Jednotka, ve které jsou Laust a Petr dopochoduje do starého opevnění Dannevirke. To je sice opředené legendami z předchozích bitev, ale při střetu s vybavenou i nově přeorganizovanou pruskou a rakouskou armádou nemůže obstát. Generál de Meza tak stojí před nelehkým úkolem předestřít nacionalistickým politikům plán na ústup k Dybbolu. Na frontu byl povolán také baronův syn Didrich, který je navíc jmenován novým velitelem jednotky, k níž patří i Laust a Petr. (Česká televize)

Cheeter

Návrat ke kořenům aneb na začátku opět lekce z fackování. A konečně se začala vytvářet zajímavá zápletka. Člověk si musí někdy počkat na ty lepší části. A zde se rozhodně vyplácí. Pevně doufám, že teď už to bude stále stejné, neboť tento díl byl podle mě perfektní. Asi až na vsuvku o Marxovi, nejsem si moc jistý, jak se jeho učení mohlo dostat tak brzo k běžným lidem. ()

Necrotongue

Děj čtvrté epizody je ve všech směrech svižnější a udělil bych klidně plný počet hvězdiček,kdyby nebyla první otevřená srážka z větší části pouze převyprávěna.Nemám tušení,jestli šlo o umělecký záměr,spíše se přikláním k tomu,že byla hlavním motivem úspora financí.Důležitým poučením nejen z tohoto dílu je to,že ať se píše jakýkoliv letopočet,na politiky se můžete vždy spolehnout,spolehlivě vás obětují,potopí a využijí.Jak milé. ()

fabecc1222

Čtvrtý díl už jede na plné obrátky. Stále se občas řeší prapodivně na půl incestní vztah hlavní trojice, ale scén není naštěstí příliš. Atmosféra už je na té nejlepší možné notě. Figurky na šachovnici rozestavěni a začínají se dělat první tahy. Politici na obou stranách si nahánějí ega a vojáci jsou pouhými pěšáky v mnohem větší hře. ()