Vietnam in HD je šestidílný dokument, který mapuje válku ve Vietnamu vyprávěním třinácti amerických veteránů či jejich manželek. Nejedná se o detailní popis průběhu celé války, ale pouze klíčových momentů, kterých se účastnili daní veteráni. V dokumentu jsou publikovány dosud nezveřejněné záběry, které byly převedeny do HD. (nologin)

MartinezZ

Ačkoliv mě tenhle americko-asijský konflikt nijak zvlášť hlouběji nezajímá a nenimrám se v podrobnostech o jeho historii, tenhle dokument stojí za to vidět a já mu děkuji za to, že je, jaký je - tedy dokumentem, který stále neopakuje desetkrát to stejné dokola a pro tisíc různých popisů děje nepouští stále ty stejné počítačově levné animace, ale využívá historických dobových záznamů a seznamuje i s politickým pozadím. Pro mě osobně byl asi nejzajímavější poslední 6. díl s nepsaným podtitulem "Jižní Vietnam: Zametený pod koberec a zapomenutý", který má bohužel i v aktuálním světě smutnou paralelu. Rozhodně se z tohoto dokumentu dozvíte mnohem víc než ve škole :) (a to nemluvě o tom, že si nepamatuji, že by tohle bylo někd školní dějepisné téma...) ~ Ale i k mínusům: Ano, americký dokument, takže zaměřený jen na jednu stranu a jeí vzpomínky, historii a zážitky. Možná mi tak chybělo trochu vojenských (?) podrobností, u kterých by se mohl uplatnit i vyjádřit někdo z druhé strany barikády, ale pro mnohé už by to mohlo být nezajímavé a roztahané a popravdě by se asi moc zástupců druhé strany k přílišnému rozkecávání nehlásilo, že? :) ~~~ V každém případě díky za použití Two Steps From Hell - Protectors of the Earth co by hlavní 'znělky' (škoda, že není nikde uveden kompletní seznam použitých skladeb, ale jen použité hudební knihovny uvedené v titulcích :(. ()

Ahurmen

Jeden z nejlepších dokumentů vůbec nehledě na jeho zaměření a asi ten nejlepší dokument o válce ve Vietnamu. Dokument má skvělý hudební doprovod dotvářející atmosféru a celkově všechny záběry v dokumentu maji výbornou kvalitu a neopakují se, popřípadě nevykrádají/nekopírují předešlé dokumenty. Tento dokument je novým měřítkem pro kvalitu všech ostatních dokumentů. ()

ChillThomas

Úžasné HD záběry, co se dochovaly z Vietnamu .. Je zde zobrazeno prolínání, jak válečníků, jejich rodin, tak také situace v Americe .. (hnutí Hippies) Dokument je doprovázen skvělým OST. Člověk nahlédne do té bezmoci, která po celou dobu válčení ve Vietnamu byla . Psychické rozpoložení vojáků bylo dosti kritické, proto užívání drog typu Marihuana, Kokain či Heroin bylo pro ně jediné východisko z psychické krize .. Válka byla celkové náročnější a nákladnější, než druhá světová válka (pro US). Ve Francii se dohodlo příměří, které nevydrželo ani týden, Americe se hold nepodařilo porazit komunistický sever, ten po odchodu amerických vojsk, stejně obsadil jih. Jedna z mnoha zbytečných válek USA .. ()

Guran

Tento dokument mě připoutal do křesla a s otevřenou pusou zíral, ne jenom kvůi tomu, co Američtí a Vietnamští vojáci na obou stranách zažívali, ale zejména z hlediska výpravy e efektů se tento dokument řadí mezi velmi povedené. ALE jelikož se jendá o americký dokument o americké prohrané válce, nečekejte, že všechno, co se ve filmu odehrává či říká je podle pravdy. Netvrdím, že bitvao Hamburger Hill byla procházka růžovou zahradou, ale zejména mám na mysli některé americké vojáky, kteří propagandisticky hájili svou zem a všechno sváděli na své vietnamské nepřátele. Stejně tak nečekejte, že se tu rozebere masakr v My Lai o kterém zde nepadne ani slůvko. Dokument je sice výborně udělaný, ale tyhle nacionalistické žvásty a zpracování filmu jenom donutí ubrat na hodnocení. Řekl bych, že hodnocení 7/10 je optimální. Holt Amíci nikdy nepřiznaj, že válku ve Vietnamu prohráli. ()

farmnf

Dokument mě na to, že ho vysílala History, celkem ukojil. Minimálně mě informoval o tom, jak to vzniklo. Dále mě informoval o tom, že vietnamec se hodí do krámku s oblečením pochybného původu, nikoli by měl být stratégem. Dokument mapuje také odklon americké společnosti od této prohrané války. Překvapil mě též tím, že vojáci považovali tuto misi za prohranou již od r. 1970. Na History slušné dílo. Bohužel, tyto hamburgerové pitomce nepředěláte. Vláda je zradila, společnost odsoudila. Nyní sedíce ve svých vilách, tvrdí jak jsou hrdí a jak pomohli demokracii. Kromě toho, že jim umřelo spousta kámošů, pomohli ledas hovnu. ()