Laust a Peter jsou rozbratření, protože Petr náhodou odhalil Laustovu zradu s Inge. Plný deziluze a myšlenek na smrt se Petr přihlásí k nově zformované jednotce pro speciální úkoly, z nichž prvním má být krytí ústupu vojska do Dybbolu. Kancléř Monrad ignoruje podněty generála de Mezy a na jeho místo dosadí pasivního a servilního generála Gerlacha. Inge čeká Laustovo dítě a po odmítnutí rodiči vyráží spolu se Sofií a její rodinou směrem k frontě, kde doufá Lausta najít. (Česká televize)

Necrotongue

Tato epizoda mě dost zklamala.Do děje byly zapracovány podivné monology,které zavánějí komunikací na dálku,bitvy se odehrávají mimo záběr,místo nich kamera zabírá plátno,na které malíř zachytil bitevní scenérii a zvukař k tomu pouští bitevní vřavu-fakt paráda.Doufám,že se situace v dalších dílech zlepší. ()

Cheeter

Podobně jako v předchozí epizodě, tak i zde u mě zavládla spokojenost. Ději má spád a zaměřuje se hlavně na frontu. Dokonce se i trochu začíná rozmotávat záhada kolem veterána, jsem zvědavý, co se o něm ještě člověk nedoví. ()

fabecc1222

Výborná je zde hlavně první půlka dílu, která se odehrává v mrazivé atmosféře zimního Dánska, uprostřed šiků ustupujících Dánů. K tomu nahánějící Husaři, a divák se nedokáže odtrhnout od obrazovky. Bitvy jsou skromné, ale dobře natočené a s výbornou atmosférou. Zatím jako přebytečné jsou ty vsuvky do rodné obce Petera a Lausta, ta linka Inge a Sofie působí dost jako vata. ()