Pruské jednotky obléhají Dybbol a zahájily soustavné ostřelování houfnicemi. Petr leží v polním lazaretu po prochladnutí a lékař mu nedává naději na přežití. Inge v doprovodu Sofie a její rodiny přijíždí do Dybbolu, aby našla Lausta, protože čeká jeho dítěte. Namísto něj ale mezi vojáky narazí na Didricha, který ji řekne děsivou zprávu, která navždy změní směr jejího života. (Česká televize)

Cheeter

Nemohu jinak, než být s epizodou spokojen. Člověk by čekal, že v tento moment se začnou události rozplétat, při tom se děj právě naopak začal zamotávat. Od jistého momentu si seriál drží pěknou úroveň a zde v tom pokračuje. Snad se někdy dočkáme něčeho podobného i u nás. ()

Necrotongue

Oproti předchozí epizodě došlo ke zlepšení,děj je dostatečně dramatický,přestože se tvůrci vyhýbají masovým scénám a nejsilnějším válečným zážitkem tak zůstává likvidace hudebního tělesa. ()

fabecc1222

Tak jsme se dočkali dalších výborných válečných scén. Hudební těleso jako psychologický efekt opravdu dokáže zapůsobit, a měl bych z ní stejné pocity, jako Dánové, takže bych se ochotně nabídl k jejich likvidaci. Dojde také na umíráček jedné z vedlejších postav, opravdu chuťovka... Konečně dostávají větší význam také vedlejší ženské linky. Dámy v minulosti se rozhodli zapojit do válečné vřavy, a fetka v současnosti se dozvídá o své minulosti. Trochu překombinované, a nepravděpodobné, ale co už :). ()