Vietnam in HD je šestidílný dokument, který mapuje válku ve Vietnamu vyprávěním třinácti amerických veteránů či jejich manželek. Nejedná se o detailní popis průběhu celé války, ale pouze klíčových momentů, kterých se účastnili daní veteráni. V dokumentu jsou publikovány dosud nezveřejněné záběry, které byly převedeny do HD. (nologin)

Drom

I když se někdy lehce opakují, historické záběry jsou, až na vyjímky, pouze ilustrační, nová stopáž zinscenovaná, někdy trochu populistické a některé světopolicajtské fráze docela pobaví, je líčení pamětníků v podání mě zcela neznámých lidí poměrně sugestivní. Dokumentární seriál v šesti pokračováních postupně vypráví příběh války ve Vietnamu prostřednictvím vzpomínek několika bývalých vojáků či jejich rodinných příslušníků, díky čemuž vyplouvají na povrch i různé zajímavé kontrasty. Kdyby bylo tempo trochu větší, mohly jít informace více do hloubky, ale i tak je to, i vzhledem k roku vzniku a původu cyklu, dobrá a koukatelná práce. Skoro k neuvěření, že na tom je logo History channel... ()

farmnf

Dokument mě na to, že ho vysílala History, celkem ukojil. Minimálně mě informoval o tom, jak to vzniklo. Dále mě informoval o tom, že vietnamec se hodí do krámku s oblečením pochybného původu, nikoli by měl být stratégem. Dokument mapuje také odklon americké společnosti od této prohrané války. Překvapil mě též tím, že vojáci považovali tuto misi za prohranou již od r. 1970. Na History slušné dílo. Bohužel, tyto hamburgerové pitomce nepředěláte. Vláda je zradila, společnost odsoudila. Nyní sedíce ve svých vilách, tvrdí jak jsou hrdí a jak pomohli demokracii. Kromě toho, že jim umřelo spousta kámošů, pomohli ledas hovnu. ()

Ahurmen

Jeden z nejlepších dokumentů vůbec nehledě na jeho zaměření a asi ten nejlepší dokument o válce ve Vietnamu. Dokument má skvělý hudební doprovod dotvářející atmosféru a celkově všechny záběry v dokumentu maji výbornou kvalitu a neopakují se, popřípadě nevykrádají/nekopírují předešlé dokumenty. Tento dokument je novým měřítkem pro kvalitu všech ostatních dokumentů. ()

Cocacolix

Opravdu strhující záběry doplňované zážitky veteránů a výkladem Michaela C. "Dextera" Halla. Vcelku objektivní dokument s hodně novými záběry, které jsou dost často necenzurované. Dalo by se jít možná více do podrobna, ale cílem tohoto dokumentu je spíše přiblížení války neznalcům. Zasvěcení si zde na své přijdou formou zmíněných nových záběrů. ()

JBMAVERICK

Vietnam in HD je konečně to co jsem takovou dobu hledal. Není to sice komplexní dokument mapující den po dni tenhle tragický konflikt, ale zatím jsem neobjevil zajímavější, a co se týče skutečných záběrů rozmanitější výpověď, o válce ve Vietnamu. Mluvený komentář možná nepřinese nic nového pro člověka válečnou historií políbeného, ale je na úrovni a záběry příjemně doplňujě informacemi. Rozhodně doporučuju. ()