jonáka chtěl zeptat, zda ve vězení prožíval cosi jako Jack London v Tuláku po hvězdách. :-) Nicméně když jsem teď při probírce archivu našel kazetu, rozhodl jsem se to dát ke společnému sdílení.. http://www.youtube.com/results?search_query=Eliadova+knihovna&oq=Eliadova+knihovna&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=youtube-psuggest-reduced.12...6507.6507.0.7488.1.1.0.0.0.0.212.212.2-1.1.0. ()