Tridsiatnik Jacky Bonnot (Michaël Youn) je talentovaný kuchár a ctiteľ veľkého kuchárskeho umenia. Sníva o úspechu a o tom, že si jedného dňa otvorí vlastnú reštauráciu. Finančná situácia ho núti prijímať podradné práce, ktoré si však nie je schopný udržať. Život sa mu zmení vo chvíli, keď mu cestu skríži slávny šéfkuchár Alexandre Lagarde (Jean Reno), ktorého ohrozuje finančná skupina vlastniaca sieť jeho reštaurácií... (TV Markíza)

Speedy01

Už je toho vaření trošku moc ne ? Ano šéfe, prostřeno, Babicovy dobroty, kluci v akci - atd. atd. atd. Když zapnu TV mám co dělat, abych nenarazil alespoň na jednom programu na to, aby tam nějaký kuchtík vařil. Nerozumím tomu co se v dnešní době z kuchařského povolání dělá ? Někdy mi připadá, že kuchař je více než jaderný fyzik. Kuchaři jsou v drtivé většině obyčejní lidi s obyčejným vzděláním a je zapotřebí si to uvědomit a nedělat z nich HOGO FOGO SUPER EXTRA machry.. Film nudný, už bych si ho dobrovolně po druhé nepustil. ()

MiniRecenze

Zde není co tak rozepisovat. Francouzská produkce nám předvádí lehčí komediální jednohubku, která vám zpříjemní nějakou tu chvíli nudy. Čeká na vás příjemné herecké obsazení, které vás bude provázet po celou dobu. V jednom Vás zklamu i přes všechny tyto klady se na film budete po druhé dívat už s obtížemi, ale pokud máte rádi seriály a pořady o vaření, tak budete potěšeni. ODDECH!!! ()

stuntmanMIKE

Slabucke slabucke... Ide o priemernu az podpriemernu zalezitost v ramci francuzskej komedie, ktora je neoriginalna a nevtipna. Za cely cas som sa zasmial raz aj to z donutenia, kedze som si povedal, ze aspon raz sa zasmiat musim. Reno odvadza solidny standard tak ako vzdy, ale nestaci to. Velmi predvidatelne a na francuzsko velmi nevtipne. Nebyt Rena idem o hviezdu nizsie, ale kedze som tohto "Galskeho Neesona" mal vzdy rad, tak budem stedry. Za mna 40% ()

Casablanca

Je dis OUI, CHEF!!! Myslím, že film není hanbou klasické francouzské komedii... Měla bych připomínky k českým titulkům, které občas byly až příliš strohé, což ubíralo na kouzle některým slovním výměnám. Oběma hlavním představitelům role sedly, trio pomocníků v kuchyni mě taky bavilo, krásné Francouzky jen potvrdily můj názor na to, že mají nějaké skryté tajemství na život. ()

• Režisér Daniel Cohen si chtěl původně ve filmu i zahrát. Na radu producentky však od tohoto záměru raději upustil. [Zdroj: Deník Metro] (hippyman)
  • Daniel Cohen psal scénář, aniž by počítal předem s účastí Jeana Rena. Poté, co se ukázalo, že roli Alexandra hrát bude, bylo nutné některé repliky přepsat, aby byl Reno spokojený. [Zdroj: Deník Metro] (hippyman)
  • V Polsku je snímek uváděn pod názvem Faceci od kuchni, což lze přeložit jako „Kluci z kuchyně“. Španělští diváci zase do kin půjdou na El chef, la receta de la felicidad, tedy „Šéfkuchař, recept na štěstí“. (Beer Ceps)

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu

10.02.2013

Ve dnech 14. až 20. 2. v kině Lucerna a 21. až 24. 2. v kině Atlas proběhne přehlídka Dny francouzského filmu. V Lucerně ji odstartuje jeden z nejskloňovanějších snímků posledních dnů, film Michaela… (viac)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (viac)