Amnézia

(festivalový názov)
  • Česko Amnézie (viac)

Ibiza, počátek devadesátých let. Jo je pětadvacetiletý hudební skladatel. Vrátil se z Berlína a chce se stát součástí počínající elektronické hudební revoluce, nejlépe tím, že bude nejprve DJ v novém nočním klubu Amnesia.
Martha žije čtyřicet let sama ve svém domě s výhledem na moře. Jednou v noci Jo zaklepe na její dveře. Její samota ho dráždí. Oba se stanou přáteli, přestože záhad kolem jejího života narůstá: violoncello v rohu pokoje, na něž odmítá hrát, rodná němčina, kterou odmítá mluvit... Jak ji Jo vtahuje do svého světa techno hudby, Martha zpochybňuje vše, čím dříve žila. (mac000)

Malarkey

Název filmu Amnézie sice nabízí moc hezký dvojsmysl, ale dokud jsem se nepodíval na věk Marthy Keller a Bruna Ganz, tak jsem jim nevěřil, že by na začátku devadesátých let mohli být na první pohled tak mladí. Když jsem se jim nakonec v duchu omluvil, tak jsem si stejně zanadával, že taková hudba by na začátku devadesátých let na Ibize určitě nehrála. Spíše bych to viděl na přelom tisíciletí, ale budiž. Pořád si stojím za tím, že násilněji vpravenou tématiku nácků jsem ve filmu ještě neviděl. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 19. května 2015 na filmovém festivalu v Cannes. (BMW12)
  • Natáčelo se na Ibize a Baleárských ostrovech. (BMW12)